Haber Detayı
16 Mart 2022 - Çarşamba 15:07
 
WANTED DAVASINDA İKİNCİ DURUŞMA YAPILDI
CHP Kemalpaşa Gençlik Kolları Başkanı Ozan Yalçın ve partili iki genç hakkında kamu görevlisine hakaret suçlamasıyla açılan davanın ikinci duruşması dün yapıldı.
GÜNDEM Haberi
WANTED DAVASINDA İKİNCİ DURUŞMA YAPILDI

CHP Gençlik Kolları tarafından Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa ettikten sonra Berat Albayrak ile ilgili yapılan afiş çalışmasında gözaltına alınan ve haklarında kamu görevlisine hakaret suçlamasından dava açılan CHP Kemalpaşa Gençlik Kolları Başkanı Ozan Yalçın ve partili iki gencin davasının ikinci duruşması gerçekleşti.

 

Duruşma sonrası bir açıklama yapan CHP Kemalpaşa Gençlik Kolları Başkanı Ozan Yalçın “Damadın bakan olduğu ve Merkez Bankasındaki 128 Milyar Doların yok olduğu bir ortamda yapmış olduğumuz çalışma birilerini rahatsız etmiş olacak ki, haksız bir yargılama ile karşı karşıya kaldık. Baskıların, dayatmaların ve alıkoymaların bizleri yıldıramayacak olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz! Bağımsız, aydınlık Türkiye yolunda güzel günleri hep beraber yaşamak isteyen gençler olarak bir sonraki karar duruşmamızda adaletin ve yargının doğru şekilde tecelli edeceğine olan inancımızı bir kez daha yineliyor, mücadelemizi her daim sürdüreceğimizi güçlü bir şekilde haykırıyoruz” dedi.

 

BALYELİ “HALKIMIZIN, HAKKINI ARAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Konu ile ilgili bir açıklamada bulunan CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli “ Bugün içinde bulunduğumuz ekonomik buhranın baş sorumlusu olan eski Hazine Bakanı Damat Berat Albayrak'ın Türk Halkının 128 Milyar Dolarını birilerine peşkeş çekmesinden sonra "at izi it izine" karıştı diyerek ortadan kaybolması sebebiyle, tüm Türkiye'de partimizin başlattığı çalışma üzerine Kemalpaşa'da da yapılan afiş çalışmasında, damada hakaret edildiğinden bahisle Gençlik Kolları Başkanımız Ozan Yalçın ve Yönetim Kurulu üyeleri Salman Demir ve Cem Akbulut hakkında dava açılmış, bugün yapılan 2. duruşmada Savcı, genç arkadaşların cezalandırılması isteminde bulunmuştur. Tamamen hukuka aykırı Savcılık görüşünü kabul etmiyoruz. Bu tutumun, partimizi ve genç arkadaşlarımızı baskı altında tutmak amacı taşıdığı açıktır. Bu tutum bizleri yıldıramayacaktır. Halkımızın, hakkını aramaya devam edeceğiz. Halkımızı bugün yoksulluğa mahkûm eden bu iktidar gidene kadarda mücadelemiz devam edecektir” dedi.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: WANTED, DAVASINDA, İKİNCİ, DURUŞMA, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı