Haber Detayı
15 Haziran 2021 - Salı 11:40
 
UFOLARIN KADİR GECESİ :)
Avukat Özlem Kanay Balyeli yazdı... Ufoların Kadir Gecesi...
DİĞER Haberi
UFOLARIN KADİR GECESİ  :)

Bu hikâyeye konu olay gerçek, kişiler hayal ürünüdür; demeyeceğim :) kişiler de ben ve kocam :) 

 

Güzel bir bahar gecesi. Mayısın ilk, Ramazanın son günleri.

 

 

Bahçemizde oturmuşuz, ikimiz de telefonumuz elimizde kendi âlemimizdeyiz. Ben spiritüel konulu videolar izliyorum, Ahmet makale okuyor. Bir anlığına kafamı Gökyüzüne kaldırıyorum, ömrümde gördüğüm en muhteşem şölene şahit oluyorum ve kafamın içine milyonlarca düşünce, tıpkı o ışıklar gibi doluveriyor:

 

 

Allah’ım! Arka arkaya sıralı bir sürü Yıldız, adeta törende resmigeçit yaparcasına beni selamlıyor. Uçak değiller, onlarca yıldız,  kesintisiz ilerliyor. Aman Yarabbi bu da nedir şimdi..!

 

Ah evet, tabi ya; KADİR GECESİ. Ama yok, Kadir gecesi 8’inde bugün ayın 6’sı. İyi de o tahmini tarih, ‘ Ramazanın son 10 günü içinde arayın’ demiyor mu?  Nasıl ya? Ben şimdi gerçek Kadir Gecesine şahit mi oluyorum? Başka ne açıklaması olabilir ki?’ O gece yüzlerce melek gökyüzüne iner’ demiyor mu? 

 

Çabuk dua etmeliyim. İyi de sabaha kadar vakit var, neden acele edeyim ki? Önce pandemiyi söyleyeyim. Boş ver onu herkes söyleyecek zaten. Klasik duamı edeyim o zaman. Dertlilere deva, borçlulara eda, hastalara şifa, sevenlere Vefa… Bu kısmı çabuk geçmeli. Kızım bin aydan hayırlı denilen geceyi yakalamışsın, adeta Jackpot, Floşroyal, büyük ikramiye gibi bir şey. Sana ne yahu milletten, bak sana nasip oldu, kendin için daha özel bir şeyler dilemelisin. 
E tabi peh temiz kalpliyim ya, Rabbim bana gösterdi yıldız geçidini. O zaman önce şükür edeyim. Yok, hayır önce tövbe edeyim, pak el açayım. 

 

 

İlk günahım neydi ki? Alt komşuya kızdık diye kardeşimle çamaşır suyu pril karıştırıp, kadının çiçeklerine balkondan sıkmıştık. Çiçekler haftasına kurudu. İyi de bu günah sayılmaz ki. Bizi haksız yere annemize şikâyet etmişti. İlahi adaletin tecellisine vesile olduk sayılır. 

 

 

Ya ne günahım olacak benim yahu, bak melekler bile bana gözüktü. Ne kadar da iyi bir insanım. İyi insan mı? İyi de kocam da iyi bir insan. O zaman o da görmüş olmalı. Sahi kocam nerde?

 

 

Ahmet elinde telefondan bir şeyleri inceleyip ‘ Hımmm… En son bilmem nerde görülmüş’ filan diye yorumlar yapıyor. 
-Ahmet sıralı yıldızları gördün mü?
-Evet, onu inceliyorum.
-Neyini inceliyon? Çabuk dua et. Kadir Gecesini yakaladık. Melek onlar...!
- Ufo olabilir Özlem bak benzer olaylar şu tarihlerde şuralarda yaşanmış.

 

 

Kafa sesim kendinden emin itiraz ediyor:
Peh Ufoymuş.  Kova burcu rasyonel insan bakış açısı. Melek onlar ben biliyorum. Neyse ben onun yerine de dua ederim, oyalanmayayım.

 

 

Başımı gökyüzüne kaldırıyorum ve yıldız geçidinin bittiğini görüyorum. ‘Olacağı buydu tabi, melek bu senin keyfini mi bekler’

 

 

Yine de kendim ve herkesin hayrına dua edip huzurla yatmaya gidiyorum.

Bir iki gün sonra aklıma takılıyor. Âlemin tek iyi kalplileri kocamla ben değiliz ya. İlla ki başka gören olmuş olabilir. Merakla internete giriyorum.

 

‘ Gökyüzünde 6 Mayıs’ta sıra halinde görülen ışıklar panik yarattı. Konuyla ilgili Teknoloji Bakanı Varank resmi açıklama yaptı. Parlamaların nedeninin Starlink Leo Uyduları Güneş Panellerinden kaynaklandığı bildirildi.’

 

Ne yani, benim meleklerim, Elon Musk’ın hızlı internet amacıyla inşa ettiği bir uydu takımyıldızı mıymış?

 

Yıkılmadım desem yalan olur, lakin için için Ahmet’in varsayımı tutmadığına da sevindim. 

 

O zaman önümüzdeki gecelere bakalım. :)  Ne derler : ‘Her geleni Hızır, Her geceyi Kadir bil’ 

 

İster melek, ister ufo, ister uydu olsun gelen; 
 

 

Yeter ki niyetimiz iyi olsun.
 
Temiz bir kalple, kendiniz ve herkesin hayrına ettiğiniz duaların HERGÜN kabulünü dilerim. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: UFOLARIN, KADİR, GECESİ, , :),
Yorumlar
Haber Yazılımı