Haber Detayı
28 Aralık 2021 - Salı 14:21
 
TEK YÖN UYGULAMASI KEMALPAŞALILARIN BEĞENİSİNE SUNULDU
Artan nüfus ve araç yoğunluğu sebebiyle Kemalpaşa İlçe Merkezinde yaşanan trafik sorunlarını en aza indirmek ve kalıcı bir çözüm sunmak adına çalışma gerçekleştiren Kemalpaşa Belediyesi ilçe merkezinde yapılması planlanan tek yön uygulamasını Kemalpaşalıların beğenisine sundu.
KEMALPAŞA Haberi
TEK YÖN UYGULAMASI KEMALPAŞALILARIN BEĞENİSİNE SUNULDU

Görsel olarak hazırlanan tek yön projesi sosyal medya  ile  ilçedeki tanıtım ekranlarından yayınlandı.

 

Kemalpaşa’nın kurulduğu günden bu yana gelişmekte olan bir ilçe olduğunu ifade eden Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı “Özellikle 1970'li yıllardan itibaren ülke içerisindeki göç hareketleri ile birlikte ilçemizde de nüfus artışının olduğu görülmekte. Haliyle bugünlere geldiğimizde artan nüfus ile birlikte bazı sorunlarla karşılaşıyoruz. Bu sorunların en başında trafik sorunu gelmektedir. Kemalpaşa Belediye Başkanlığı olarak, ilçemizin tamamını ilgilendiren bu soruna kalıcı olarak çözüm bulmak maksadıyla tasarladığımız çalışmayı Kemalpaşa'nın tüm dinamikleri ile paylaştıktan sonra vatandaşlarımızın beğenisine sunma kararı aldık. Buradaki amacımız Kemalpaşa'nın yapı stoğunu bozmadan, oluşan trafik yükünü şehrimizin geneline yaymak, engelsiz bir Kemalpaşa oluşturmaktır. Tek yön uygulaması bugün dünyanın gelişmiş tüm şehirlerinde uygulanan bir sistemdir. Bu aşamada binalarımızı geriye çekerek alan açma şansımız olmadığından mevcut yapıyı en verimli haliyle kullanmamız gerekmekte. Bu uygulama ile kaldırımlarımız genişleyecek, mevcut araç park alanlarına 35 daha fazla alan kazandırmış olacağız. Her 50 araç park yerinden 1 tanesini engelli araç park alanı olacak şekilde oluşturarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

 

Önümüzdeki günlerde İlçe Kaymakamı Sayın Musa Sarı'nın başkanlığında yapılması planlanan geniş katılımlı bir toplantı ile ilçenin dinamikleri olan İlçe Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, siyasi partiler, muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşları, minibüs ve servisçiler odası ile birlikte projeyi hayata geçirmeyi planladıklarını belirten Karakayalı “Kemalpaşa'nın önemli bir projesi olan bu uygulamayı Kemalpaşa'ya mal etmek istiyoruz. Projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Kemalpaşa'mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: TEK, YÖN, UYGULAMASI, KEMALPAŞALILARIN, BEĞENİSİNE, SUNULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı