Haber Detayı
02 Ağustos 2021 - Pazartesi 14:53
 
RÖPORTAJ: NİZAMETTİN YILMAZ
İYİ Parti İlçe Başkanı ve YILKAP Orman Ürünlerinin Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Yılmaz, Kemalpaşa Aktüel Dergisi’nin yeni sayısında kapak konuğu oldu. Yılmaz ile siyaset, iş hayatı ve Kemalpaşa’ya dair keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.
YAŞAM Haberi
RÖPORTAJ: NİZAMETTİN YILMAZ

 •  KEMALPAŞA SİZİN İÇİN NEYİ İFADE EDİYOR?

Kemalpaşa çocukluğumuz, gençliğimiz, yaşlılığımız… Yani her şeyimiz. Bugün bir fabrikacı olarak üretebiliyor, ekonomiye katkı sağlıyor ve istihdam yaratıyorsak bunun sebebi Kemalpaşa’nın bize verdiği fırsatlardır. Bugün Kemalpaşalı İYİ insanlarla birlikte siyaset yapıyor, ülkemiz için çabalıyorsak Kemalpaşa bize bu şansı verdiği için… Yarın Kemalpaşa’yı yöneteceksek, yerelde iktidar olacaksak Kemalpaşalılar bize inandığı, güvendiği, onların yeni yüzleri olduğumuz içindir… Dün, bugün ve yarın tüm çabamız Kemalpaşa için. Ben değil, biz olarak hep birlikte mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Öyle bir soru sordunuz ki, Kemalpaşa sevdamız anlatmakla bitmez.  Bizim en önemli değerlerimiz Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ten, Milletimizden, Bayrağımızdan ve Vatanımızdan öte sevdamız yok. Siyaseti de, iş insanı olarak üretmeyi de işte bu değerler uğruna yapıyoruz. 

 

 

 • SİYASETTE NEDEN VARSINIZ? SİYASETÇİ NASIL OLMALI? 

Demokrasi, günümüzde siyaset biliminin en popüler kavramlarından biridir. Siyaset iddia işidir, iddianız, inancınız, hedefiniz olacak. Siyaset, ben değil biz olmayı bilmektir. Vurmayan, üzmeyen,  gönül kırmayan, gönül alan, gönüllere giren, insanlara dokunan, kavga etmeyen, sen şusun, sen busun demeyen, ötelemeyen, Yüce Allah’ın yarattığı insanları seven, ayrım yapmayan, özü sözü bir olan, bugün dediğini yarın inkâr etmeyen, vizyonu olan, üreten, ufku değil ufkun ötesini gören, vatanına milletine, yerelde ilçesine gönlünü adayan yüreğini açan samimi, güler yüzlü, halktan kaçan değil halkın içinden insanlar siyasetçi lafzına uygundur. Ben ticaretteki prensiplerimi siyasette hayatında da uygulayan biriyim. Öncelikle planlı programlı ve düzenli çalışan, her zaman hedefi ve iddiası olan, güvenilir, verdiği sözün arkasında olan, çok çalışan, projeleri olan samimi ve içten biriyim. Siyaset, yönetme ve insan kazanma sanatıdır. Bizlerde buna gönül vermiş siyasetçileriz. Halk iyi siyasetçi arayışında. Dik duran siyasetçi arayışında. Halkın özü sözü bir siyasetçiye ihtiyacı var. Ne kadar tabana inersen o kadar başarılı oluyorsun. Siyaseti severek ve isteyerek yapıyorum. Kapı kapı geziyorum. Hedeflerim var. O yüzden ilkelerimizle birlikte çok çalışıyoruz.

 

 • İYİ PARTİ’Yİ TÜRKİYE’DE NEREDE KONUMLANDIRIRSINIZ?

İYİ Parti, iktidar için en İYİ alternatiftir. İYİ Parti, Türkiye genelinde ciddi anlamda değer gören bir partidir. Partimiz, ilk kurulduğu günden beri yüzdesini sürekli arttıran bir partidir. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ile Türkiye siyaseti nefes aldı. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı milletin iradesi ile Cumhurbaşkanı Sayın Meral Akşener olacaktır. Çünkü milletin ibresi İYİ Parti’den yanadır.   Türk Siyasetindeki tek kadın Genel Başkan Akşener ile birlikte yol yürümekten ötürü onurlu ve gururluyuz. Her zaman söylediğimiz gibi, İYİ Parti Türkiye’ye İYİ gelmiştir. 

 

 •  LİDERİNİZİN KADIN OLMASI SEBEBİYLE PARTİNİZDE KADINLARA AYRI BİR ÖNEM VERİLMEKTE. POZİTİF BİR AYRIMCILIK SÖZ KONUSU. BU DURUM KEMALPAŞA’DA NASIL?

Tüm teşkilatlarımızda kadınlarımızın İYİ Parti’ye katılım oranları oldukça yüksek.  Hanımefendilerin, kadınların olduğu her yerde başarı vardır. Partimizin tüzüğünde yüzde 25 kadın kotası bulunuyor. Biz, bu rakamın çok daha fazlasını ilçe teşkilatımızda uygulamaktayız. Partimizdeki karar mekanizmalarında kadınların etkisi oldukça güçlü. Türkiye’nin gelecek siyasi yapılanmalarında olması gereken değişimler için daha çok kadının siyasetin içerisinde olması gerektiğinin farkındayız. Kemalpaşa İYİ Parti İlçe Yönetimi olarak kadın kollarımıza ve kadın teşkilatlanmamıza ayrı bir önem vermekteyiz. Göreve geldiğimiz günden beri özellikle üstünde durduğumuz bir husustur ve bugün geldiğimiz noktada Kemalpaşalı İYİ kadınların partimize emeği çoktur, canla başla çalışmaktadırlar. Buradan kadın partililerimize teşekkür ediyorum. Cefakâr, fedakâr ve ülkesini, milletini seven kadınlarımız sayesinde yerelde ve genelde iktidar olacağız. 

 

 

 • İYİ PARTİ KEMALPAŞA TEŞKİLATI OLARAK NE TÜR ÇALIŞMALAR YAPMAKTASINIZ?

16 Şubat 2020 tarihinden beri Kemalpaşa İYİ Parti İlçe Başkanı olarak görevimi yürütmekteyim. Birlikte yola çıktığım yönetici arkadaşlarımla birlikte aldığımız bu görevin hakkını verebilmek için gece gündüz çalışıyoruz. Birlik beraberlik ve uyum içinde çalışıyoruz. Millet İttifak ortağı olarak CHP ve Kemalpaşa Belediyesi ile birlikte çalışmalar yürütüyoruz. Millet İttifakının ortağı olarak doğru olan her şeyin yanındayız, yanlışın karşısındayız. Üyelerimizin her zaman yanındayız. Telefonlarımız 24 saat açık. Herkesi dinliyor, sorunlarına çözüm bulmaya, dertlerine derman olmaya çalışıyoruz. Bizim önceliğimiz partimizin ilkeleri ve hedefleridir. Üye kayıtlarında seferberlik ilan ettik. Görevi devraldığımızda Kemalpaşa İYİ Parti’nin 383 üyesi vardı. Biz şimdi bu sayısı 3 katına çıkardık. Üyelik çalışmalarımızda gençlere ve kadınlara ayrı bir önem veriyoruz, partimize kazandırıyoruz. İYİ’ler ailemiz büyüyor. Kimseyi kırmadan, incitmeden, tabana inerek, vatandaşlarımız ile tek tek görüşerek, şeffaf bir siyaset anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçe Başkanı olmak için yola çıktığımda belirlemiş olduğum hedefler vardı. Şimdi bu hedeflere doğru adım adım yaklaşıyoruz. 

 

 

 •  İYİ PARTİ İLÇE YÖNETİCİLERİNİZLE UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞABİLİYOR MUSUNUZ?

Ticaretimde de, evimde de, siyasette de istişareyi seven biriyim. Bu yüzden yöneticilerimizin fikirleri benim için çok kıymetli. İlçe yöneticilerimiz ile birlikte Kemalpaşa İYİ Parti İlçe teşkilatını hep beraber yönetiyoruz. Birlik, beraberlik ve uyum içinde çalışmalarımız devam ediyor. Bu yola çıktığımız andan itibaren yanımda olan yol arkadaşlarımın hakkını ödeyemem, müteşekkirim.  Kadın ve Gençlik Kollarımız, ana kademenin bilgisi doğrultusunda Kemalpaşa’nın her köşesinde canla başla çalıyor. İktidar yolunda kadınlarımızın ve gençlerimizin emekleri oldukça fazla.

 

 

 •  İYİ PARTİ İL BAŞKANI HÜSMEN KIRKPINAR’LA ÇALIŞMALARINIZ NASIL GİDİYOR?

İYİ Parti İl Başkanımız Hüsmen Kırkpınar, İzmir’in tüm ilçeleri için olduğu gibi Kemalpaşa için de canla başla çalışıyor. Başkanımız Kırkpınar, Kemalpaşa’yı ve İlçe teşkilatımızın yanındadır. Siyasi tecrübeleri ile bizlere rehberlik etmekte. Teşkilat olarak İl Başkanımız ile sık sık bir araya gelip gündeme ilişkin istişareler yapıyor, yol haritamız ile koordineli çalışmalar yürütmekteyiz. En büyük hedefimiz, bütün çabamız partimizi büyütüp, ileriye taşımak. Tüm üye ve yöneticilerimizle beraber taşın altına elimizi değil gövdemizi koyuyoruz. Sayın İl başkanımızın 30 bin üye hedefine katkıda bulunmak ve partimizi daha çok büyütmek için bizimde yılsonu hedefimiz en az 1200 üyedir. 

 

 

 • BUGÜN SEÇİM OLSA  SEÇİME HAZIR MISINIZ?

Evet. Tüm kadrolarımız ile seçimlere hazırız. Mahalle temsilcilerimiz, sandık görevlilerimiz hazır. Sadece Kemalpaşa’da değil İl Başkanımız Hüsmen Kırkpınar’ın başkanlığında İzmir’in 30 ilçesi çalışmalarını yapmış ve hazır vaziyettedir. 

 

 

 • ÖNÜMÜZDEKİ YEREL SEÇİMDE İYİ PARTİ KENDİ ADAYINI ÇIKARACAK MI? 

Millet İttifakı olarak son yerel seçimde CHP’nin adayı ile seçime girdik. Önümüzdeki yerel seçimlerde millet ittifakının devam etmesi durumunda İYİ Parti’nin adayı ile seçime girmek istiyoruz. Tabi ki genel merkezimiz ve il başkanlığımızın talimatları doğrultusunda hareket edeceğiz. Millet İttifakı ortağı olabiliriz ama biz önce İYİ Parti bayrağını her ortamda dalgalandırmak, iktidara taşımak için çalışıyoruz. Bu yüzden bizim çabamız gönlümüzden geçen önümüzdeki yerel seçimde İYİ Parti bayrağını Kemalpaşa Belediye’sinde dalgalandırmaktır. Bunun için var gücümüzle çalışıyoruz.  

 

 

 •  TİCARETE NE ZAMAN ATILDINIZ? İŞ ADAMI KİMLİĞİNİZİ TANIYABİLİR MİYİZ?

1995 yılından beri ticaret yapmaktayım. Aynı yılda kurmuş olduğum YILKAP Orman Ürünleri firması olarak ilk önce kereste, rabıta, lambri ve marangoz malzemelerinin satışını yapmaktaydım. Bunun yanında çelik kapı ve kömür bayiliğimiz de vardı. Sunta tedarikçisi olduğum bir firmanın isteği üzerine 2004 yılında palet işine girmiş olduk. Böylece palet üretim fabrikamızı kurduk. YILKAP Orman Ürünleri olarak palet ve ağaç ambalaj sektöründe hizmet vermekteyiz. Sütçüler yolu üzerindeki imalathanemizde imalat yapmaktayız. Kurumsal yapısı ve kalitesi ile sektörde önemli bir konumu olan YILKAP Orman Ürünleri büyük firmaların tedarikçiliğini yapmaktadır. Ticaretteki bu başarımızı titizlik, planlı çalışma, güvenilirlik ve kalitemize borçluyuz. Çok kurumsal bir firma olan Anadolu Cam’ın ana tedarikçisiyiz. Bunun yanı sıra çok sayıda fabrikaya palet tedarik etmekteyiz. 

 

 

 • YENİ YATIRIMLARINIZ VE YENİ PROJELERİNİZ VAR MI? 

Birkaç yeni iş yatırımımız var. Danışman firmalarımız fizibilite çalışmalarını yapmakta. Oğlum Ahmet Alperen Yılmaz ile birlikte yeni projelerimiz yakın zamanda hayata geçirmeyi planlıyoruz.

 

 

 • SON OLARAK KEMALPAŞA HALKINA NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

Biz İYİ Parti Kemalpaşa Teşkilatı olarak partimizin yerelde ve genelde iktidarı için canla, başla, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bu ülkenin İYİ insanlara ihtiyacı var. Bu süreçte bizim yanımızda olacak herkese şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. Amacımız daha İYİ bir Kemalpaşa, daha İYİ bir İzmir ve daha İYİ bir Türkiye’dir.

 

 

 

 

 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: RÖPORTAJ:, NİZAMETTİN, YILMAZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı