Haber Detayı
15 Ocak 2022 - Cumartesi 12:05
 
RÖPORTAJ: İZMİR VİZYON HARİTA MÜHENDİSLİK
İzmir Vizyon Harita Mühendislik, 2014 yılında mühendislik ve inşaat hizmetlerinde çözüm üretmek üzere Kemalpaşa merkezli olarak kuruldu. 1988 yılından itibaren Kemalpaşa bürokrasisinde çeşitli görevlerde memuriyet ve üst düzey yöneticilik yapmış olan Cumali Kaman’ın meslektaşı ve oğlu, girişimci iş adamı Harita Mühendisi Alaaddin Kaman’ın kurduğu İzmir Vizyon, yüksek bir gelişim ivmesi ile büyüyerek bugünkü yapısına kavuştu.
KEMALPAŞA Haberi
RÖPORTAJ: İZMİR VİZYON HARİTA MÜHENDİSLİK

2006 yılında Kemalpaşa’da Harita Mühendisi olarak başladığı ve gayrimenkul piyasasında büyük dönüşümlere imza attığı başarılı iş hayatını vizyoner kişiliği ile birleştiren Alaaddin Kaman, ülke ekonomisinde çeşitli sektörlere istihdam ve iş hacmi kazandıran güçlü ve yenilikçi bir şirkete liderlik yaparak taçlandırdı. Yıllar içinde kazandığı deneyimlerini, şirketin kurumsal dönüşümüne ve sektörel krizlere rağmen şirketin büyüme ivmesine aktararak risklerini akılcı çözümlerle yöneten Alaaddin Kaman başarılı bir liderlik profili üstlendi.

 

İzmir Vizyon, bugün müşteri beklenti ve ihtiyaçlarına göre özel çözümlerle mühendislik ve inşaat hizmetleri veren ve güvenilir adımlarla büyümüş olan bir şirket. Yenilikçi bakış açısı ve dinamik bir ekiple hep farklı olanı sunmak düsturuyla yol alan İzmir Vizyon, kendini sürekli aştığı proje ve hizmetlere imza attı. 

 

 

Kemalpaşa Aktüel’in bu sayısında İzmir Vizyon Genel Koordinatörü, şirketleri hakkındaki sorularımızı yanıtladı.

 

›› İZMİR VİZYON, KEMALPAŞA MERKEZLİ BİR FİRMA. KEMALPAŞA YERELİNDE BAŞLADIĞINIZ ÇALIŞMALARI İZMİR GENELİNDE SÜRDÜRMEKTESİNİZ. BİZE MÜŞTERİ PROFİLİNİZİ TANIMLAR MISINIZ?
Mükemmel hizmeti zamanında sunabilmek ve müşterilerimizle birlikte büyüyebilmek için “müşteri memnuniyeti” önceliğimizdir. İzmir Vizyon, müşterilerinin maksimum katma değeri sağlayacak şekilde ihtiyaçlarına özel hizmetler tasarlamayı önemser. Faaliyet gösterdiğimiz bölgede her sektörden büyük kurumsal firmalara hizmet vermekteyiz. Gerek bölgedeki firmalara, gerekse bölgeye yatırım yapacak firmalara sektör ayrımı yapmaksızın ihtiyaçları özelinde hizmet veriyoruz.

Lojistik sektörünün köklü ve büyük ölçekli firmaları başta olmak üzere, birçok güçlü sanayi kuruluşunun inşaat, mühendislik ve gayrimenkul yatırım danışmanlık ihtiyaçlarına hizmet veriyoruz. Bölgemiz içerisinde yer alan organize sanayi bölgelerinin de iş süreçlerinde birlikte çalışıyoruz. 

 

›› İZMİR VİZYON’NUN, BAŞARILI ÇALIŞMALARININ ARKASINDA BÜYÜK BİR EKİP VAR. OKUYUCULARIMIZA BU EKİPTEN BAHSEDER MİSİNİZ?
İzmir Vizyon kurum kültürünü vefa ve güven temeli üzerine kurmuştur ve stratejik kararlarını bu değerler çerçevesinde oluşturur. İşbirliği içinde olduğu çevrelerde yüksek profesyonelliğe sahip iş standardına öncelik verir. Güven ve vefa içeriği yüksek olan ilişkilere yatırım yapar. Müşterilerimizle, tedarikçilerimizle, çalışanlarımızla ve toplum temsilcileriyle bu çerçevede iş yaparız. Ülke refahı ve yeni nesiller için güvenilir bir geleceğe, şirket faydasından öncelikli önem veririz ve şirket kararlarında bu ölçeği kullanırız. Dolayısıyla şantiyelerimizde ve ofisimizde bize hizmet veren tedarikçi ekibimizi bu yetkinlik ve değerlere sahip firmalardan seçeriz. Önceliği Kemalpaşa ölçeğinde iş yapan firma sahiplerine veririz tedarikçi seçiminde. İzmir Vizyonun gelişim sürecinde tedarikçi firmalarımızın da bizimle birlikte gelişmesini sağlayacak ticari ve süreç gelişim fırsatları sunarız. Tedarikçilerimizle uzun vadeli iş ortaklığı oluştururuz. 

 

Çalışanlarımızı en değerli varlığımız olarak kabul eder sağlıklı, güvenli ve verimli bir çalışma ortam sunarız. Çalışanlarımızın yaşam kalitesi ve standartları kuruluşun olanakları ölçüsünde geliştirmeye özen gösteririz. İş yeri güvenliğini ve çalışanlarımızın sağlığını korumak amacıyla gereken önlemleri alırız. Bu çerçevede gerek şantiyelerimizde gerekse ofisimizde nitelikli ve değerli bir kadro ile birlikte hizmet vermekteyiz. İhtiyacımız olan birçok hizmeti alanında yetkin ve değerli uzmanlardan oluşan profesyonel taşeronlarımızla gerçekleştiririz. Yüksek iş standardında, düşük hatalı, verimli hizmetler sunmamızı sağlayan vizyoner bir taşeron ekibimiz bulunmakta.

 

›› YAPTIĞINIZ ÇALIŞMALARDA KURUMSALLIK ANLAMINDA NELERE ÖNEM VERMEKTESİNİZ?
Yenilikçi bakış açımız ve dinamik ekibimizle hep farklı olanı sunarız. Süreçlerimizi yaptığımız iyileştirmelerle sürekli geliştiririz. Kalıcı başarı için gerekli olan sistemleri geliştiririz. Yalın bir organizasyonumuz ve katılımcı yönetim yapımız vardır. Toplumun her kesimiyle bilgi ve deneyimlerimizi paylaşırız. Değerlerimize bağlı kalarak uzun süreli etki ve başarı sağlarız. 

Güçlü ve güvenilir yol izleriz. Müşterilerimize gerçek fayda sağlarız. Çalışanlarımızın kişisel ve profesyonel gelişimleri için fırsatlar sunarız. İşbirliklerimizle uzun vadeli iş ortağı oluruz. Yeteneklerimizi ve kurumumuzu sürekli geliştiririz.

 

›› İZMİR VİZYON, OLARAK İŞ ALANLARINIZDAN BAHSEDER MİSİNİZ?
İzmir Vizyon; ifraz, tevhid, yola terk, imar planı uygulaması, aplikasyon, halihazır harita yapımı, plankote, yüzölçümü ve kübaj hesapları, sanayi makinaları montaj aplikasyonu, yol projesi, kamulaştırma haritaları, gayrımenkul danışmanlık hizmetleri vermektedir.Ayrıca; anahtar teslim fabrika inşaatları, soğuk hava depoları, antrepolar, fabrika idari binaları, depo inşaatları, alt yapı inşaatlarını içeren projelendirme, inşaat ve taahhüt hizmetleri vermektedir.

 

 

›› BİRÇOK FİRMAYA DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİYORSUNUZ YA DA ÇÖZÜM ORTAKLIĞI YAPIYORSUNUZ. BU ANLAMDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?
Vizyonumuzu gerçekleştirme yolunda kullandığımız en önemi varlığımız bilgidir. Bilginin etkin kullanımı, doğru şekilde paylaşımı ve bilgilerin gizliliğini, bütünlüğünü ve erişilebilirliğini sağlama tüm İzmir Vizyon çalışanlarının ortak sorumluluğudur. Teknoloji, üretim ve yönetim süreçleri uygulamaları, ürün ve diğer özel bilgiler İzmir Vizyon ait özel entelektüel mülkiyet bilgileridir. Toplumdan alınanı çoğaltarak ve üreterek topluma geri veririz. Hizmet verdimiz kişi ve kurumlar başta olmak üzere paydaşlarımızla olan ilişkilerimizde insana saygılı, dürüstlük kurallarına bağlı, genel ahlakın bizden beklediği özene uygun tutum ve davranış içerisinde hareket ederiz.  Bu ana eksen çerçevesinde birçok sektörün mühendislik ihtiyaçlarının ve kaynaklarının yapılandırılması çerçevesinde müşteriye özel tasarladığımız danışmanlık hizmetini veriyoruz. Birçok rakibimizin aksine genel kabul görmüş iş standartlarını sunmak yerine; müşteri ile birlikte müşteri için üretilmiş akılcı çözümler geliştiriyoruz.

 

›› FİRMA OLARAK GEÇMİŞTE YAPTIĞINIZ İŞLERDEN BAHSEDER MİSİNİZ?
Yaptığımız işlerin ve sektörlere kattığımız katma değerin detaylarını buraya sığdırmayacak olmakla birlikte 50 yakın projenin çözüm ortağı olarak yer aldık. Yaklaşık 6 yıllık kısa bir şirket geçmişine sahip olduğumuz ve ülke ekonomik krizlerinde öncelikli inşaat sektörün çöküşlerle karşılaştığı düşünülürse, azımsanamayacak bir başarıyı ve performansı yakaladığımızı ifade etmek isteriz. Bu çerçevede birçok alt yapı, prefabrik bina, çatı yapım, trafo, çevre düzenleme gibi sanayi binalarına çözümler ürettik. Ayrıca bölgenin gerek sanayi, gerekse imar dönüşümlerinde harita mühendislik hizmetleri verdik. Yatırım yapmayı düşünen birçok iş adamına gayrimenkul danışmanlığı yaparak bölgedeki sanayileşmenin pozitif artışında öncü sorumluluk aldık. 

 

›› İLERİYE DÖNÜK YATIRIM PROJELERİNİZ HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?
Her şeyden önce dünya genelinde Covid-19 sonrası yeniden şekillenen iş ve istihdam ilişkilerimizi masaya yatırıp dünya çapındaki dönüşümlerde fayda üretecek iş ve yatırım planları yapmayı hedefliyoruz. Firmamızın sahip olduğu “pozitif yaklaşım” değerini, iş dünyasında öncelikli iş standardı olarak gerçekleştirip, insanlık adına zor koşulları değiştirecek bir ölçekle yeni iş fikirlerine yatırım yapacağımızı belirtmek istiyoruz.  Bu çerçevede yeni bir sektöre giriş yaptığımız bir takım organizasyonel yapılanmaları da başlatmış bulunuyoruz.

 

 

›› SEKTÖRÜNÜZDE YAŞANAN İSTİHDAM SORUNLARI HAKKINDA NELER SÖYLERSİNİZ?
Sektörümüzde yaşanan istihdam sorunları diğer birçok sektörde olduğu gibi mesleki ve teknik yeterliliğin eksikliğine dayanmakta. Uzun vadeli istihdam ve iş ilişkisi hedefi ile hareket eden firmamız maalesef sektördeki yetişmiş iş gücünün kalitesinin düşmesinden nasibini almakta. Geleceğimizi şekillendirecek potansiyelde çalışanları işe alıp, öğrenme ve gelişim olanakları sağlamaktayız.  Ancak rekabet hızı karşısında işgücümüzü yetiştirmeye harcadığımız süreler maalesef firmamızın iş süreçlerindeki aktif yapısını zorlamaktadır. Bu kapsamda iş-kur gibi birçok sivil toplum kuruluşu ile çift yönlü işbirliğine girmiş olmamıza rağmen, geleceğin istihdam çözümünün mesleki eğitime yapılan ulusal yatırımlarla çözüleceğini inanıyoruz. İşimize ve olaylara negatif yaklaşmadığımız ve sorunların sorumluluk alınarak çözüleceğine inandığımız için mesleki eğitim merkezleri, meslek liseleri ve üniversitelerin meslek bölümleriyle işbirliği projelerine öncelik vereceğimizi belirtmek isteriz.

 

›› İZMİR VİZYON, GENEL MÜDÜRÜ SAYIN ALAADDİN KAMAN’IN OKUYUCULARIMIZA BİR MESAJI VAR MI?
İzmir Vizyon olarak 2006’dan bu yana olan tecrübe ve birikimlerimizle hizmet verdiğimiz bölgede, istihdama yaptığımız büyük yatırımlarımızı her geçen gün güçlendirmekteyiz. Yaşam kalitesini her alanda öncelikli konu olarak ele alıyoruz. Yaptığımız işe farklılık katıyoruz. Teknolojiye ayak uydurarak bilgi sistemlerini işimizin bir parçası olarak kullanıyoruz. Ülkemizin ve gelecek nesillerin bekası için, sürekli gelişme anlayışımızla iş dünyası içinde fark yaratan lider konumumuzu Yüce Yaratanımız Allah’ın izniyle güçlendirmeyi hedefliyoruz.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: RÖPORTAJ:, İZMİR, VİZYON, HARİTA, MÜHENDİSLİK,
Yorumlar
Haber Yazılımı