Haber Detayı
13 Ağustos 2020 - Perşembe 01:44
 
RÖPORTAJ: AYDIN DURAK
KEMALPAŞA AKTÜEL DERGİSİ’NİN BU AYKİ KAPAK KONUĞU KEMALPAŞA’DA YAPTIĞI YATIRIMLAR İLE DİKKAT ÇEKEN İŞ ADAMI AYDIN DURAK OLDU.
ESNAF Haberi
RÖPORTAJ: AYDIN DURAK

“Durakbeyoğlu” adıyla Kemalpaşa Örnekköy yolunda hizmet vermekte olan işletme, içerisinde barındırdığı sosyal ve sportif imkânlarla Kemalpaşalılara alternatif seçenekler sunuyor. Yemyeşil bir doğanın içerisinde Halı sahaları, kahvaltı, cağ kebap ve çay bahçesi konseptleri ile Kemalpaşalılara hizmet veren Durakbeyoğlu’nun sahibi İş adamı Aydın Durak ile işletmeleri ve Kemalpaşa turizmine verdikleri katkılar hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik. 

 

GÜN BOYUNCA KEYİFLE VAKİT GEÇİRİLEBİLECEK BİR TESİS

Kemalpaşa’nın yemyeşil doğası ve temiz havası ile doğa turizminin İzmir’de ki cazibe merkezlerinden birisi oluğunu söyleyen İş Adamı Aydın Durak, Park Orman ve Binali Yıldırım Millet Bahçesi gibi Kemalpaşa Turizmi açısından önemli tesislerin ilçeye kazandırılmasının Kemalpaşa’nın İzmir’de daha tanınır hale gelmesinde önemli rol oynadığını söyledi. 

 

Kurdukları tesis ile ilgili konuşan Aydın Durak turistik açıdan gelişimini sürdüren Kemalpaşa’da açmış oldukları çok amaçlı tesisleri ile ilçenin tanıtımına katkı sunduklarını ifade ederek vatandaşlar için güzel zaman geçirebilecekleri alternatif alanlar ve hizmetler oluşturduklarını ifade etti. 

 

HALI SAHALARI-KAFETARYASI-ÇOCUK OYUN  ALANI-ÇAY BAHÇESİ OLAN BÜYÜK BİR TESİS

Yeşillikler içersindeki muhteşem doğası ile İzmir’de doğa turizminin cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerleyen Kemalpaşa’da hizmet vermekte olan Durakbeyoğlu tesislerine gelen vatandaşların günlerinin tamamını burada geçirebilecekleri bilgisini veren İş adamı Aydın Durak “Durakbeyoğlu Tesisleri, biri açık biri kapalı olmak üzere 2 adet halı saha, çocuk oyun alanı, kapalı alanda kafeteryası, çay bahçesiyle kompleks bir tesis. Tesislerimize gelen müşterilerimiz sabah organik serpme kahvaltı ile güne başlayıp ilerleyen saatlerde meşhur Erzurum Cağ Kebabımızın tadına baktıktan sonra gün boyu tesisimizde vakit geçirmeye devam edebilirler.  Yemek çeşitlerimiz cağ kebap ile sınırlı olmayıp tüm ızgara çeşitleri ile de müşterilerimize farklı lezzetler de sunmaktayız. Çay bahçesi konseptimizde ise her türlü soğuk-sıcak içeceklerle birlikte dondurma ve tatlı seçeneklerimiz bulunmakta. Gün boyu yanan semaver çayımız müşterilerimizin en çok tercih ettiği hizmetlerimizden birisi. Özellikle akşam yemeğinden sonra odun ateşinde hazırladığımız semaver çayımız arkadaş gruplarını bir araya getiren, onların hoş vakit geçirmelerini sağlayan güzel hizmetlerimizden bir tanesi. Kısacası işletmemize sabahtan kahvaltı için gelen misafirlerimiz ferah ve şık bir ortamda farklı lezzet seçeneklerimizi tadarak gün boyu zaman geçirebilmektedirler. Tesisimizde büyük bir otoparkımız, çocuk oyun ve spor alanlarımız da bulunmakta” dedi. 

 

KEMALPAŞA’NIN TEK KAPALI HALI SAHASI

Biri kapalı, diğeri açık olmak üzere 2 adet halı saha ile gerek spor kulüplerinin altyapılarına gerekse futbol oynamak isteyenlere de hizmet sunan Durakbeyoğlu tesisleri, halı saha sektöründeki yeni bakış açısıyla öncü bir işletme. Halı sahalar hakkında konuşan Aydın Durak, Durakbeyoğlu olarak kurdukları halı sahanın Kemalpaşa’nın tek kapalı halı sahası olduğunu belirterek “ bünyemizde kapalı ve açık olmak üzere 2 adet halı sahamız bulunuyor. Kemalpaşa’da özel şahıs işletmesi olarak kurulan ilk ve tek halı saha Durakbeyoğlu Halı Sahaları’dır. Profesyonel olarak hizmet veren sahalarımızın boyutları 30x50 metre ebatlarında olup standartların üzerindedir. Her takımın soyunma odaları ayrı ayrı olup, odalarda saç kurutma makinesi, 10’dan fazla duş, 70 metrekare kafeterya, ayrıca turnuvalarda maç izleyebilmek için 150 kişilik tribün, 150 araçlık otopark bulunakta.  Tesisimizde bulunan jeneratör ile maçlar kesintisiz şekilde oynanabilmektedir” dedi. 

 

Erzurum ve Bursa illerinde de yaptığı yatırımlar ile halı saha işletmeciliğinde tecrübeli olan Aydın Durak Bursa tesislerinde Kocatepe Spor Kulübü alt takımı, İnegöl Spor Kulübü gibi kulüplerin 6-12 yaş grubu futbol okullarına hizmet veriyor
 

Kemalpaşa Durakbeyoğlu Halı Sahalarında ise Altay Spor Kulübü, Altınordu Spor Kulübü, Konyaspor Kulübü, Kemalpaşa 1923 Spor kulüplerinin 3-13 yaş grubu spor okulları öğrencilerine hizmet verilmekte.

 

İŞ ADAMI, SİYASETÇİ  AYDIN DURAK, KİMDİR?

Kemalpaşa Belediyesi Ak Parti Belediye Meclis üyesi olan Aydın Durak ticaret hayatına 1992 yılında başladı. 2001 yılında Erzurum’da Halksa Gıda Ltd. Şti. adı altında AK Piliç’in Doğu Anadolu Bayiliği ve aynı zamanda Çim-Sa Spor Sosyal Hizmetleri olarak halı saha ve düğün salonu işletmeciliği yaptı. 2010 yılında Bursa’nın İnegöl ilçesinde Çim-Sa Ltd Şti olarak ikinci halısını saha faaliyete açtı.  2015 yılında 3. ve 4. halı sahaları da içerisinde bulunduran Durakbeyoğlu tesislerini Kemalpaşalıların hizmetine sundu.  Erzurum,  Bursa ve İzmir Kemalpaşa’da çeşitli alanlarda ticari faaliyetleri devam etmekte.  

 

 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: RÖPORTAJ:, AYDIN, DURAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı