Haber Detayı
17 Mart 2021 - Çarşamba 14:55
 
ONLAR ERDİ MURADINA…
Kemalpaşa AK Parti’de yılan hikâyesine dönen ilçe başkanı arayışı 16 Mart Salı günü yani dün itibariyle neticelendi. Belediye Meclis üyesi, Makine Mühendisi Mustafa Baş ilçe başkanı olarak atandı.
DİĞER Haberi
ONLAR ERDİ MURADINA…

Ak Parti’de atama yoluyla belirlenen İlçe Başkanlıkları için Ankara’ya genellikle 3 isim çağırılırdı. Ancak bu kez 6 isim Ankara’ya çağırıldı. Çağırılan bu isimlerden kulislerde hiç adı geçmeyen kişilerde vardı.

 

Bu kadar çok kişinin görüşmeye çağırılması, adayların kalabalık görünmesinin istenmesi ya da “bak senin önerdiğin ismi de çağırdık” demek için yapıldığı yorumlarına sebep oldu.

 

Ankara’ya giden 6 kişiden, Timur Bircan, Mustafa Derdiyok ve Mustafa Baş olabilirliği en ihtimal, en kuvvetli isimlerdi. Neyse… Bitti, geçti. 61 günlük bekleyiş sona erdi. Aslında 61 günlük bir bekleyiş değil, Eski İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş’ın istifasından sonraki yaklaşık 1 yıllık gergin bekleyiş son buldu. Genel Merkez’in Mustafa Baş’ı Ak Parti Kemalpaşa İlçe Başkanlığına ataması, gelen ilk tepkilere bakılırsa çoğunluğu memnun etmiş gibi görünüyor.

 

Armutlu kontenjanından Ak Parti Kemalpaşa Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Baş 1975 Armutlu doğumlu ve Armutlu’da ikamet etmekte. Kemalpaşa Merkezde hizmet veren Baş Mekanik firmasının sahibi olan Makine Mühendisi Mustafa Baş, iş yerleri ve fabrikalara proje ve mühendislik hizmeti veriyor.

 

Mustafa Baş’ın Belediye meclis üyeliği de ilk değil. Armutlu Belediyesi kapanmadan önce 2004-2009 yılları arasında Ak Partili Belediye Başkanı Süleyman Tanrıöven döneminde de Armutlu Belediyesi meclis üyeliği yaptı.

 

Mustafa Baş’ın Ak Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı olarak atanması, Kemalpaşa AK Parti camiasında olumlu tepkililerle karşılanırken, birleştirici, bütünleştirici bir başkan olacağı yönündeki yorumlar oldukça fazla. Küskünleri ve dargınları, Kemalpaşa AK Parti İlçe Başkanlığında tekrar bir araya getireceği düşünülmekte.  Aylardır beklenen Başkan’ın ardından şimdi herkesin merak ettiği bir başka konu gündeme gelecek. Yönetim. Siyasi başarı sadece bir kişinin çabası ve başarısıyla olacak bir iş değil. Ak Parti, Kemalpaşa’da her kesime hitap eden, içerisinde başarılı ve çalışkan isimlerin olduğu bir yönetim oluşturursa Kemalpaşa’da kaybettiği kanı kısa sürede geri toplayabilir. Mustafa Baş döneminin başlamasıyla Kemalpaşa Ak Parti’de bugüne kadar yaşanan kaos son bulursa parti gelecek yerel seçimlere kadar tekrar eski gücünü toparlayabilir. Bundan sonraki süreci hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: ONLAR, ERDİ, MURADINA…,
Yorumlar
Haber Yazılımı