Haber Detayı
06 Ekim 2021 - Çarşamba 16:09
 
NAZARKÖY’DE TRAFİK DÜZENLEMESİ İÇİN TOPLANTI YAPILDI
Kemalpaşa’nın turizm cazibesi yüksek mahallelerinden Nazarköy’de mahalle içerisinin trafiğe kapatılması, sokak sağlıklaştırması ve peyzaj çalışmaları için Kemalpaşa Kaymakamlığı koordinesinde istişare toplantısı yapıldı.
KEMALPAŞA Haberi
NAZARKÖY’DE TRAFİK DÜZENLEMESİ İÇİN TOPLANTI YAPILDI

Toplantıya Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, İlçe Jandarma Komutanı Halil Yaşar Güzel, Kemalpaşa Orman İşletme Şefi Kerem Civelek, Nazarköy Muhtarı Mehmet Yiğit ve teknik personeller katıldı.

 

Toplantının başında harita üzerinde teknik elemanlarla birlikte yapılan incelemenin ardından heyet alanda incelemelerde bulundu. İncelemede, mahalle girişinden trafiğin çevrilmesi ve tek yön rahat gidiş ve dönüş için oluşturulacak yeni güzergah ve ilave oluşturulacak yeni otoparklar için arazi sahipleri ile görüşüldü ikna çalışmaları yapıldı. Belirli bir güzergah üzerinde anlaşma sağlanırken çalışmanın en kısa sürede başlaması ve haftanın belirli gün ve saatlerinde trafiğe kapatılması konuları görüşüldü.

 

İlçe Kaymakamı Musa Sarı, trafik düzenlemesinin ardından ikinci etapta mahalle içindeki evlerin dış cephe bakım ve onarımı ile tek tip boyanması, duvar resimleri ve aydınlatma ile peyzaj gibi konuların projelendirilme ya da kurumlar işbirliği ile gerçekleştirilmesi yönünde çalışmalarının olacağını ifade ederek katılımcılara ve yardımcı olan mahalle halkına teşekkür ederken mahalle halkı da yapılan çalışmaların ardından Nazarköy’ün daha da kıymetleneceğini ifade ederek Kaymakam SARI ve tüm heyete teşekkür ettiklerini ifade ettiler. Heyet ayrılmadan önce mahalle ve bölgede oluşturulabilecek konaklamalı, çadır ve karavan parklı mesire yerleri için uygun yer incelemesi gerçekleştirdiler.

 

Kaynak: (KK) - Kemalpaşa Kaymakamlığı Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: NAZARKÖY’DE, TRAFİK, DÜZENLEMESİ, İÇİN, TOPLANTI, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı