Haber Detayı
20 Mayıs 2021 - Perşembe 22:14
 
MÜSLÜMANLARIN İLK KIBLESİ TEHDİT ALTINDA
Saadet Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanı Ramazan Biçen İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırılar nedeniyle basın açıklaması yaptı.
GÜNDEM Haberi
MÜSLÜMANLARIN İLK KIBLESİ TEHDİT ALTINDA

Ramazan Biçen, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 

İsrail, Ramazan ayının son günlerinde İslam dünyasının hassasiyetlerini hiçe sayarak Mescid-i Aksa'ya fütursuzca saldırdı ve bu saldırılar devam edecek gibi gözüküyor.

 

Mescid-i Aksa'ya yapılan bu alçak saldırıyı Saadet Partisi olarak nefretle lanetliyoruz.

 

"İsrail bu saldırılarını Ramazan aylarında sürekli artırmaktadır. Bu son saldırı da yine maalesef Ramazan'ın aynı döneminde vuku bulmuştur.

 

Bu olayların fitilini ise Şeyh Cerrah mahallesinde yaşayan Filistinlilerin zorla tahliye edilmeye çalışılması ve evlerinin Siyonistler tarafından gasp edilmesi ateşlemiştir. Artan gerilimin akabinde Kadir Gecesi İsrail polisi Mescid-i Aksa'ya hunharca saldırmıştır."

 

 "Bugüne kadar yaşadığımız onlarca tecrübeyle gördük ki İsrail, laftan ve sözden anlamıyor! İsrail, Cuma günleri camilerde okunan hutbelerden de anlamıyor!  İsrail; kınanmaktan, basın toplantısında, salon toplantılarında ve mitinglerde dile getirilenlerden hiç mi hiç anlamıyor!

 

Tarih şahittir ve bugünlerde bir daha tescil edilmiştir ki İsrail ancak ve ancak güçten anlar! Ve bu gücü harekete geçirmenin zamanı çoktan gelmiş, geçmektedir ne yazık ki  

 

"Gün, topyekûn İslam âlemi olarak İsrail’in tepesine balyoz gibi inme günüdür! Gün, İsrail'le anlayacağı dilde ve en yüksek perdeden konuşma günüdür!  

 

Türkiye olarak nasıl ki Azerbaycan için askeri destek sağlaysak Filistin içinde en az aynı desteği sağlamamız gerektiği kanaatindeyiz.  

 

Şimdi buradan iktidarı bu konularda adım atmaya davet ediyoruz. Çok açık bir şekilde ifade etmek istiyorum;

 

Mescid-i Aksa bizim izzetimizdir, gerekirse canlarımız ve kanlarımız ile müdafaa etmekten bir an olsun çekinmeyiz.  Aksa'yı postalları ile ezen İsrail bunu çok iyi bilmelidir!"

 

 Bir an önce kınamanın ötesinde bir yol haritası ortaya koyulmalı ve işgalci Israil ile normalleşme hedefin den süratle vazgeçilmelidir. Terör devleti ile katliamlarını durdurana ve işgal altındaki toprakları boşaltana kadar ilişkiler askıya alınmalıdır.

 

 Sn. Cumhurbaşkanının, Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı olma sorumluluğu çerçevesinde, hem içerde hem de dışarda harekete geçmelidir. Türkiye'nin tamamının bu konuda desteğini aldığını tüm dünyaya göstermelidir.

 

İsrail, hak ve hukuk tanımadığını geçmişte Mavi Marmara saldırısı ve katliamıyla ortaya koymuştu. Geçen süre içinde bu konu gündemden düşürülmeye çalışıldı. Ama biz şimdi iktidara teklifte bulunuyoruz ki Mavi Marmara davası yeniden başlatılmalıdır."

 

Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin geçtiğimiz Şubat ayında aldığı işgal altındaki topraklarda işlenen savaş suçlarıyla ilgili kararı önemlidir ve biz bu nokta da uluslararası ceza mahkemesi’nin harekete geçirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bunun için gerekli girişimlerde bulunulmalıdır."

 

 İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkeler, bu teşkilatın 1969'da Mescid-i Aksa'nın kundaklanması üzerine kurulduğunu hatırlamalı, sözün ötesinde adımlar atılması gerektiğini idrak etmelidir.

 

İsrail ile normalleşme anlaşması yapan ülkeler dâhil, her İslam ülkesi ve dünyada hukuku ve adaleti önemseyen bütün ülkeler, varsa Israil' deki büyükelçilerini geri çağırması konusunda gerekli çalışmalar yapılmalı."

 

 İsrail'le bütün ticari ilişkiler askıya alınmalı ve Kudüs'ün İslam dünyası için ne anlam ifade ettiği bu şekilde kararlılıkla ortaya konulmalıdır.

 

 Askeri veya stratejik bütün ortaklıklar gözden geçirilmeli ve İsrail'le kesinlikle hiçbir yeni anlaşma yapılmamalıdır."

 

 "ABD Eski Başkanı Donald Trump döneminde taslak olarak sunulan ve Filistin'i tarih sahnesinden silmeyi hedefleyen sözde "Yüzyılın Anlaşması" gibi yol haritalarının yok hükmünde olduğu ve asla kabul edilmeyeceği bütün dünyaya deklare edilmelidir.

 

İsrail’in güvenliğini sağlayan Kürecik üssü ve İsrail’in büyük ortağı ABD’nin orta doğudaki kanlı eli incirlik üssü nün acil olarak kapatılması en önemli konuların başında gelmektedir.

 

Çocukları kadınları sivilleri ve topyekûn masumları hedef alan bu alçaklığa bir son verilmelidir. Zaman temenni cümleleri kurma değil; Bu zulme son vermek ve kınamanın ötesinde sonuç alıcı adımlar atmak için harekete geçme zamanıdır. Peki, biz TÜRKİYE ve topyekûn İslam âlemi olarak harekete geçmek için daha neyi bekliyoruz.

 

Kemalpaşa Saadet partisi olarak çok açık bir şekilde ifade ediyoruz; Mescid-i Aksa bizim izzetimizdir! Gerekirse canlarımızı ve kanlarımızı Mescid-i Aksa'yı müdafaa etmek için vereceğimizden hiç kimsenin tereddüdü olmamalıdır. Aksa'yı postalları ile çiğneyen Israil bunu bilir ama bir defa daha kendilerine hatırlatılmalıdır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MÜSLÜMANLARIN, İLK, KIBLESİ, TEHDİT, ALTINDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı