Haber Detayı
17 Nisan 2021 - Cumartesi 12:07
 
"MECLİSİ ŞAŞKINLIKLA İZLİYORUZ"
Saadet Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanı Ramazan Biçen, Kemalpaşa Belediye Meclisinin Nisan Ayı 2. oturumundaki faaliyet raporu oylamasında yaşananlar hakkında konuştu.Cumhur İttifakı ortakları olan Ak Parti’nin faaliyet raporuna ret, MHP’nin ise kabul oyu vermesini yorumlayan Ramazan Biçen “Kemalpaşa Belediye meclisinde ortaklıklar bitti mi yoksa yeni ittifaklar kuruluyor da halkın haberi mi yok” dedi.
SİYASET Haberi

Saadet Partisi’nin Kemalpaşa siyasetinde her daim belirleyici bir parti olduğunu ifade eden Ramazan Biçen “her ne kadar partimizi mecliste temsil etmiyor olsak ta yerel seçimlerde partimizin aldığı oylara ve Kemalpaşa halkının çıkarlarına sahip çıkmak görevimizdir. Kemalpaşa siyasetinin ve Kemalpaşa’nın takipçisiyiz. Bu güne kadar Belediye yönetiminde bulunan CHP’nin elle tutulur, gözle görülür bir projesi yok. Buna karşın belediye meclisinde gerçek anlamda bir muhalefette göremiyoruz” dedi.

 

Kemalpaşa Belediye meclisinin son toplantısında yaşananlar hakkında eleştirilerini dile getiren Saadet Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanı Ramazan Biçen “Kemalpaşa’da ne iktidar ne de muhalefet var. Son meclis toplantısında Kemalpaşa halkının önünde Kemalpaşa Belediyesi’nin 2020 yılında gerçekleştirmiş olduğu faaliyetler masaya yatırıldı. Bizler de hem siyasi hem de vatandaşlık sorumluğumuz gereği bu toplantıyı dikkatle takip ettik. AKP grubu 2020 faaliyetlerini yerden yere vurup rapora ret oyu verirken, ittifak ortağı olan MHP’nin raporu evet oyu verdiğini gördük. Bu durum ister istemez aklımızda soru işaretleri oluşmasına neden oldu. Kemalpaşa’da Cumhur ittifakı çatırdadı mı yoksa işin içinde siyasi veya menfaat hesapları mı var. İki ortaktan birisi Ak diyor diğeri kara. Hani ittifaktınız, hani ortaksınız? Kemalpaşalı hanginizin kararına inanacak. Kendi içlerinde çatırdayan ve tezat düşen AKP ve MHP, son bir yılda yaşadıkları ayrışmayı son mecliste gün yüzüne çıkarmışlardır. Tüm Kemalpaşa halkı sizleri gördü. Bu yaşananların hesabını sandıkta vereceklerdir. Faaliyet raporuna AKP ve MHP ikisi ret oyu verse bile Belediye Başkanı başkanlıktan düşmez. Dörtte üç çoğunluğa ihtiyaç vardır. AKP’nin ve MHP’nin üye sayısı buna zaten yetmiyor. Kalkıp ta başkan düşmesin diye biz böyle davrandık deyip bunun altına kimse sığınmasın. Kemalpaşa’da AKP eriyip gidiyor, MHP’de Kemalpaşa’daki yeni ortağı CHP’den dolayı tabanda oy kaybediyor. Kemalpaşa Belediye meclisinde kim kiminle ittifak ortağı anlamış değiliz. Milletvekillerinin kürsüde kavga edip, meclisten çıkınca el ele kola oldukları söylenir ya, Kemalpaşa meclisinde de herkes herkesle el ele kol kola. Ama Kemalpaşa sahipsiz değildir. Kemalpaşa’da 10 yıllık iktidarımız boyunca yaptığımız hizmetler halen ortadadır. Kemalpaşa’da Saadet Partisi vardır. Her zaman aldığımız oyların ve Kemalpaşa halkının haklarını savunmaya, kirli siyasete,  yanlışlara dur demeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: "MECLİSİ, ŞAŞKINLIKLA, İZLİYORUZ",
Yorumlar
Haber Yazılımı