Haber Detayı
04 Aralık 2021 - Cumartesi 13:55
 
KOSBİ İLE MİLLİ EĞİTİM ARASINDA İŞBİRLİĞİ
Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) arasında Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Sınıfta Yer Alan İşlerde Çalıştırılacakların Mesleki Eğitimlerine Dair Yönetmelik Kapsamında Kurslar Düzenlenmesine İşbirliği Protokolü imzalandı.
SANAYİ Haberi
KOSBİ İLE MİLLİ EĞİTİM ARASINDA İŞBİRLİĞİ

Kemalpaşa Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde gerçekleşen protokol imza töreninde; işbirliği protokolü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret YILMAZ , KOSBİ adına ise KOSBİ Başkanı Kamil PORSUK katıldı.

 

Protokol kapsamında planlanan mesleki eğitim faaliyetleri Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün yapacağı planlama çerçevesinde yürütülecek.

Yaklaşık 500’ü aşkın işletmeye alanlarıyla ilgili 40 saat süreli mesleki eğitimler verilebilecek.

 

Protokol imza töreninde bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret YILMAZ “6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 17.maddesinde “ Mesleki eğitim alma zorunluluğu bulunan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde, yapacağı işle ilgili mesleki eğitim aldığını belgelemeyenler çalıştırılamaz.” hükmü yer almaktadır diye konuştu.

 

KOSBİ Başkanı Kamil PORSUK ise yaptığı konuşmasında Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Sınıfta Yer Alan işlerde çalıştırılacakların Mesleki Eğitimlerine Dair Yönetmeliğe göre işletmelerde çalışanların yaptıkları iş mesleki eğitim alınacak işlere ait çizelgede yer alıyorsa bu çalışanlara da mesleki eğitim verilmesi gerektiği ifade edilmektedir. 500’ü aşan üye işletmelerimizin bu alanda açacağı kurslarla ilgili kapsayıcı bir protokolün imzalanması işletmelerin bu alanlardaki mesleki eğitimlerini tamamlamalarına fırsat sağlaması açısından son derece önemlidir şeklinde konuştu.

 

 Konuşmaların ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi 2 yıl süreli protokolü imzaladı.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: KOSBİ, İLE, MİLLİ, EĞİTİM, ARASINDA, İŞBİRLİĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı