Haber Detayı
06 Eylül 2021 - Pazartesi 17:08
 
KOCATÜRK’TE AÇILIŞ HEYECANI
Kemalpaşa Kocatürk Okulları, 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte 2. Kampüsünün de açılışını da gerçekleştirdi.
EĞİTİM Haberi
KOCATÜRK’TE  AÇILIŞ HEYECANI

Baştan aşağı yenilenerek okul öncesi ve ilkokul olarak tekrar düzenlenen yeni kampüste düzenlenen yeni eğitim öğretim yılı açılış törenine öğrenciler, veliler, öğretmenler ve okul idarecileri katıldı.

 

Açılış töreninde bir konuşma gerçekleştiren Kemalpaşa Kocatürk Okulları Kurucusu Halil Şenol Hamarat kendisinin de okula yeni başlayan bir çocuk gibi heyecanlı ve mutlu olduğunu ifade ederek “2016 yılında Kemalpaşa Kocatürk Okulu olarak öğrencilerimizle buluştuk. 1 Km. ileride olan Kampüs binamızda okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve Anadolu lisesi olarak 5 yıldır başarılarla devam etmekte iken, bu yılda her türlü olumsuz şartlara rağmen daha iyi ve güzel, başarılı bir eğitim-öğretim için bu kampüsümüzü bünyemize kattık. Ana kampüs binamız dediğimiz ilk kampüs binamızda şu saatlerde öğrencilerimiz öğretmenleri ile buluştu. Oradaki törene burada olduğum için katılamıyorum. Buradan oradaki öğrencilerimi, öğretmenlerimi kutluyorum, selamlarımı, sevgilerimi sunuyorum. İlk defa bu yıl eğitim ve öğretime başlayacak bu kampüs binamızda sizlerle birlikte olmayı tercih ettim. Kısa bir zaman içinde faaliyete geçirdiğimiz bu kampüs binamız sadece okul öncesi ve ilkokul, diğer kampüsümüz ise ortaokul ve Anadolu lisesi olarak faaliyetlerini sürdürecek. Buradan öncelikle bu kampüs binamızın oluşmasında emeği geçen tüm müdürlerime, öğretmen ve personelime teşekkürlerimi sunuyorum En büyük teşekkürlerimi ise bizlere güvenen, çocuklarını teslim eden siz saygıdeğer velilerimize ediyorum. Kemalpaşa halkının yoğun ilgisi bizlere güç vermiştir. Tüm ekibim olarak teşekkürlerimi sunuyorum. Eksikliklerimizi biliyoruz. Bunun sebebi pandemi koşullarından dolayı eğitimdeki bazı belirsizliklerdir. Bu eksikliklerimizin de en kısa zamanda tamamlanmasının ardından burası bölgenin en kapsamlı uygulamalı okul öncesi ve ilkokulu olacaktır. Bu kampüsümüzde önce sevgi olacak. Eğitim sevgi ile başlar sözüne inananlardanım.  Çocuklarımızın yüzü bu sevgiyle hep gülecek, hep mutlu olacaklar. Bu kampüsümüzde Atatürk İlke ve inkılaplarına bağlı, devletine bağlı, bayrağını seven, milletini seven, bilgili, araştırmacı, çalışkan, başarılı, özgüveni yüksek gençler yetişecektir. Bu kampüs bizlerin değil, sizlerindir. Sizler varsanız, biz de varız. Yaklaşık 1,5 yıldan beri yüz yüze eğitimi tam olarak yapamadık. Bütün bunlara rağmen uzaktan eğitimdeki başarımız bizleri LGS yerleştirmeleri ile taçlanmış oldu. Birçok öğrencimizi Fen Liselerine yerleştirdik. Buradan emeği geçen öğretmenlerimi, velilerimi ve başarının sahibi öğrencilerimi kutluyorum. Dünyanın en büyük serveti çocuklarımız şu an karşımda. İnanın onların varlığı ve gözlerindeki mutluluk bizlerin tüm yorgunluğunu alıyor. Büyüyüp okullu olan, ilk defa okula başlayan çocuklar, gözlerinizdeki heyecanı ve mutluluğu görüyorum. Sizleri gözlerinizden öpüyorum. Aynı heyecanı ve mutluluğu yaşayan siz sayın velilerimi de kutluyorum. 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı hepimize hayırlı olsun. Ders zili çaldı. Artık çalışma zamanı” dedi.

 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: KOCATÜRK’TE, , AÇILIŞ, HEYECANI,
Yorumlar
Haber Yazılımı