Haber Detayı
09 Temmuz 2021 - Cuma 21:47
 
KLAS EMLAK ULUCAK'TA HİZMETE GİRDİ
Erdal Durmuş, Hüseyin Genç ve Ünsal Durmuş'un sahibi olduğu Klas Emlak Ofisinin açılışı bugün Ulucak Mahallesinde yapıldı.
KEMALPAŞA Haberi
KLAS EMLAK ULUCAK'TA HİZMETE GİRDİ

Açılış törenine, Ak Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı ile İzmir Emlakçılar Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, Kemalpaşa Belediye Meclis üyelerinden Kerim Altun (AK Parti), Avukat Sedanur Özer (MHP), Mehmet Önlü (CHP), SP Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanı Ramazan Biçen, Gelecek Partisi İl Başkanı Hakan Yazar, Kemalpaşa Emlakçılar ve Müşavirler Oda Başkanı Ahmet İnce, Kemalpaşa Yörükler Derneği Başkanı Özcan Bulut, bir önceki dönem belediye başkanı Arif Uğurlu, bir önceki dönem AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş ve çok sayıda davetli katıldı. 

 

Açılışta konuşan Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı Kemalpaşa’nın sürekli olarak büyümeye devam ettiğini belirterek “özellikle pandemi ve ilimizde yaşanan deprem sonrasında Kemalpaşa’ya büyük bir ilgi var. Ulucak’ta 1,5 yıldır yaptığımız alt yapı çalışmalarının sonuna geldik. İçme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon ve doğalgaz çalışmalarının ardından asfaltlanma işlemlerini yapmaktayız. Ulucak’ın gelecek 150-200 yıllık sorununu çözdük. Kemalpaşa’nın yanı sıra Ulucak’ta da çok büyük bir büyüme var.  Geçen dönemimizde bütün emlakçıları topladık, bir çatı altında dernekleşmelerine katkı verdik.  Emlak sektörü çok ciddi bir iş. Gezen adam kahvede satış yapan adamdan Emlakçı olmaz. Bunun bir eğitimi, diploması ve belgesi olması gerekli. Ciddi, güvenilir, dürüst ve kurumsal olunması mutlaka gereklidir. Arkadaşlarımız çok güzel emlak ofisi açmışlar.  Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vereceklerine inanıyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

 

İzmir Emlakçılar Odası Başkanı Mesut Güleroğlu ise belgesi olmayan kişilerin emlakçılık yapamayacağını ifade ederek “1999 yılında ilk Emlakçılar Odasını kurduğum o tarihten bu yana  yasaların çıkması için mücadele ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla “taşınmaz ticaret yönetmeliği çıktı” ve artık emlakçılık bir meslek haline geldi. Emlakçılık yapacak olan kişilerin mesleki yeterlilik belgesi, seviye 5 belgesi, yüz saatlik eğitim alması gerekli. Staj yapma zorunluluğu ile işyeri olma zorunluluğu geldi. Yani kimsenin ben hemen bugün emlakçı dükkanı açayım deme şansı kalmadı. Yönetmeliğin içeriğinde başka şeylerde var. Sözleşmesiz çalışılamaz. Bakanlığın verdiği taşınmaz ticareti belgesi olmayan kişilerinde emlakçılık yapamamakta. Bu güzel mekânın Kemalpaşa’ya, Ulucak’a ve İzmir’e hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar’da merkezi hükümet tarafından Kemalpaşa’da yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında katılımcılara bilgi verdi. Kırkpınar “Kemalpaşa için çok önemli olan 2050 konutluk TOKİ projesinin 2. etabı yapıldı. Yakın bir zamanda da bu konutlar ailelere teslim edilecek. Kemalpaşamıza çok ciddi bir talep var. Dolayısıyla çok ciddi konut ihtiyacı var. O yüzden emlakçılarımızın sayısı her geçen gün artıyor. Emlakçılığın saygın bir meslek haline gelmesi çok önemli. Girişimci üç arkadaşın ortak fikirleri sonucu hizmete başlayan Klas Emlak Ofisinin açılışının hayırlı olsun” dedi.

 

Konuşmaların ardından Klas Emlak’ın sahipleri Erdal Durmuş, Hüseyin Genç ve Ünsal Durmuş ile davetliler hep birlikte kurdeleyi kesti.

 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: KLAS, EMLAK, ULUCAK'TA, HİZMETE, GİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı