Haber Detayı
24 Ocak 2022 - Pazartesi 11:03
 
KESİAD’DAN ELEKTRİK KESİNTİSİ DEĞERLENDİRMESİ
İran doğal gazının arzında yaşanan sorun nedeniyle önce BOTAŞ tarafından doğalgaz kullanımının yüzde 60 ile sınırlandırılması ardından TEİAŞ tarafından organize sanayi bölgelerinde 3 günlük kesinti yapılacağının duyurulması sanayicileri tedirgin etti.
GÜNDEM Haberi
KESİAD’DAN ELEKTRİK KESİNTİSİ DEĞERLENDİRMESİ

Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Seçil Beydemir Kaynak, üretimin ve ihracatın arttığı bir dönemde yaşanan elektrik kesintilerinin ekonomiye ve sanayiciye maliyetinin çok ağır olacağını söyledi.

 

"1 GÜNLÜK KESİNTİ 15 GÜNLÜK ZARARA YOL AÇAR"

Bütün sanayi tesislerinin jenaratör kullanma imkanının olmadığını, bazı sektörlerde sanayideki 1 günlük duruşun 15 güne bedel olduğunu vurgulayan Kaynak, “OSB’lerimizde 7 gün 24 saat üretim yapmak zorunda olan fabrikalarımız bulunuyor. Ülkemizin diğer OSB’leri gibi Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde de Türkiye’nin önde gelen kimya, kağıt, makine ve içecek tesisleri yer alıyor. Fabrikalarımızda üretimin durması tedarik zincirinin bozulmasına neden olacak. Bunun sonucunda da artan üretim maliyetleri tüketiciye yansıyacaktır. Ülke üretiminin 3 gün süreyle durdurulması ekonomimiz açısından çok tehlikeli sonuçlar doğuracaktır. Bu konuda yetkili makamların farklı çözüm önerileri ile bu krizi yönetmelerini ve kesinti kararından vazgeçmelerini bekliyoruz” dedi.

Kaynak: (Şiir) - Şiir İletişim Ajansı Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: KESİAD’DAN, ELEKTRİK, KESİNTİSİ, DEĞERLENDİRMESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı