Haber Detayı
14 Ağustos 2020 - Cuma 13:49
 
KEMALPAŞASPOR’DAN BAL LİGİ AÇIKLAMASI
İzmir Süper Amatör Ligi gurubunda ikinci olarak tamamlayan Kemalpaşaspor, federasyon tarafından alınan BAL ligine yükselme kararlarına ilişkin bir açıklama yayımladı.
SPOR Haberi
KEMALPAŞASPOR’DAN  BAL LİGİ AÇIKLAMASI

İzmir’de 9 takımın play-off oynama hakkı olmasına karşın 3 takımın direkt bir takımın ise kura ile BAL ligine yükseltilmesi kararı İzmir Spor camiasında tepkilere yol açtı.

 

Kemalpaşaspor, İstanbul’da aynı başarıyı sağlayan 16 takımın BAL ligine yükseltilmesine rağmen İzmir’de biri kura ile toplam 4 takımın yükseltilmesi kararı hakkında bir açıklama yaptı.

 

Kulüp tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

 

ADALET ve EMEĞİMİZİN KARŞILIĞINI İSTİYORUZ

Süper Amatör Lig takımlarının aylardır beklediği karar bugün açıklandı.

 

Karar neticesinde İzmir’de gruplarını lider olarak tamamlayan 3 kulübümüz direkt olarak BAL Ligine yükseltildi. Halilbeylispor, Torosgücü ve Kınık Bld. Spor Kulüplerimizi tebrik ediyoruz.

 

Gruplarında, KEMALPAŞASPORUMUZ’UN da aralarında bulunduğu play – off oynamaya hak kazanan Kemalpaşa Esnafgücü, Dikili Belediyespor, Buca Zafer Spor, Alaçatıspor, Bayındırspor için alınan kura çekimi ile bir takımın daha BAL Ligine yükseltilmesi kararının, adalet ve hakkaniyetten uzak bir karar olduğu aşikârdır.

 

İstanbul’da bizimle aynı başarıyı gösteren 16 kulüp BAL ligine doğrudan alınırken, İzmir’de 3’ü direkt, 1’i kura ile olmak üzere 4 takımın BAL ligine yükseltilmesi kararı hangi aklın ürünü, hangi lobi gücünün tesiridir?

 

BAL’a yükselecek dördüncü takımın kura ile belirlenmesi kararı ise akla ve mantığa sığmayan, kulüplerin verdiği bunca maddi ve manevi emek ile alay eden kabul edilemez bir karardır.

 

Biliyoruz ki bizimle aynı durumda olan diğer kulüplerimizde bu açıklamamıza katılacaklardır.

 

Biz sadece emeğimizin karşılığını istiyoruz. Biz adalet istiyoruz.

 

Alınan bu adaletsiz kararın tüm kulüplerimizin emek ve çabalarının göz önüne alınarak yeniden değerlendirilmesini tavsiye ediyor, bu yanlıştan en kısa sürede dönüleceğini umuyoruz.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: KEMALPAŞASPOR’DAN, , BAL, LİGİ, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı