Haber Detayı
22 Nisan 2021 - Perşembe 10:17
 
KALBİ ÇOCUK KALANLAR
Avukat Özlem Kanay Balyeli yazdı. Kalbi çocuk kalanlar...
DİĞER Haberi
KALBİ ÇOCUK KALANLAR

Söyleyin bakalım, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kimler kutlar?

 

23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışı ve akabinde Büyük Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün, bu değerli günü Çocuk Bayramı olarak, çocuklara hediye etmesi’  ile dünyada sadece yurdumuzda çocuklarımızın bir bayramı olması, bugünün coşkusunu daha da arttırmaktadır. 

 

Ama ben, bugünün enerjisine yakışan bir kutlama daha eklemek ve 23 Nisanı, Kalbi ÇOCUK kalanların da günü ilan etmek istiyorum.

 

Onlar ki;   bitmek bilmeyen umutları, neşeleri, heyecanları, masum tertemiz hayalleri, inançları ile bir çocuktan farksız, bu hayatın karanlığına acılarına meydan okurlar. Vazgeçmeyen inatları, yıkılmayan düşleri, yok olmayan idealleri ile her gün adeta bir Kurtuluş Savaşı vererek bu hayata tutunurlar. 

 

Birbirlerini gözlerinden tanırlar. Diğerlerinin sönmüş yıldızlar gibi ışığını kaybetmiş gözlerinden farklıdır bakışları. Yaşları, cinsiyetleri konumları ne olursa olsun, bir çocuğun her güne merakla başlayan ruhunun pırıltısını yansıtır o gözler. 

 

Kızmaz Kırılmaz çabucak unutur, kin tutamazlar. Saklambaç oynarken kavga edip, biraz sonra misketlerini paylaşan, salçalı ekmeklerini bölüşen, mahallede cıvıldayan çocuklar misali ;  küsmezler küsemezler, hayata ve insanlara…

 

Yol yok diye sızlanmazlar, onlar yürür yol açılır, yol açılır koşarlar. Koştukça kanatlanırlar, görünmez kanatları altında herkesi barındırırlar.

 

Eğer siz de kalbi ÇOCUK kalanlardansanız; ne savaşlar ne salgınlar ne depremler ne yoksulluklar ne hainlikler görmüş, demek ki yılmamışsınız! 

 

23 Nisanı asıl siz kutlayın ki, tüm engeller hatta engellemelere rağmen Egemenliğinizi ilan etmiş ve Bayramı hak etmişsiniz. 

 

Sizi tek bir güç yıkabilir. Yetişkinlerin dünyasındaki hırs, kin, öfke, nefret, güç savaşları !  

 

Maddi menfaatler uğruna manevi değerlerin unutturularak, renkli bir lunaparka çekilmek; sanki dönüş bileti olmayan bir diyara göç etmektir. Artık büyürsünüz ve çocukluk sadece masallar ile bayramlarda kalır. 

 

Büyümeyin; Güzel Yürekli Mücadele Kahramanları,

 

Büyümeyin; Bu dünyanın sizlerin yüzü suyu hürmetine döndüğü,  iyi insanlar.

 

Ne mutlu size ki yaşamın her günü bayram coşkusunu hak edensiniz.

 

Ne mutlu size ki hayatınızı bir masal gibi yazabilensiniz.


 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız 

 

‘Kalbi ÇOCUK kalanlar’  ile birlikte Kutlu olsun…

Kaynak: Editör:
Etiketler: KALBİ, ÇOCUK, KALANLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı