Haber Detayı
17 Aralık 2020 - Perşembe 13:57
 
İZSU'DA ABONELİK İŞLEMLERİ E-DEVLET'TE
İZSU Genel Müdürlüğü hayatı kolaylaştıracak uygulamalara bir yenisini daha ekledi. İzmirliler artık abonelik işlemlerini e-Devlet üzerinden şubelere gitmeden daha kısa sürede gerçekleştirebilecek.
İZMİR Haberi
İZSU'DA ABONELİK İŞLEMLERİ E-DEVLET'TE

İzmirliler su aboneliği işlemlerini artık e-Devlet platformu üzerinden de yapabiliyor. Hayata geçirilen proje ile işlem yapmak için İZSU şubelerine gidilmesine gerek kalmadı. Sistem, işlemlerini dijital ortamda gerçekleştirmek isteyenlere kolaylık sağlıyor.

 

e-Devlet ile abonelik işlemleri nasıl yapılacak?
e-Devlet üzerinden online olarak su aboneliği işlemi yapabilmek için öncelikle e-Devlet portalına giriş yapılması gerekiyor.  T.C kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yapıldıktan sonra 
www.turkiye.gov.tr/izmir-su-ve-kanalizasyon-idaresi-genel-mudurlugu www.turkiye.gov.tr/izmir-su-ve-kanalizasyon-idaresi-genel-mudurlugu linki üzerindenabonelik işlemleri, abonelik iptali ve fatura bilgileri sorgulama işlemleri yapılabiliyor. İsim değişikliği veya iptal işlemi başvurusu yapılan abonelikler için borç bilgisi bulunmaması önem taşıyor.


 

Yapılan başvurunun sonucu yine e-Devlet üzerinden takip edilebiliyor. Onay işlemi gerçekleştikten sonra başvuruyu yapan kişinin abonelik sözleşmesini onaylayıp teminat bedelini yatırması gerekiyor. Ödeme yapıldıktan sonra abonenin suyu İZSU ekipleri tarafından en kısa sürede açılıyor. Eğer iptal işlemi söz konusuysa fesih işlemi abonenin sayacı sökülerek tamamlanıyor. Ardından İZSU Genel Müdürlüğü tarafından abonenin teminat iadesi yapılarak işlem sonlandırılıyor.

Kaynak: (iBŞB) - İzmir Büyükşehir Belediyesi Editör:
Etiketler: İZSU'DA, ABONELİK, İŞLEMLERİ, E-DEVLET'TE,
Yorumlar
Haber Yazılımı