İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
UZAKTAN EĞİTİM
UZAKTAN EĞİTİM
AYNA
AYNA
Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 11:24
 
GÜNÜMÜZÜN EN POPÜLER YATIRIM ARACI GAYRİMENKUL
Kemalpaşa Aktüel Dergisinin bu sayıdaki kapak konuğu, kurumsal yapısı ve gayrimenkul sektöründeki başarılı çalışmaları ile adını sıkça duyurmayı başaran İzmir Kent Gayrimenkul ve Yatırımın sahibi Akif Güzel oldu.
EKONOMİ Haberi
GÜNÜMÜZÜN EN POPÜLER YATIRIM ARACI GAYRİMENKUL

İzmir Kent Gayrimenkul ve Yatırım’ın sahibi Akif Güzel ile günümüzün en popüler yatırım aracı olan gayrimenkul yatırımı ile firmaları bünyesinde gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bir röportaj gerçekleştirdik.

 

4 yıldan bu yana Kemalpaşa’da İzmir Kent Gayrimenkul ve Yatırım adı altında Ege ve Marmara Bölgelerine hizmet veren Akif Güzel, uzun vadede ileriye dönük en iyi yatırım aracının gayrimenkul yatırımı olduğunu söyledi. Güzel “çeşitli amaçlarla kullanılmak üzere satın alınan ev, dükkân, arsa ve arazi gibi gayrimenkul türlerine yapılan yatırımların hepsi gayrimenkul yatırımıdır. Gayrimenkul piyasası sürekli yükselme halinde olan bir piyasa. Bu sebeple gayrimenkule yapılacak olan yatırımlar insanlar için oldukça önemli olmakla birlikte hayatlarını şekillendirme noktasında önemli bir araçtır. Gayrimenkul halen tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve özellikle Kemalpaşa’da bir numaralı yatırım aracı olma özelliğini korumakta” dedi.

 

SEKTÖRDEKİ ÇALIŞMA ALANLARINIZ NELERDİR?
İzmir Kent Gayrimenkul ve Yatırım olarak bulunduğumuz bölgede konut, sanayi ve konut arazileri, fabrika, depo, arsa, bağ-bahçe, iş yerlerinin satış ve kiralanması noktasında “kentin en güvenilir gayrimenkul adresi” sloganımız ile hizmet veriyoruz. Bölgemizdeki gayrimenkul fiyat endeksi analizlerini uzman kadromuzla yaptığımız toplantılarda değerlendiriyor ve elde ettiğimiz veriler doğrultusunda danışanlarımızı bilgilendiriyoruz. Kurumsallık bizim en önemli değerimiz. Kurulduğumuz günden bu yana kurumsal kimliğimizden taviz vermeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gayrimenkul ve Yatırım Danışmanlığı alanında gerçekleştirdiğimiz başarılı çalışmalarla Kemalpaşa’nın güvenilir bir limanı haline geldik”

 

SEKTÖRÜNÜZDE KURUMSAL BİR FİRMASINIZ. KURUMSALLIĞIN ÖNEMİNİ AÇIKLARMISINIZ?
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. İzmir Kent Gayrimenkul ve Yatırım bünyesinde hizmet veren her çalışanımızın mesleği Gayrimenkul ve Yatırım Danışmanlığıdır. Kurumsal olmak bu işi profesyonel bir ekip ile yapmakla başlar. Biz gerek ekibimiz ile gerekse çalışma yöntemlerimiz ve işimize verdiğimiz önem ile kurumsallıktan taviz vermeyen bir gayrimenkul ve yatırım danışmanlığı firmasıyız. Çalışanlarımız ve danışanlarımız ile güven esasına dayalı bir anlayış ile çalışıyoruz. Bünyemizde çalışan tüm danışman arkadaşlarımız sektörün getirdiği tüm yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip ederek çalışmalarını bu yönde sürdürmektedirler. Danışmanlarımız,  uzman oldukları alan ve bölgelerde gerçekleştirdikleri saha analizleri ile danışan müşterilerimizi talepleri doğrultusunda en doğru şekilde yönlendirmektedirler. Bu sebeplerle kısa bir sürede gerek Kemalpaşa’da gerekse Ege ve Marmara Bölgesinde sektörde adından sıkça söz ettiren bir konuma geldik. İzmir Kent Gayrimenkul ve Yatırım olarak, uzman bir kadroya, modern ve şık bir ofise, kullanışlı bir web sitesine sahibiz. Web sitemizin pazarlama ağımızda büyük bir payı var. Ayrıca etkili bir internet pazarımız ile birlikte sosyal medyayı da aktif şekilde kullanıyoruz. Kurumsallığın önemine değinecek olursak, bahsetmiş olduğumuz tüm bu kurumsal yapının çarklarının düzgün bir şekilde işlemesi güvenilirlik ve başarının beraberinde gelmesi demektir.

 

GAYRİMENKUL HER ZAMAN KAZANDIRIR MI?
Günümüz sermaye piyasasında faizlerin düşmesi, doların ve altının yükselmesi ile elde edilecek gelirden çok daha fazlası gayrimenkul yatırımlarıyla her zaman kazanılabilir. Gayrimenkul almadan önce piyasa hakkında detaylı bir araştırma yapmak, bu konu da uzman kişi ve kuruluşlara danışmak ve edinilen bilgiler doğrultusunda gayrimenkul yatırımlarına karar verilmesi gereklidir. 

 

KEMALPAŞA YATIRIM İÇİN DOĞRU BİR ADRES Mİ?
İlçemizde gayrimenkul üzerine ne alırsanız alın, hep kazançlı çıkarsınız. Kemalpaşa bulunduğu konum itibariyle İzmir’in göz bebeği haline gelmiş olan bir ilçe. Bu sebeple yatırımın da doğru adresi. Tarımı, sanayisi, doğası, lojistik köyün gelmesi, İzmir-İstanbul otoyolunun açılması, kargo havalimanı projesi gibi çok ciddi yatırımlar ilçemizin değer kazanmasında önemli rol oynuyor. Kemalpaşa, gayrimenkul de yükselen bir değer. Konut, villa, sanayi arsası, fabrika, verimli toprakları ile tarım arazileri, tarım ve sanayi depoları, hobi bahçeleri ile Kemalpaşa, gayrimenkul sektörünün hareketli olduğu bir bölgedir.

 

CORONAVİRÜS GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜ NASIL ETKİLEDİ?
Coronavirüs, gayrimenkul sektöründe şehir dışı yaşam alanı taleplerini bir hayli artırdı. Sektör, bu salgın krizinde bile oldukça hareketli. Doğası, yeşili, verimli tarım  arazileri ile İzmir ve şehir dışında yaşayan vatandaşların bir numaralı tercihi olan Kemalpaşa’da villalar, arsa ve araziler ile hobi bahçelerine rağbet giderek daha da çok arttı. Kent merkezi yerine kırsal alanlarına tercih edilmesinde Kemalpaşa zaten tercih ediliyordu, coronavirüs sonrasında rağbet daha da artacak. Salgın gayrimenkul satışların önüne geçemedi diyebiliriz.  Sektörün süreci iyi okunması ve doğru şekilde danışanlarına aktarması gerekli. Vergi düzenlemeleri, KDV oranları, sektörün can suyu konut kredi faizlerinin daha makul seviyelere düşürülmesi, tapu harçlarının indirilmesi gibi destekler gayrimenkul sektörüne süreç sonrası bir nebzede olsa katkı sağlayacaktır. 

 

KEMALPAŞA’NIN İMAR SORUNU İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZ NELER?
Kemalpaşa’da uzun yıllardan beri süregelen bir imar konusu var. Henüz imar açılmış değil. Kemalpaşalıların  bu yönde yoğun bir taleplerinin olduğu aşikar. İmarın açılmaması sebebiyle artan arsa payları, ev fiyatlarının ve kiraların yükselmesine sebep olmakla birlikte yatırım yapmak isteyen girişimcilerin arsa bulamaması veya buldukları arsaların fiyatlarının yüksekliği yatırımların önünü kesiyor diyebiliriz. İmar sorununun yetkili kurumlar tarafından çözüme kavuşturulması hem ilgili sektörlerin hemde Kemalpaşalıların faydasına olacaktır  diye düşünüyorum. 

 

BAŞARILI BİR GAYRİMENKUL YATIRIM DANIŞMANI NASIL OLUNUR?
Başarının tek bir seçeneği yoktur. Mesleğimiz öncelikle girişimci ve güvenilir bir ruhu sahip olmayı gerektiriyor. Portföy ve finans bilgisi, uzmanlık bölgesi, yönetmelik, satış ve pazarlama tekniklerini geliştirmek, eğitim ve teknoloji kullanmak, portföyünüzle ilgili reklam ve pazarlama oluşturmak. Bunlar oldukça önemli konular.  Biz firma olarak uzman danışman kadromuzla bu başlıklara önem vermekteyiz. Haftalık ve günlük toplantılar yapıyoruz. Geniş bir yatırımcı müşteri portföyümüz bulunmakta. Yatırımcılarımız adına gayrimenkulleri değerlendirip, zamanı geldiğinde alış ve satışlarını yapıyoruz. Böylece uygun zamanda karlı yatırım yapmalarını sağlıyoruz. 

 

GAYRİMENKUL YATIRIM DANIŞMANI OLMAK İSTEYENLERE NE TAVSİYE EDERSİNİZ?
Türkiye’nin en güçlü sektörlerinden biri olarak kabul edilen gayrimenkul sektörü aynı zamanda gelecek vadeden iş kolları arasında da bulunmakta. Sayıları her geçen gün artan gayrimenkul yatırım danışmanları arasında öne çıkmak isteyen kişiler gayrimenkul sektörünü yakından tanımalı, gayrimenkul piyasası hakkında bilgi edinmeli, kendilerine uzmanlık konusu ya da uzmanlık bölgesi edinmeli, sektörün tüm bilgilerini edinmeye çalışırken aynı zamanda mesleki eğitim kursları ile kendilerini geliştirmeye de devam etmelidirler. Teknolojiyi iyi kullanmalı, hedef kitlelerine yönelik reklam politikasını iyi belirleyebilmeli, sosyal ağları iyi kullanmalı ve yaşadıkları dünyadan, Türkiye’den ve bölgelerinden haberdar olmalıdırlar. Ve en önemlisi danışanlarına karşı seffaflık ve dürüstlük ilkelerinden taviz vermemelidirler.   

AKİF GÜZEL KİMDİR?
1984 İzmir doğumlu olan Akif Güzel 2006 yılında başlayan iş yaşamını 2017 yılında kurduğu İzmir Kent Gayrimenkul ve Yatırım ile sürdürerek kısa zamanda sektörün önde gelen güvenilir adreslerinden birisi oldu.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: GÜNÜMÜZÜN, EN, POPÜLER, YATIRIM, ARACI, GAYRİMENKUL,
Yorumlar
Haber Yazılımı