Haber Detayı
31 Mayıs 2021 - Pazartesi 14:47
 
ATATÜRK BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR!
Eğitim-İş Kemalpaşa Temsilciliği Başkanı Salih TOPUK'tan Atatürk'e hakaret ile ilgili açıklama.
GÜNDEM Haberi
ATATÜRK BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR!

Emperyalizmi dize getirip, ülkeyi işgalden kurtaran. Yanan, yıkılan bir devletin küllerinden Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kuran Mustafa Kemal Atatürk bunlara ne yaptı ki her fırsatta hakaret ediyorlar, karalıyorlar.

 

Atatürk'ün ne yaptığını bir kaç cümleyle hatırlatmaya çalışalım:

Pek çok vatandaşlık hakkının, Avrupa'daki pek çok devletten önce Türk vatandaşlarına kazandırılması; Yabancılara tanınan ekonomik imtiyazların kaldırılması; Her köye bir okul yapılarak, halkın okuryazar olmasının sağlanması; Ülkenin kalkınması için onlarca fabrikanın kurulması; Demiryollarını devletleştirilmesi; Evlilikte tek eşliliğin getirilmesi; miras payında kadın erkek eşitliğinin sağlanması... Say say bitmez.

 

Bunların hepsi Mustafa Kemal Atatürk zamanında, O'nun önderliğinde yapılmadı mı?

Bunların hayata geçirilmesine önder olan, kurucu Cumhurbaşkanımıza "zalim ve kâfir" demek, bu ülkenin bir vatandaşına yakışır mı?

 

Kurtuluş Savaşı'nda ülkenin kurtarılması için canla başla mücadele eden imamlarımızdan biri olan Sütçü İmam'a atfedilen bir söz vardır; Der ki Sütçü İmam "Her kim ki Mustafa Kemal Paşa ve Kuvayi Milliye aleyhine fetva verip düşmanlık yapar, bilin ki onların damarlarında kâfir kanı akar..."

 

Bizler Mustafa Kemal Atatürk'ün bize bıraktığı emanetlere sahip çıkan öğretmenler olarak, Atatürk'e yapılan her türlü karalamaya, hakarete karşı olacağız. Atatürk ilkelerine ve cumhuriyetin değerlerine sahip çıkacak "Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller" yetiştirmeye devam edeceğiz.

 

Atatürk bizim kırmızı çizgimizdir…31.05.2021

Salih TOPUK

Eğitim - İş Kemalpaşa   

Temsilciliği başkanı

Kaynak: Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: ATATÜRK, BİZİM, KIRMIZI, ÇİZGİMİZDİR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı