Yazı Detayı
10 Aralık 2018 - Pazartesi 12:43
 
SEZAR’ IN HAKKI SEZAR’ A !
Halil Şenol HAMARAT
halilsenolhamarat@hotmail.com
 
 

Bu kış soğuk geçmeyecek eminim, siyasetin nabzı ve hareketi ısıtacak gözüküyor.

Kemalpaşa’da doğup, büyüyüp,  yıllarca yaşayan bir vatandaş olarak duygularımı ve gözlemlerimi paylaşmak istedim sizlerle.

Farklı görüşte, farklı partilere oy vermek demokrasi içinde yer alıyorsa, Sezar’ın hakkını Sezar’a vermekte vicdan içinde yer almalı bence.

Kemalpaşa, Büyükşehir yasası çıktıktan sonra bu 2.dönemi yaşadı. 1.Dönemde ne yapıldığını yazmak çok kolay. Bu dönem yani Arif Uğurlu döneminde ise hizmetleri saymaya,  yazmaya kalksam birçoğunu yazmaya zaman yetmez.
      
Kemalpaşa’ da belediye başkanlığı yapmak Türkiye’ de birçok ilden daha zor olduğu gerçek- Taşkahve’ den Halilbeyli’ ye diğer taraftan Bayramlı’dan Beşpınar’a uzanan uzun ve geniş bir alan. Daha önce belediyelik olan 5 belde ve ayrı ayrı 30 aşkın köyler buna rağmen Arif Uğurlu başkanın çok iyi performans gösterdiğini söyleyebiliriz.

Genç, dinamik, vizyonu geniş, istemesini bilen bir başkan olarak Kemalpaşa’ da birçok hizmetlere imza attı. Şöyle baktığımızda; Gölet projesi ile yalnız ilçede değil ülke çapında bir proje olduğudur.

Gölet- Binali Yıldırım Millet bahçesi sadece Kemalpaşa’nın en gözde yerinden öte İzmir ve ilçelerinin gelip göreceği yer olacak önümüzdeki yıllarda.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın her ile millet bahçesi yapılmasını istediği 24 Haziran öncesi seçim çalışmalarında, Kemalpaşa Belediyesi buna daha önce başlamış ve bitirmiş oldu. Bu önceden Belediye Başkanı Arif Uğurlu’nun ne kadar geleceği görebilen bir başkan olduğunun göstergesi değil midir?

 Bunun yanında Park Orman (düzenlemesi) Kültür Merkezi, Kına Konağı ve Olimpik yüzme havuzu, başlanan Kongre Merkezi, parklar, meydanlar, spor kompleksleri, bilgi evleri, düğün salonları ve pazar yerleri. Yapılan yol düzenlemeleri, döşenen taşların hesabını yaparken alkışlamamak elde değil.

Şu söylenebilir, efendim hepsi belediye kasasından mı oldu, devlet yaptı, o yaptı bu yaptı- Bunlar halkın hizmetine sunulması için istenmesi de hizmet değil midir? TOKİ bir belediye hizmeti olmasa da, bu devlet hizmetini Kemalpaşa’ ya getirmek için Arif başkanın katkısı olmadığını söylemek mümkün mü?

Yapılan her hizmet kimin tarafından gelmesi önemli olmasından ziyade, halka sunulması olmalı. Her belediye başkanının mutlaka hizmetleri olmuştur ve olacaktır. Önemli olan en iyisini bulmak olmalı, daha çok çalışmak ve daha çok hizmet edeni, hak ettiği yere getirmek.

Belki şu an yazılarımı okuyan okurlarım mutlaka taraf olduğumu söyleyeceklerdir. 

Evet, ben tarafım.

Ben hizmetin ve halkın 
tarafındayım.

 
Etiketler: SEZAR’, IN, HAKKI, SEZAR’, A, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı