Yazı Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 12:51
 
SEÇİMLERİN ARDINDAN…
Recai DENİZ
racaideniz25@gmail.com
 
 

31 Martta yapılan mahalli idareler seçimleri geride kaldı. Vatandaş kararını verdi vermesine ama atışmalar, sürtüşmeler daha bitmedi. Öyle görünüyor ki epey bir zaman daha bitmeyecek.  Siyasi partiler arasında rekabet olur, olmalıdır. Seçimler, bu rekabetin zirve noktasıdır. Seçim dediğimiz şey, netice olarak, bu ülkeyi en çok kim seviyor yarışıdır.  Elbette kimse seçim kaybetmek istemez. Partilerin de muhtar adaylarının da iddiası vardır. Ancak her seçimin, kazananı ve kaybedeni olur. Ancak seçimler, düşmanla tutuşulan bir meydan muharebesi değildir.  

Daima akılda tutulması gereken bir husus;  Seçimler gelir, geçer, millet ve memleket buradadır, biz yine yüz yüze bakar, elimizden geldiği kadarıyla bir birimize destek olmaya çalışırız. 

Yapılan seçimin ağırlığını hafifletmek arzusunda değilim. Ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu ve neticelerin neye karşılık geldiğini biliyorum. Milletin istikbalini ve memleketin istiklalini yakından ilgilendiren bir seçimi daha geri de bıraktık. 

Seçim sonuçlarına gelince…
Önce, iğneyi kendimize batıralım. 

Seçimlerin bir kez daha ortaya çıkardığı ilk gerçek, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın yalnızlığı olmuştur. Çevresinde, dirayetli insan sayısı yok denecek kadar azdır. Buna karşılık, başarıyı kendinden, başarısızlığı başkalarından bilenlerin sayısı çoktur.

Nitekim Kemalpaşa’da da 2014-2019 yılları arasında Belediye Başkanlığı yapmış olan Sayın Arif Uğurlu’nun Kemalpaşa için yaptıkları ortadayken, çevresindeki dirayetsiz, basiretsiz, küfürbaz, kırıcı, menfaatperes ve özü ile sözü bir olmayanlarla seçim kampanya döneminde izlenin yolun yanlış olması dolayısıyla seçim kaybedilmiştir. 

Bize düşen şu saatten sonra Sayın Uğurlu’ya siyasi hayatında başarı dilemek olup, meydanlarda onca vaatte bulunup, halkın ve özellikle de gençlerin umutlarını siyasi malzeme haline dönüştürüp, bazı sağ partilerinde oy devşirmesi sonucu Belediye Başkanı seçilen Sayın Rıdvan Karakayalı’ya hizmet dolu 5 yıl temennisinde bulunmaktır. 

Hiçbirimizin aklı milletten daha fazla çalışmaz. Milletin iradesine saygı duymak, erdemdir, elzemdir. Bunu başaramayanların, hâlâ ahlaktan ve emekten bahsetmeleri şaşırtıcı ve şaşkınlık vericidir.

Yerelin genele yansımasını ele alacak olursak…
İktidarı sandık dışında arayanlar, anlaşılan o ki, ders almaktan çok uzaklar.  Sandıktan çıkmayan oyları, kalemden çıkarmaya çalışıyorlar. Milletten almadıkları desteği, başka mihraklardan almak istiyorlar. 

Muhalefet partileri sadece seçimleri değil, gönülleri de kaybetmiştir. Doğup büyüdüğü topraklara ve içinden çıktığı millete yabancılaşanlar, geride kalmanın acısıyla siyaset yapanlar, hem gözden hem de gönülden düştüler. Onlar için esaslı bir muhasebe zamanıdır.

Şırnak’ta, ay-yıldızlı bayrağın gölgesinde, Kürtçe türküler eşliğinde halay çekenlerin verdiği mesaj Türkler ve Kürtler, birbirleri için yaratılmış kardeşlerdir. Türkler ve Kürtler için vatan tektir.

Bu millet, ümmetin umududur. Bu topraklarda yapılan her seçim, Saraybosna’dan Buhara’ya, Kudüs’ten Semerkand’a uzanan geniş bir coğrafyada yakından takip edilir.


Son sözüm; Türkiye’nin haysiyetli bir şekilde varlığını sürdürmesi ve ümmetin umudu olarak, yola devam etmesidir.

Saygılarımla…

 
Etiketler: SEÇİMLERİN, , ARDINDAN…,
Yorumlar
Haber Yazılımı