Yazı Detayı
31 Ağustos 2018 - Cuma 01:46
 
SEÇİM GELDİ KAPIYA DAYANDI
Filiz EROĞLU
filiz-eroglu@hotmail.com
 
 

Bayram bitti seyran bitti, yerel seçimler geldi kapıya dayandı. 5 yılda bir gerçekleşen yerel seçimlerde meslek kariyerimin üçüncü yerel seçimlerini takip edeceğim.  Seçim sürecinin şimdiden kazasız belasız geçmesini, hayırlar getirmesini diliyorum. Biz yerel gazeteciler en çok yerel seçimlerin havasını koklamayı severiz. Bir gazeteci ve Kemalpaşalı olarak, 2019 Mart ayında yapılacak olan seçimlerde, partilerimizden, eğlenceli, heyecanlı, hareketli, başarılı, cesur, yenilikçi ve ilginç seçim fikirleri olan ilçemize yakışır seçim kampanyaları düzenlemeleri umuyorum. 

Şu sıralar ilçemizin siyasetteki en sıcak gündemi Ak Parti İlçe Teşkilatı’nın yeni yönetimi. Ak Parti Genel Merkezi tarafından Kemalpaşa İlçe Başkanı olarak görevlendirilen Kemalpaşa’nın tanınmış ismi Mehmet Ali Demirtaş’ın yeni yönetim kadrosu merakla bekleniyor.  Kamuoyuna sızan bazı isimler var, ancak dergimizin baskı tarihi itibariyle liste halen tam olarak kesinleşmiş değil. İlçe yönetimi kadrosu için adı geçenler listesinde önceki yönetimde de görev yapan 6 isim bulunurken, oldukça genç ve yenilikçi isimler de bulunuyor. Ak Parti’nin yeni İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş’ı tanımayanlar yeni bir siyasetçi olduğunu düşünseler de Demirtaş aslında oldukça eski ve aktif bir siyasetçi. Bu güne kadar ilçemizde birçok siyasetçiye danışmanlık hizmeti vererek, her zaman Kemalpaşa’da siyasete yön veren önemli isimlerden birisi olmuştur.  Demirtaş, 2004 yılında o zaman Belde olan Ulucak Mahallesinde Ak Parti’den Belediye Başkanı adayı olarak seçime girmişti. O dönemde ANAP’tan Ekrem Beşerler, DYP’den Mehmet Türkmen, Demirtaş’ın rakipleriydi ve bu seçimi Mehmet Türkmen kazanmıştı. Bugün de Kemalpaşa’da Ahmet Bektaş, Şener Yaşar, Yaşar Kırkpınar’dan sonra ilçe başkanı olan dördüncü isim. Bu göreve getirilen Demirtaş, başarılı bir iş adamlığı ve Mali Müşavirliği’nin yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarında aldığı görevler ile de Kemalpaşa’da birçok kesim tarafından tanınan bir siyasetçi. 

CHP Kemalpaşa İlçe Örgütünde ise yerel seçimler öncesinde Belediye Başkanı adaylığı için birçok isim telaffuz ediliyor. Bir önceki Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Bağyurdu Eski Belediye Başkanı ve bir önceki dönem meclis üyesi Rıdvan Üreten, Ziraat Odası Başkanı Bülent Oray, Balcı Kuyumculuk’un sahibi Kudret Balcı, Kemalpaşa Esnaf Odası Başkanı Temel Küçük, Eski TEDAŞ Müdürü Mükremin Zülkadiroğlu, İş Kadını Sibel Bezci, Avukat Ahmet Cemil Balyeli, Belediye çalışanı Kubilay Aslan, iki dönemdir meclis üyesi iş adamı Talat Özışık, Okan Karlıdağ, iş adamı Muharrem Bayraktar, Eski İlçe Başkanı Ünsal Atmaca ve mevcut İlçe Başkanı, CHP Meclis Üyesi Mehmet Ayçil kulislerde konuşulan isimler arasında yer alıyor.

İlçede, AK Parti, MHP ve CHP ile ismi geçen Mehmet Türkmen’in siyasetteki kararını herkes merakla bekliyor. Saadet Partisi’nden tanıdığımız Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkanlığı adaylığı sürecinde hangi partiden aday olacağı merak edilen bir diğer isim.  AK Partili Eski Belediye Başkanı Yakup Karaca, AK Parti’nin aday adaylarından. Tabi ki mevcut AK Partili Belediye Başkanı Arif Uğurlu, henüz bir aday adaylık açıklaması yapmamış olsa da oda belediye başkan aday adaylarından. 

TEŞEKKÜR EDERİZ
Haziran ayında ilk sayısını çıkardığımız Kemalpaşa Aktüel Dergisi, esnaflar, sanayiciler, iş adamları, bürokratlar ve kamuoyu genelinde oldukça beğeni topladı. Aldığımız bu güzel tepkiler için tüm okurlarımıza teşekkür ederiz. 2 ayda bir süreli olarak yayımlanan dergimizi elimizden geldiğinde tamamen Kemalpaşa içerikli olarak hazırlamaya çalışıyoruz. Her sayımızda daha iyisini yapmak için çok çalışmamız gerektiğinin farkındayız. Dergimizin ikinci sayısı ile tekrar karşınıza çıkarken, ilk sayımızdaki heyecanı ve mutluluğu tekrar yaşıyoruz. Bize destek veren herkese teşekkür eder, iyi okumalar dileriz.

 
Etiketler: SEÇİM, GELDİ, KAPIYA, DAYANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı