Yazı Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 15:24
 
KAZANAN KEMALPAŞA OLDU
Halil Şenol HAMARAT
halilsenolhamarat@hotmail.com
 
 

3 yıldan beri Filiz Eroğlu’nun çıkarmış olduğu gazete ve dergilerde Ekonomi konularında köşe yazısı yazıyorum.

Bu sayıda yazım istendiğinde ne yazacağımı düşündüm.  Yazdım, karaladım; yazdım yine karalayıp attım. Artık tüm kesimlerin seçime odaklandığı bu günlerde seçim dışında ekonomi konularda yazımı kaleme almama ne kalemim izin verdi nede yüreğim. Birde şahsımın Ak Parti Meclis Üyeliği aday adayı olmam, birazda köşemi siyasette kullanmam normal olur diye düşünüp başlığımı attım.

“KAZANAN 
KEMALPAŞA OLDU”
Bunu Arif Uğurlu başkanımızın adının Cumhur İttifakı’nın adayı olarak geçtiğimiz günlerde resmi olarak Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandığı günden beri sosyal medya hesabımda paylaşmıştım. Arif Uğurlu ismi tüm kesimler için sürpriz olmadı, muhalefetteki diğer partililerden de. Onlarda biliyorlardı ki Arif Uğurlu’nun başarılı bir belediye hizmeti yaptığını.
       
5 yılda neler yapıldığını şöyle yazmaya kalksam yazım yetmez. Fakat şunu iyi açıklamak zorundayım Kemalpaşa sadece merkezin değil 5 belde ve 32 köyünde hizmetlerden faydalandığı bugüne kadar görmediği hizmetleri aldığıdır.
       
İnsanlarımız oturduğu yerde hizmeti anlatmak zordur ancak onu gider görür ve hizmetten yararlandığında hizmetin olduğunu farkına varır. Kemalpaşa’nın tüm köylerine gittim gördüm neler yapıldığını biliyorum. Önceki halini, şimdiki durumunu.
      
 Kemalpaşa, belde ve köylerine kadar tarihin en büyük yol ve bordür çalışmaları yapılıyor. Armutlu’daki tabelaya baktım. 3 , 6 trilyon ihale bedeli . Hem de vatandaşından beş kuruş para almadan. Geçen gün internet canlı yayınında belediye başkanı adayının kendi döneminde vatandaştan aldığını teyit etmesini halkımız izlemiştir. Verenler bilirde, vermeyenler bilsin diye yazıyorum. Bu belediye başkan adayı Saadet partisinin adayı M.Ali Özüdoğru kendisinin bordür döşeme için belediyenin gelir kaynaklarında olduğunu ve bunu aldığını  fakat alan diğer belediyelerden metrekare olarak az aldığını söyledi, inanın güldüm. Bu gün Arif Uğurlu başkan vatandaşından 1 kuruş istemiş olsaydı fırtınalar kopardı.
     
  Arif Uğurlu Kemalpaşa için büyük bir kazançtır. 4 - 5 ay önce hep aklımda şu vardı; ”Arif Başkanımızın hizmeti ortada, büyük işler başardı, hayal edilmeyenleri yaptı, İzmir Büyük Şehir’e aday olurmu”  tabiî ki bunu hep düşündüm. Aziz Kocaoğlu’na baktığınızda ondan katlarca hizmet yapar; orası öyle” 
      
 Belki ben bir abisi olarak onunla gurur duyardım ama Kemalpaşa ‘ lı bir vatandaş olarak üzülürdüm. Kemalpaşa hizmetten mahrum kalacak diye.
       
Kemalpaşa tam gazla yol almışken.

İzmir Büyükşehir Belediyesi derken Sayın Başkanımız Nihat Zeybekci İzmir için büyük bir şanstır.  Denizli ‘ de yerel yönetimlerdeki başarısı belli. Ekonomi bilgisi, mütevazı kişiliği ile İzmir sahip çıkacaktır ve sahip çıkmalıdır. 5 yıl keşke kelimesini kullanmamak için..

Arif Uğurlu‘nun ikinci dönemi Ustalık dönemi demiyorum, acemilik çekmedi ki 2.dönem ustalık dönemi olsun.  İlk dönemde kimsenin hayal edemediği projelere imza attı.  Eminim kendisi de belki bunu beklemiyordu.  2014 seçimlerinde Binali Yıldırım Millet Bahçesi, Göl Park projesi yoktu. Söylemiş olsaydı bile birçoğumuz inanmazdık. Önemli olan projelere inanmak değil, insana inanmak. Eğer siz insana inanıyorsanız o sizin için hayallerinizi bile zorlayabilir.

Bu dönem için bende meclis üyeliği için aday adayı olarak münacatını yaptım. 29 Kasım günü yapmış olduğum müracaatımdaki açıklamamda belirttiğim gibi; doğup, büyüdüğüm ve beni bu noktaya getiren memleketime vefa borcumu ödemek istiyorum. Olması gereken meclis üyeliğini hak ederek yapmak, gönüllere girmek, hizmete vesile olmak. Tabiî ki bunu Rabbim bize nasip ederse, benim gibi çok sayıda çok değerli arkadaşlarımda aday adayı.

Farklı düşüncelerde olmanız demokrasinin gereği, hizmet konusunda karar verirken vicdanınız rahat olsun.

Kazanan Kemalpaşa olsun!

 
Etiketler: KAZANAN, , KEMALPAŞA, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı