Yazı Detayı
28 Ekim 2019 - Pazartesi 11:39
 
EN BÜYÜK MUSİBET KARDEŞLİĞİ BOZMAKTIR
Arif GEMİCİ
arifgemici@kemalpasaaktuel.com
 
 

Sevgili Okuyucularım;
Ekonomideki gelişmeleri zaman zaman yazıyoruz. Alternatif çözümleri ifade ediyoruz. Ancak ekonominin gelişmesi üretime dayandığını ifade etmiştik. Siyasi iradenin güçlü adımlar atması üretim seferberliğinin olması ve faizlerin aşağı çekilmesi öz güveni güçlü kılacaktır. 

 

Yöneticilerin hatalarını görmezden gelerek, kendi yaptıklarını gözden geçirmek yerine karşı tarafı suçlamak kolaycılıktır. Yazının başlığını atarken özellikle en büyük musibet toplumda kardeşliği bozmaktır yazdık çünkü kin ve nefret tohumları atmak hiç kimseye fayda getirmez. Son yerel seçimlerin sonrası toplumda gerginlik oluşturmak isteyen sosyal medyada ki kendini bilmez silahşorluk yapan, birilerine yaranmak için ahlak dışı yakışıksız yorumlarla karşılaşıyoruz. Tabi ki çok ileri gidenler hakkında hukuki yoldan yasal işlemler başlatılmış.

 

Sevgili okuyucularım;
Yerel seçimlerde kaybedenler muhalefeti suçluyor, bu kolaycılıktır. Kemalpaşa 2004 seçimlerinde Ak Parti, Saadet partisinden belediyeyi 400 oyla almıştı. Kimse neden aldı sorgulamadı. Bir Müslümana yakışmayan yalan ve dolanlarla Saadet partisinin adayı ve o dönemin mevcut belediye başkanı Mehmet Ali Özüdoğru alaşağı edildi. 10 yıl (1994-2004) hizmetleriyle efsane olan Özüdoğru’ya olmadık iftiralar atıldı. Daha sonra 5 yıl 2009’a kadar Ak Parti,2014’e kadar CHP, 2019 yılına kadar yine Ak Parti yönetimi görev yaptı şimdi 2019 da yerel seçimleri Ak Parti az farkla yaklaşık 800 oyla Chp’ye kaptırdı. Seçimden sonra Ak Partili yönetici kardeşlerimiz Saadet partisi oyları böldü Özüdoğru 6088 oy almasaydı biz kazanırdık sözleriyle kamuoyunda sosyal medyada partililer tarafından ahlak dışı kelimeler kullanıldı. Güya Özüdoğru CHP’den para almış özel getirtilmiş. Proje olduğunu çekinmeden söylüyorlar. Oysa seçimlere siyasi partiler kendi adaylarıyla girerler. Kendi yanlışlarının ne olduğunu Kemalpaşa halkı neden oylarını eksilttiğini sorgulayacaklarına kolaycılığı seçerek suçu Saadet partililere ve onun adayı Mehmet Ali Özüdoğru’ya atmakla sorunu çözüyorlar.

 

Oysa Ak Parti’nin büyükşehir adayı Sayın Zeybekçi Kemalpaşa’dan 33.427 oy alıyor. İlçe belediye başkan adayı Sayın Uğurlu 30162 oy alıyor. Büyükşehir oyları ile ilçe belediye oyları arasındaki fark 3265’tir. 783 oy farkla seçimi kaybediyor. Hâlbuki Sayın Uğurlu’ya büyükşehir adayı Zeybekçi’ye atılan oylar atılmış olsa sorun yok. Saadet partisinin adayı Özüdoğru’nun aldığı 6088 oyu sorgulamayacaklardı. Seçimi kaybedince yanlış bilgilerle fanatik partilileri doldurup sonrada sosyal medyada yaptıkları ahlak dışı yorumlarla dava konusu olup zor durum yaşatıyorlar.

 

Bu sebeple bunlar kardeşliği bozma girişimleridir. Hâlbuki yönetimdeki belediye başkanları seçime girmeden önce kamuoyu araştırması yapsa yanlış ve hatalarını görecektir. Belediye başkanlarının etrafını soran yalaka grubundan o perdeyi kırıp halka inemediklerinden gerçeklerle yüzleşemiyorlar. Yola çıktıklarını, yolda bulduklarıyla değişmeden ibarettir.

 

Belediyeyi yönetirken tüyü bitmemiş yetimin hakkı o bütçenin içinde olduğunu kavrasak kimse yanlış yapmaz. Ancak yandaş siyasetiyle belediyeyi rant kapısı haline getirenler asla muvaffak olamazlar. Belediyeler rant kapısı olmaktan çıkarılmalıdır. Şeffaf olmalıdır. Yandaşlar kayırılmadan adil bir yönetim uygulanmalıdır. Şimdiseçim yok bir platform oluşturulsun gerçekler masaya yatırılsın. 2004 yılında Mehmet Ali Özüdoğru belediyeyi kaybettiğinde 8milyon bütçesi var, 2milyon nakitle devrediyor borç yok.Yıl2019 100 milyon borç 120 milyon bütçe yani Özüdoğru 2004 yılında borçsuz bir belediye bırakıyor. Bütçenin ¼’ü 2 milyon nakit bankada para şimdi 120 milyon bütçeyi ele alırsan ¼’ü 30milyon yapar. Yani Özüdoğru bugünkü değer ile 30 milyon kasada para bırakmıştır. 2004 ile 2019 arası 15 yılda Kemalpaşa belediyesi 100 milyona yakın borçlandırılmış yani Kemalpaşa halkı borçludur. Kemalpaşa halkımızın bu tabloların sonucunu mutlaka değerlendireceğini düşünüyoruz.

 

Yazımızı yazarken 9 Ekim 2019 saat 16.00 Cumhurbaşkanımızın emriyle uzun süredir gündemde olan ve hazırlıkları yapılan Barış Pınarı Harekâtı için düğmeye basıldı. Ülkemiz için İslam âlemi ve komşu ülkeler için hayırlı olmasını diliyorum. Mehmetçiğimize de Rabbim güç kuvvet versin. Sınırlarımızın güneyinde bir terör koridoru oluşturulmasını engellemek DEAŞ ve PKK/KCK/PYD-YPG başta olmak üzere milli güvenliğimize tehdit oluşturan terör örgütleri ve teröristleri etkisiz hale getirmek, yerinden edilmiş Suriyelileri evlerine ve topraklarına dönüşleri için uygun şartlarısağlamak maksadıyla Barış Pınarı Harekâtı saat 16.00’da uygulanmaya başlanmıştır.

 

Askerlerimizin bu harekâtta başarılı olması ve sağ salim evlerine dönmelerini yüce Mevla’dan temenni ediyorum. Millet olarak bu şartlarda yapılacak en önemli görev ABD’nin bu küstah tavrına karşılık ABD dolarını kullanmamaktır. Millet olarak tepkimizi ve boykotumuzu başlatmak gerekir. Her vatandaş elindeki doları TL’ye çevirmelidir. Böylece millet olarak birlik ve beraberliğimizi, kenetlendiğimizi ortaya koymamız gerekir ve söz konusu vatan ise gerisi teferruattır. Zaman fedakârlık zamanıdır. Zaman birlik olma, dayanışma zamanıdır.

 
Sevgili Okuyucularım;
Siyasette en büyük musibet kardeşliği ve özgüveni bozmaktır. Ancak yaşanabilir bir Kemalpaşa yeniden büyük İzmir ve yeni bir Türkiye istiyorsak ekonomide güven ve kardeşliği mutlaka tesis etmek zorundayız. İnsanları kutuplaştırmak ve toplumu germek hiç kimseye yarar getirmez. İnşallah önümüzde ki dönem tertemiz bir sayfa açılması ümidiyle Kemalpaşamız’ın ve İzmirimiz’in ülkemizin geleceği için güzel adımlar atılacağı günler yakındır diyorum.


 
Tüm okuyucularımı ve aziz milletimizi Allah’a emanet ediyorum.

 
Etiketler: EN, BÜYÜK, MUSİBET, , KARDEŞLİĞİ, BOZMAKTIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı