Yazı Detayı
15 Ekim 2021 - Cuma 14:31
 
DİKKAT ! Aşırı reklam içerir, hem de öyle gizli değil, açık açık :)
Av. Özlem KANAY BALYELİ
 
 

Geçenlerde Cumhuriyet Halk Partisinin, Birlik beraberlik ve dayanışma yemeğine katıldım. ‘Tabi ki katılacaksın eşin ilçe başkanı ne var bunda’ demeyin. Öyle en önden pembe koltuklu yerde olmadığında gitmiyorum. Şaka ya şaka :) Keşke, vaktim elverişli olsa da, ben de sokak sokak, ev ev insanlarla kucaklaşıp, her sevince her üzüntüye paylaşımcı olabilsem. Ne çare ki, haneden biri kendini toplumsal olarak siyasete adayınca, diğeri geri kalan alanları düzenlemek durumunda :)

 

 
Girişe bakınca, reklam içeren bu yazımda, kocama methiyeler dizeceğimi sandıysanız yanıldınız :) Zira onu 14 şubat sevgililer gününe sakladım :) Ee, sadede gel, kime o zaman?

 

Muhteşem bir beraberlik dayanışma gecesiyle; milletvekillerinden, başkanlardan, bürokratlardan, her yerdeki üyesine kadar, birbiriyle, coşku ve aynı aşkla kenetlenen, iktidara yürüyen Cumhuriyet Halk Partisine bütün alkışlarım. Ve duyduğum bu gururla övgü ile bu yazımda partimin reklamını yapıyorum. 

 

Şahsi menfaatleri için partiyi kullanarak, bulundukları her alanın,  kademenin sağladığı olanaklardan faydalananları, tarih şüphesiz kaydetmektedir ve zamanı geldiğinde, hayat kendi işleyişi içinde, gerekli şekilde, yerlerini bulmaktadırlar.

 

Münferit hata, kusur, kast vs. yakışıksız her davranış biçimi, bireyin kendisini bağlar ve partimizin sosyal demokrasiye gönül vermiş, emek vermiş her bir neferinin mücadelesine gölge düşüremez.
Hepimiz belli yaşlara, sosyal konumlara gelmiş insanlar olarak, bazı durumlarda tahammül sınırımız zorlansa da, yürüdüğümüz bu iktidar yolunda, sabırla özveriyle hoşgörü ile kol kola omuz omuza yürek yüreğe, ilerleyeceğiz. Her bir Cumhuriyet Halk Partili, aslında sadece partili değil, her bir gönlü insan sevgisi dolu olan birey, bu idrak içindedir.

 

Zira bizim bir amacımız var. Tüm insanlara, manipilasyonların, aldatmacaların, yanıltıcı yönlendirmelerin ötesinde, gerçekte partimizin, ne amaca hizmet etmek istediğini, ilkelerini, genel prensiplerini anlatabilmektir. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarının; 

 

Bu vatan bu bayrak altında yaşayan her kesimden insanına, SOSYAL-HUKUK DEVLETİ’nin imkân ve güzelliklerini yaşatabilmektir.


Mevcut iktidarın genelde ve yerelde, elbette ki memleketimize sunmuş olduğu katkılar vardır. Lakin türlü nedenlerle, fazlasıyla yıpranmış olmakla, devrini tamamlamıştır. Her sabah uyandığımda, nefesime, yaradanıma bin şükürle, güne başlayıp, her canlıyı koşulsuz kendimden ayrı görmeyip, bizzat şahsıma kötülük yapanı bile yaratanı hürmetine seven, en büyük cezası intikamı, sadece saygı sınırlarını aşanlarla arama mesafe koymak olan bir insanım. Ve şuna emin olun ki milyonlarca Cumhuriyet Halk Partili de böyle. Herkesin eşit eğitim, sağlık, refah, adalet imkânlarından faydalanması düşünü kuran milyonlardan bahsediyorum. 

 

Bu öyle bir aşk ki, heyecanı önlenemez şekilde herkesi sarmaya başlamıştır. İlçe örgütümüzün düzenlediği geceye akın akın her yerden insanlar gelerek, inanılmaz bir coşkuyla, Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında birleşmeye ve Türkiye’mizi hak ettiği şekilde yönetecek iktidarı seçmeye kararlı olduğunu göstermiştir. 

 

Diğer partili sevdiklerim, dostlarım, arkadaşlarım, müvekkillerim, akrabalarım; bu sayı partimin reklamını yaptım hakkınızı helal edin. Ben biliyorum ve kefilim ki, hepiniz kalbinizde cennet kokulu bahçelerin güzelliklerini taşıyorsunuz. O bahçenin kapısından girmemize izin verin. Kırın ön yargılarınızı, kalıplaşmış öğretilmiş yanlış bilgilerle sizi bizden koparmış, gerçekte ne yapmak istediği farklı algılatılmış Cumhuriyet Halk Partisi şablonunu bir kenara bırakın. Birkaç menfaatçi kişinin yapmış olduğu hataları bir kitleye mal etmeden, çocuklarınıza güzel bir ülke bırakabilmek için, gelin kafanıza takılan her şeyi bize sorun, bizi bizden sorun.

 

Sevdamız, aynı Vatan, aynı Bayrak, aynı Allah.. 
Düşlerimiz de acılarımız da kalplerimiz de bir..
Ve şimdi BİRleşme zamanıdır…

 

Sürçülisanım affola;  Özüyle sözlerime kulak verene Sevgi ve selam ola..

 
Etiketler: DİKKAT, !, Aşırı, reklam, içerir,, hem, de, öyle, gizli, değil,, açık, açık, :),
Yorumlar
Haber Yazılımı