Yazı Detayı
30 Haziran 2018 - Cumartesi 23:30
 
BAŞLARKEN
Filiz EROĞLU
filiz-eroglu@hotmail.com
 
 

Merhaba. Kısa bir aradan sonra yepyeni bir yayın ile sizlerle tekrar beraberiz. Uzun yıllar devam ettirdiğim gazetecilik mesleğime Kemalpaşa’da basın anlamında yeni bir soluk getireceğine inandığım Kemalpaşa Aktüel Dergisi ile devam ediyorum. Yılların getirdiği bilgim, birikimim, arşivim ve bana her zaman destekçi olan sizlerle, Kemalpaşa’yı ve Kemalpaşalıları anlatmaya çalışacağımız dergimizin ilk sayısını çıkardık.

Her zaman yanımda olan sevgili eşim ve çekirdek ailemize yeni katılan kızım Duru, çıkmış olduğum bu yolda en büyük destekçilerim oldular. Biz üç kişilik dev kadroyuz.

Hadi başlıyoruz dediğim anda her zaman olduğu gibi desteklerini yine eksik etmeyen, Kemalpaşa Kaymakamı Kemal Kızılkaya, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu,  KOSBİ Başkanı Kamil Porsuk, BAYOSB Başkanı Aydın Telseren ve BAYOSB Müdürü Figen Akdemir, Esnaf Odası Başkanı Temel Küçük, Ziraat Odası Başkanı Bülent Oray, Mali Müşavir Halil Şenol Hamarat, Av. Şebnem Kandemir, Av. Zafer Binici, Aile Danışmanı Sevcan Nuzumlaer, Rahim Sağ, Öncü Kadınlarımızdan Diş Hekimi Saliha Özgümüştaş Binici ve Kocatürk Okul Müdürü Gülay Engin, Yağcılar Grup A.Ş. Hasan-Hüseyin-Veli-Kadir Yağcı,  Vizyon Harita Alaaddin Kaman, Balcı Kuyumculuk Kudret Balcı, İlhan Ticaret İlhami Bektaş, Irmaklar İnşaat Mehmet Irmak, Zorlu İnşaat İsmail Zorlu ve oğlu Mustafa Zorlu, İnce Emlak Ahmet İnce ve oğlu Sezgin İnce, Nur Pide İshak Üstündağ, Ceya İletişim Yasin Babayiğit, Coşkun Mobilya Mustafa Coşkunaslan, Doğuş Demir Ali Çakır, Yıldız Fotoğrafçılık Tevfikcan Eroğlu, çözüm ortaklarımdan Şiir İletişim Ajans sahibi Murat Şahin ve eşi Burcu Şahin, Kemalpaşa Belediyesi basın birimi sorumlusu Recai Deniz dergimizin ilk sayısının kapağına konuk olan Hakan Kandemir’e Kemalpaşa esnafı ve sanayicisine teşekkürlerimi sunuyorum. 

2007-2009 Kemalpaşa’nın Sesi Gazetesi, 2009-2014 Haber Kemalpaşa Gazetesi, 2014-2017 Kemalpaşa İş Dünyası ve Gündem Haber Kemalpaşa Gazetesi yayınlarını Kemalpaşalılarla buluşturdum. 13 yıldan bu yana sürdürdüğüm bu meslekteki en büyük hedefim Kemalpaşa ile ilgili her ne varsa gelecek nesillere taşımak. Bu yayınların her birinin üçer nüshasını ciltleterek saklıyorum. Değeri ya ben öldükten sonra ya da 20-30 yıl sonra anlaşılacak. Arşiv konusunda oldukça zayıf olan Kemalpaşa ile ilgili sadece kendi yayınlarımı değil, elime geçen ve arşiv değeri olduğunu düşündüğüm her türlü materyali saklıyorum. Kısacası Kemalpaşa’da yaşamış olduğum bu dönemin arşivini tutma işini kendime görev edindim. 

İşte bu bilgi, tecrübe, birikim ile yayıncılığa dergi ile devam etme kararı aldım. Kemalpaşa Aktüel Dergimiz dolu dolu içeriklere sahip olacak. Her sayımızda çeşitli konulara değinecek Kemalpaşa’mızda kısa gezintilere çıkacağız. 

Kemalpaşa Aktüel’de esnaf ve sanayici ve siyasetçilerimiz ile röportajları, güncel haberleri, dernek, spor kulübü, eğitim ve ekonomi haberlerini, tarih ve gezi yazılarını, her sayımızda yitirdiğimizin bir önemli şahsiyetimizin hayat hikâyesini bulacaksınız. Tabi derginin ekonomik kaynağı reklamlar. Reklam diyip geçmeyin, bu da bir anı. Geleceğe taşınan esnaf profilimiz. 

Son olarak meslek hayatımla ilgili bir serzenişte bulunmak istiyorum. Ben Kemalpaşa’da 13 yıldan beri yerel gazetecilik yapıyorum “ne candaşım, ne yandaş” Bazı siyasetçilere sesleniyorum. Bu mesleği seven, ekmek parasını kazanan bir basın işçisiyim. Sevgili siyasetçiler! Lütfen bana bu hitaplarla gelerek kendinizi küçültmeyin. Sene 2018, bu lafların ne yeri, ne de tutarlı bir zemini var.

 
Etiketler: BAŞLARKEN,
Yorumlar
Haber Yazılımı