Yazı Detayı
15 Haziran 2018 - Cuma 12:47
 
15 TEMMUZ'UN EKONOMİK VERSİYONU
Halil Şenol HAMARAT
halilsenolhamarat@hotmail.com
 
 

     24 Haziran seçim kararı alındıktan hemen sonrası ülkemiz ve dışarıdaki bazı güçler hemen siyaset mühendisliğine soyunmaya başladılar. Aslında soyunmadılar devamlı bazı dönemlerde kritik dönemlerde hep oldular.  Yani aslında 15 Temmuz’un ekonomik versiyonunu yaşıyoruz.

    Her dönem içerisinde ekonomik sebeplerden, döviz kurları değişiklik gösterir. Şok şeklinde artışların oluşumu ancak ülke savaş hali, tabi afet, olağan üstü bir durumda olur. Böyle olunca ne oldu da ülkemizde dolar bir günde 10 oranında 3 haftada 20 oranında artış oldu. Yurt dışı kaynaklı döviz alımı yapılarak ekonomik operasyon bombardımanı başlatıldı. Menfaatleri ayrı olsa da, 15 Temmuz’da silah ile yıkamadıkları ülkemizi, ekonomiyi silah olarak kullanarak birçok güçler bu noktada birleşti.

     Tek hedef 24 Haziran seçimleridir. Ekonomi batıyor diye felaket tellallığı yapmaya çalışarak toplum üzerinde algı operasyonudur.

     Aziz milletimiz nasılsa 15 Temmuz’u devlet inancı içerisinde millet olmayı bütün dünyaya gösterdiyse, aynı şekilde 24 Haziran’da da bunu gösterecektir.

     Kemalpaşa Aktüel dergisi yayın hayatına bu sayı ile başlamış bulunmaktadır, başarılı yayın hayatında yerini alacağı inancı içerisindeyim.

      Bende bu yayın içerisinde bu köşemde sizlerle birlikte olup, ekonomik, sosyal konularda hem ülkemiz, hem de yöresel konularda yazılarım olacak. Yıllardır yerel gazetecilik yaşamımda emek veren, başarılı olan Sayın Filiz Tortumluoğlu’ nu tebrik eder, başarılar dilerim.

    Mübarek Ramazan Bayramı’nın tüm halkımıza sağlık, huzur ve esenlikler getirmesi dileği ile sevgiyle kalın.

 
Etiketler: 15, TEMMUZ'UN, EKONOMİK, VERSİYONU,
Yorumlar
Haber Yazılımı