Haber Detayı
12 Ekim 2020 - Pazartesi 16:55
 
YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİŞTE İKİNCİ AŞAMA BAŞLADI
Milli Eğitim Bakanlığının yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşamasında Kemalpaşa’da ilkokul 2, 3, 4. sınıflar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfı öğrencileri ile özel gereksinimli öğrenciler yüz yüze eğitime başladı.
EĞİTİM Haberi
YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİŞTE İKİNCİ AŞAMA BAŞLADI

Uzun bir aranın ardından ilk kez okula gelen çocukların oldukça heyecanlı ve mutlu olduğu gözlendi.

 

Veliler yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri çerçevesinde okul bahçesinden içeri alınmadı. Okul kapısında bekleyen veliler de sosyal mesafe konusunda uyarıldı.

 

Öğretmenler, okul bahçesinin dışında bekleyen velilere sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda sık sık uyarıda bulundu. Okul yöneticileri, öğrencilerin kendilerine emanet olduğunu ve velilerin çıkış saatine kadar evlerine gitmelerini rica etti.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret YILMAZ yaptığı açıklamada, "Kovid-19 salgını sonrasında Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı önerileri doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı kararıyla Türkiye'de yüz yüze eğitimin başladığı, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında Kemalpaşa'da okul öncesi ve ilkokul 1. sınıfların 21 Eylül'de ders başı yapmıştı. Bugün de liselerin hazırlık ve 12. sınıfları, ortaokul ve İmam-Hatip ortaokullarının 8. sınıfları ile okul öncesi ve ilkokulların tüm sınıflarında yüz yüze eğitim-öğretime başladı" dedi.

 

İlkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf ile ortaokul 8. sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati ( 2 gün, 6+6), imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün toplam 14 ders saati (2 gün, 7+7 ), Lise hazırlık sınıfları ve 12. sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8), okul öncesi eğitim kurumlarının tamamında ise haftada 5 gün ve günde 6 etkinlik saati olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılacağını belirten Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Yılmaz, "sınıflar, öğrenci mevcudu doğrultusunda sosyal mesafeye göre gruplara ayrılacak, her ders süresi 30 dakika, dersler arası dinlenme süresi de 10 dakika olarak uygulanacak" dedi.

 

Fikret Yılmaz, "geleceğimizin teminatı çocuklarımıza, geleceğimizin mimarı öğretmenlerimize ve tüm paydaşlarımıza 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılının hayırlı olmasını, başarılı geçmesini temenni ederim" dedi.

 

Kaynak: (KMEM) - Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: YÜZ, YÜZE, EĞİTİME, GEÇİŞTE, İKİNCİ, AŞAMA, BAŞLADI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİŞTE İKİNCİ AŞAMA BAŞLADI
YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİŞTE İKİNCİ AŞAMA BAŞLADI
YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİŞTE İKİNCİ AŞAMA BAŞLADI
Yorumlar
Haber Yazılımı