Haber Detayı
05 Ocak 2019 - Cumartesi 16:58
 
YÖRÜKLERDEN CHP’Lİ DR. ÖZKEN’E ZİYARET
CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Ahmet Özken’i ziyaret ederek projelerini dinleyen Kemalpaşa Yörükler Derneği Başkanı Özcan Bulut “Ben hiç bir aday adayından böyle nitelikli projeler duymadım” dedi.
KEMALPAŞA Haberi
YÖRÜKLERDEN CHP’Lİ DR. ÖZKEN’E ZİYARET

Aralarında muhtarların ve belediye meclis üyesi aday adayların olduğu Kemalpaşa Yörükler Derneği üyeleri, CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Ahmet Özken’i ziyaret etti. Dr. Özken, aday adaylığı sürecinde kendilerine yol haritası olarak “Kemalpaşa Seçmen Eğilimleri Araştırması” yaptırdıklarına dikkat çekerek “Biz Kemalpaşa’da vatandaşımızın nasıl bir başkan görmek istediğini biliyoruz. Vatandaşımızın sorununu, esnafın derdini, gençlerimizin taleplerini biliyoruz. Biz, Kemalpaşalı kadınlarımızın ayakları üzerinde durmak için nasıl bir omuz aradıklarını biliyoruz. Biz anneannelerimizin, dedelerimizin daha iyi bir yaşam için sabırlarının tükendiğini de biliyoruz. Elimizde Kemalpaşa’nın geleceğini belirleyecek yol haritası var. Bu yüzden neyi nasıl yapacağımızı da biliyoruz. En iyisini yapmak için de geliyoruz” diye konuştu.

DR. ÖZKEN'E TEŞEKKÜR
Kemalpaşa’nın kirazına ihracat kapısını açacaklarını, soğuk hava deposu kurup, üreticiyi aracılara ezdirmeyeceklerini, güneş enerjisiyle Kemalpaşa’nın elektrik ihtiyacını bedavaya karşılayacaklarını, çocuklara yönelik özel projelerin yanında onlara özel meclis kuracaklarını, kent konseyini aktif hale getireceklerini, kadınlar için tüm imkanların seferber edileceğin söyleyen Dr. Özken, “Kemalpaşa gençleri kahve köşelerinde işsizlikten oturmayacak. İş garantili üniversitemiz olacak. Kemalpaşa’da 650 fabrika var. Gençlerimizin burada çalışması için özel bir çalışma yürütülecek. Organik pazarımızdan, balık tutacağımız temiz Nif çayına kadar yapacağımız her iş hazır” diye konuştu. Dr. Özken’e yörüklerin simgesi olan “yağlık” hediye eden Kemalpaşa Yörükler Derneği Başkanı Özcan Bulut, “Ben hiç bir aday adayından böyle nitelikli projeler duymadım” dedi. Kemalpaşa’nın özellikle “çevre temizliği” konusunda dertli olduğunu söyleyen Bulut, “Atıkları soluyor, hatta bu atıkların altında eziliyoruz. Daha birçok sorunumuz var. Seçilecek belediye başkanımızdan beklentimiz bunların halledilmesi yönünde” dedi. 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: YÖRÜKLERDEN, CHP’Lİ, DR., ÖZKEN’E, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı