Haber Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 00:22
 
YENİ YOL PARTİSİ İZMİR TEŞKİLATMA ÇALIŞMALARINI KEMALPAŞA’DA YAPTI
Yeni Yol Partisi Genel Başkanı Hasan Güral, İzmir İl Başkanı İzzet Mernekli ile İzmir teşkilatlanma çalışmalarını Kemalpaşa’da yaptı.
SİYASET Haberi
YENİ YOL PARTİSİ İZMİR TEŞKİLATMA  ÇALIŞMALARINI KEMALPAŞA’DA YAPTI

Genel Başkan Hasan Güral, İzmir teşkilatlanma çalışmalarını doğduğu ve büyüğü Kemalpaşa’da gerçekleştirdi. Güral, henüz kurulma aşamasında olan Yeni Yol Partisi’nin önümüzdeki ay resmi kuruluş işlemlerinin tamamlanacağı bilgisini verdi.

 

Anadolu’da yaktıkları ateşi yurda yaymaya devam ettiklerini söyleyen Yeni Yol Partisi Hasan Güral, parti çalışmaları hakkında bilgi verdi. Güral, “Yeni Yol Partisi’nin temellerini Uşak’ın Banaz ilçesinde attık. Yeni Yol Partisi Anadolu’da yaktığı ateşi yurda yaymaya devam ediyor. Bugün İzmir Kemalpaşa toplantımızı gerçekleştiriyoruz.  İzmir İl başkanımızı ve Kemalpaşa İlçe başkanımızın atamasını yaptık, hayırlı olsun.  Ben buranın insanıyım, Kemalpaşa Bağyurdu doğumluyum. Yöremizi buranın insanı olarak Ankara’da siyaset camiasında temsil ediyorum. Hasan Güral, Gazi Üniversitesi akademisyeni ve öğretim görevlisidir. Emekli havacıyım. Halen özel bir firmada pilotluk yapıyorum. Siyaset Akademisini Doğruyol Partisi’nde öğrendik. Yolumuza kurucularımızla birlikte Türkiye’nin geleceği olan Yeni Yol Partimizin kurucu Genel Başkanı olarak devam ediyorum. Partimizin resmiyete kavuşması için bu bölgedeki partililerimizin imzalarını alıyoruz. İmzalar atıldıktan sonra Ankara’ya sunacağız. Atatürk’e bağlı Cumhuriyet’e bağlı bir partiyiz.

 

Besmele ile yolumuza devam edeceğiz. 63 il ve ilçede teşkilatlanma çalışmalarını tamamladık. Bugün de İzmir’de tamamladık. İzmir İl Başkanlığımızı İzzet Mernekli’ye emanet ettik. Bugünkü toplantımızın hem mimarlarından hem de davetkârlarındandır. Kemalpaşa’dan Ahmet Gümüş’ün bizlere emekleri büyüktür. Bu bölgede ki teşkilatlanma çalışmalarına devam ediyor. Mahalle mahalle, belde belde, ilçe ilçe, il il çalışmalarımız devam ediyor. Laz kürt, çerkez, yörük diye bir ayrımımız yoktur. Ülkemizin insanları birdir. Önümüzdeki günlerde İl Başkanlığımızın açılışını büyük bir törenle yapacağız. Önümüzdeki ay içerisinde partimizin başvurusunu yapacağız ve resmiyete kavuşturmuş olacağız. Türkiye’de 10 barajının altında kalan partiler vardır, üstüne çıkan partiler vardır. Biz 10’un üstüne çıkabilecek bir parti, hatta ilk genel seçimlerinde 12-18 bandında oy alacağımızı iddia ediyoruz. Yeni çıkan partilerden, İYİ Parti 10 bandını 20 milletvekili transferi yaparak gördü. Ahmet Davutoğlu’da Ali Babacan’da AK Parti’den yapacakları transferlerle siyaset arenasında olmayı planlıyor. Biz Yeni Yol Partisi olarak halkın oyları ile iktidar olamazsak da, iktidar ortağı olacağımıza inancımız tamdır” dedi.

 

 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: YENİ, YOL, PARTİSİ, İZMİR, TEŞKİLATMA, , ÇALIŞMALARINI, KEMALPAŞA’DA, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı