Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 21:38
 
ULUCAK’TA AÇILACAĞI SÖYLENEN ÜNİVERSİTE İPTAL OLDU
Ulucak mahallesinde, İzmir Demokrasi Üniversitesi Yabancı Dil hazırlık bölümü kurulması için Kemalpaşa Belediyesi ile ortak yapılan girişim iptal oldu.
EĞİTİM Haberi
ULUCAK’TA AÇILACAĞI SÖYLENEN ÜNİVERSİTE İPTAL OLDU

23 Eylül’de öğrencilere kapılarının açılacağı söylenen İzmir Demokrasi Üniversite’nin Yabancı Dil Hazırlık Bölümü son anda iptal oldu.

 

Açılması planlanan ancak iptal olan Yabancı Dil hazırlık bölümü hakkındaki gelişmeleri aktaran Kemalpaşa Belediyesi Ulucak Birim Amiri Çetin Kayalı “Kemalpaşalıların Üniversite hayalinden rahatsızlık duyan ve üniversitenin Kemalpaşa’ya getirilmesi girişimlerine muhalefet eden Ak Parti, İzmir Demokrasi Üniversite’nin Yabancı Dil Hazırlık Bölümünün açılmasını iptal ettirdi. Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı ve Başkan yardımcısı Mehmet Türkmen’in girişimleri ile İzmir Demokrasi Üniversite Kemalpaşa’ya kazandırılmıştı. Karşılıklı görüşmeler doğrultusunda eski Ulucak Belediye Binası İzmir Demokrasi Üniversitesine tahsis edildi. Binanın eksikleri vardı. Eğitim-öğretim sezonuna hazır olacak şekilde bakım ve onarımlarını tamamladık. Bu ayın 23’ünde öğrencilere kapısını açacaktı. Tahmini 500 öğrenci kayıt yapacaktı.  Bu yıl bu bölümü kazanan bazı üniversite öğrencileri Ulucak’tan ev kiraladılar. Kayıt yaptıran, Ulucak’tan ev kiralayan bir üniversite öğrencisinden üniversitenin açılmayacağını, iptal olduğunu öğrendik. Bizde durumu belediye başkanımıza ilettik. Üniversite yetkililerine siyasi baskı kuran, üniversitenin Kemalpaşa’ya gelmesini iptal ettiren Kemalpaşa AK Parti, Kemalpaşalıların üniversite hayallerini yıktı. Üniversitenin Ulucak’ a gelmesinden rahatsızlık duyan ve bunu Ankara'ya sürekli şikâyet eden muhalefetin, üniversite gelmez ise ne gibi bir faydasının olacağını çok merak ediyorum” dedi.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: ULUCAK’TA, AÇILACAĞI, SÖYLENEN, ÜNİVERSİTE, İPTAL, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı