Haber Detayı
30 Haziran 2018 - Cumartesi 00:57
 
TEMAD BAŞKANINDAN ZİYARET
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Genel Başkanı Hamza Dürgen 15 Mayıs Salı günü Kemalpaşa TEMAD ilçe başkanlığını ziyaret etti.
KEMALPAŞA Haberi
TEMAD BAŞKANINDAN ZİYARET

TEMAD Genel Başkanı Hamza Dürgen’i, TEMAD Kemalpaşa ilçe Başkanı Abdurrahman Baloğlu ve yönetim kurulu ile, Kemalpaşa Eski Belediye Başkanlarından Yakup Karaca, TEMAD eski ilçe başkanı Ertuğrul Duran, merhum Salim Karadoğan’ın oğlu esnaf Bahri Karadoğan, İş adamı Emekli Astsubay Emin İşçi ve oğlu emekli Astsubay Özgür İşçi, Emekli Astsubay ve yazar Galip Alpşanlı, Yenmiş Muhtarı emekli Astsubay Doğan Kara olmak üzere TEMAD üyeleri ve eşleri karşıladı. 

TEMAD Genel Başkanı Hamza Dürgen ve eşi Beyhan Dürgen ile Başkan yardımcıları Cemal Başer, Mustafa Kocaeren, Avukat Fazıl Gürler ve eşleri 12-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirdikleri İzmir programı kapsamında Ege Ordu Komutanı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, Narlıdere ve Güzelbehçe Belediye Başkanlarını ziyaret ettiler. TEMAD Genel Başkanı Hamza Dürgen ve beraberindeki heyet sosyal etkinlik ve sergi açılış programları kapsamında Ankara Çankaya TEMAD Kadın Kolları ve İzmir Narlıdere TEMAD kadın kollarının ortaklaşa düzenledikleri resim sergisinin açılışının akabinde Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi konferans salonunda İzmir’deki tüm TEMAD üyelerine yönelik gerçekleşen ve dernek faaliyetleri hakkında yapılan bilgilendirme toplantısına katıldı.

Derneklerinin kamu yararına faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten TEMAD Kemalpaşa İlçe Başkanı Abdurrahman Baloğlu TEMAD’ın İzmir’de 15 ilçede teşkilatlandığını belirtti. Kemalpaşa TEMAD İlçe Başkanlığının 2010 yılında Kurucu Başkan Ertuğrul Duran, Merhum Salim Karadoğan, Süleyman Şeker ve Atıf Başar öncülüğünde kurulduğunu ifade eden Baloğlu “derneklerinin Kemalpaşa’da 44 aktif olmak üzere 200 ile üyesi ile faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtti. 

KEMALPAŞA TEMAD’IN TEMEL İLKELERİ
Gönüllülük esasına dayalı, karşılıksız, beklentisiz bir şuurla üyelere hizmet etmek.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda, ülkü değerlerine bağlı çağdaş, milli, evrensel katkı sağlamak.
Tüm emekli astsubayların kayıtlı üye olmasını sağlamak.
Üyelerin özlük haklarını gözetmek varsa sorunları çözmek.
İlçemizde mevcut kamu yararına çalışan sivil toplum kuruluşlarıyla koordinasyon sağlamak.
İmkanlar dahilinde sosyal etkinlik projeleri, Ar-GE çalışmaları yapıp, aktif kılmak.
Her yıl TEMAD kuruluş yıldönümü olan 17 Ekim Dünya Astsubaylar gününü tüm üyelerin katılımını sağlayarak kutlamak.
18 Mart Şehitleri Anma, 19 Eylül Gaziler Günü ve 8 Eylül Kemalpaşa’nın kurtuluş günü etkinliklerine tüm üyelerle katılım sağlamak. 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: TEMAD, BAŞKANINDAN, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı