Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 13:08
 
SEMANUR BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR
Kemalpaşa sokaklarında koşan bir kız görürseniz şaşırmayın. Çünkü o gideceği her yere koşarak gidiyor. Bakkala bile koşarak giden Kemalpaşalı Semanur Akalın, ilginç bir başarı öyküsünün sahibi. 7 aydan bu yana, kendisindeki yeteneği keşfeden Beden Eğitimi Öğretmeni Volkan Kaya ile beraber yarışmalara hazırlanan Semanur, elde ettiği başarılarla okulunun, öğretmenlerinin ve ailesinin gurur kaynağı oldu.
SPOR Haberi
SEMANUR BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR

Kemalpaşa Lüftü Ürkmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi özel eğitim sınıfı 11. Sınıf öğrencisi Semanur Akalın, önce İzmir Şampiyonasında kategorisinde birinci oldu, ardından Mersin’de düzenlenen Özel Sporcular Atletizm Şampiyonası’nda genç kızlar mental kategorisinde 1500 metre koşuda, birincinin sadece 1.5 saniye gerisinde kalarak Türkiye ikincisi oldu. Öğretmeni Volkan Kaya Semanur’a daha güzel imkânlar sunulması halinde çok daha başarılı olabileceğini söyledi. 

EN BÜYÜK HAYALİ MİLLİ OLMAK
Semanur’un en büyük hayali milli sporcu olup Türkiye'yi dünya şampiyonalarında temsil etmek. Semanur’un dersine girmeye başladığında onun koşmaya olan ilgisini fark ettiğini söyleyen beden eğitimi öğretmeni Volkan Kaya "Semanur’a sorduğumda koşmayı sevdiğini, hatta evden bakkala bile koşarak gittiğini, döndüğünde ailesinin neden nefes nefese kaldığını sorduklarını söyledi. ‘Semanur ile ne yapabiliriz’ diye düşündüm. Özel sporcuların derecelerini araştırmaya başladım, onu güzel bir yerlere getirebileceğimi düşündüm ve bir yola çıktık. Zor bir yola çıktık çünkü buradaki fiziki şartlar elverişsizdi. Ama Semanur’un inancıyla, ailesinin ona desteğiyle, benim de onun elinden tutmamla 7 aylık bir çalışmanın sonunda çok iyi yerlere geldik.Her boşluğu değerlendirdik, bir çalışma planımız yoktu. Ona uygun olan benim boş vakitlerimde, okulun arka sokağında, evine yakın bir rekreasyon alanında ve arada İzmir’e giderek çalıştık. Semanur bazen çok yoruldu, ümitsizliğe kapıldı, antrenmanlardan sonra ağladığı oldu. Fakat her seferinde daha da güçlenerek antrenman yapmaya geldiğini gördüm. Aslında olması gereken Semanur’un evine gittiğinde makarna, pilav yerine et yemesi, protein ağırlıklı beslenmesiydi. Orada koşarken de diğer sporcular özel ayakkabılar, özel kıyafetler giyerken Semanur kendi imkânlarıyla yarıştı. İzmir’deki şampiyonada birinci olarak ilimizi Mersin’deki şampiyonada temsil etmeye hak kazandı. Mersin’e gittiğimizde dünya şampiyonlukları olan, uzun yıllardan beri spor yapan Yasemin Keskinsoy, Esra Bayrak gibi milli sporcularla yarıştı. Semanur, 1500 metrede milli sporcu Yasemin Keskinsoy’un 1.5 saniye arkasından ikinci olarak yarışı bitirdi. Kısıtlı imkânlarına ve kısa süreli çalışmasına rağmen müthiş bir başarı yakaladı. İnanıyorum ki Semanur’a imkân sağlanırsa, ona şans verilirse, spor kulüpleri elinden tutarsa çok daha iyi yerlere gelecek. Avrupa’da ve dünyada ülkemizi temsil edebileceğine eminim” dedi. 

Semanur Akalın da "Volkan Hoca ve Öznur Hoca bana destek verdi. Şampiyona çok heyecanlıydı, çok güzel bir duygu. Bundan sonra daha azimli olacağım, bırakmayacağım koşuyu. Hedefim milli sporcu olup dünya şampiyonluğunu kazanmak" dedi.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: SEMANUR, BAŞARIDAN, BAŞARIYA, KOŞUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı