Haber Detayı
31 Ağustos 2018 - Cuma 02:19
 
ŞEFFAF MAKAM ODASI
Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Türkiye’nin en şeffaf makam odasında hemşerileri ile bir araya gelmeye devam ediyor.
KEMALPAŞA Haberi
ŞEFFAF MAKAM ODASI

Başkan Uğurlu, şeffaf belediyecilik anlayışı ile her alanda olduğu gibi belediye binasında bulunan makamında da en şeffaf şekilde Kemalpaşa’ya hizmet etmeye devam ediyor.  Makamının kapısı cam olan ve bekleme salonu ile makamın bir arada olduğu odada hemşerileri ile bir araya gelen Başkan Uğurlu, makam masası ve koltuğu da kullanmıyor. Makam odasının ortasında bulunan çalışması masasında vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Uğurlu, “Bizim hemşerilerimiz ile aramızda duvarlar olamaz. Siyaset yapma gayemiz olan halkımız ile hiçbir zaman aramıza mesafeler koymadık. Bundan sonra da koymayacağız” ifadelerini kullandı.

Makam odasının belediye binasının ikinci katının hemen girişinde olduğunu vurgulayan Uğurlu, “belediye binamızın giriş katı hemşerilerimizin en çok uğradığı birimlerden oluşuyor. İkinci katının hemen girişinde ise bizim odamız var. Makam olarak kullandığımız yerde duvar yok sadece sekretarya ile bölümü ile aramızda cam var. Yani bizimle görüşmek isteyen vatandaşlarımız makama geldiklerinde ‘başkan burada mı diye’ sormuyor. Hemen içeri girip bizimle görüşebiliyor. İlçemizde belediyecilik hizmetlerini en şeffaf şekilde yürüterek hizmet üretiyoruz. Bizim halkımızla aramızda gizli saklı hiçbir konumuz yoktur”  diye konuştu.

Proje yaparken de halkla istişarelerde bulunduklarını hatta birkaç kez aynı konu için toplandı düzenlendiklerini dile getiren Uğurlu, “Bir mahalleye hizmet yaparken ilk olarak projemizin taslakları ile birlikte halkımıza gidiyoruz. Hemşerilerimizle istişare edip, projelerimize onlardan bir şeyler katarak şekil veriyoruz. Öyle projelerimiz vardır ki yapılmadan önce üç-beş defa mahalle sakinleri ile konuyu enine boyuna görüşüp öyle karar almışızdır. Bizim başarımızdaki ana sebeplerden biri de budur. Siyaset amacımız halktır. Halka hizmet ederken de yine halkımızla birlikte kararlar alarak hizmet ediyoruz” dedi.

Kaynak: (KPASABEL) - Kemalpaşa Belediyesi Basın Bürosu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: ŞEFFAF, MAKAM, ODASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı