Haber Detayı
08 Haziran 2019 - Cumartesi 14:03
 
RÖPORTAJ: MEHMET IRMAK
İş adamı, siyasetçi, hayırsever kimlikleri ve başarılı ticari geçmişi ile tanınan Irmaklar İnşaat’ın sahibi Mehmet Irmak dergimizin bu sayısında kapak konuğumuz oldu.
SANAYİ Haberi
RÖPORTAJ: MEHMET IRMAK

Kemalpaşa Aktüel Dergisi imtiyaz sahibi Filiz Eroğlu’nun sorularını yanıtlayan Mehmet Irmak, inşaat sektöründeki çalışmalarını, ticari faaliyetlerini, sosyal sorumluluk adına yaptığı hizmetleri ve Kemalpaşa hakkında birçok konuda bilgi verdi. 

1974 Muş Bulanık doğumlu olan Mehmet Irmak, evli ve 2 erkek 1 kız çocuk babası. Kurucusu olduğu Kemalpaşa Muşlular Derneği’nin başkanı olan Irmak, aynı zamanda MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kemalpaşa Girişimci İş Adamları Derneği Ticaret Başkanlığı görevlerini de sürdürüyor. 

Mehmet Irmak, 1989 yılından bu yana ticari faaliyetlerini ara vermeden devam ettiren Mehmet Irmak, 2010 yılından bu yana Kemalpaşa’da da hizmet vermekte olan Irmaklar İnşaat’ın yönetim kurulu başkanlığını yapıyor. 

GELENEKSEL MESLEK ANLAYIŞI
Geleneksel meslek anlayışı ve babadan oğula aktarılan mesleki tecrübeleriyle çalışmalarını sürdürdüklerini ifade edenMehmet Irmak, geçmiş nesillerden aldığı bayrağı Irmaklar İnşaat olarak yıllardır başarı ile taşıdıklarını söyledi. 
Mehmet Irmak “Ailemizin köklü geçmişi, ticari başarıları ve sektördeki tecrübeleri, bugün daha güçlü, daha kurumsal ve daha profesyonel olmamızı sağlıyor.Irmaklar İnşaat olarak, endüstriyel yapılar yani sanayi tesislerinde, inşaat alanındaki malzeme, işçilik ve projelerimiz ile Ege Bölgesinin önde gelen firmalarından birisiyiz. Uzun yıllardan bu yana deneyimli personel kadromuz ile müşterilerimize hizmet ediyoruz. İzmir’in tüm ilçelerinde yapı ve inşaat alanında hizmet veren firmamız, müşterilerinin memnuniyeti için varlığını sürdürmeyi amaç edinmiştir.  Firmamız aldığı her işte özverili yaklaşımı ve hizmette kaliteyi ön plana çıkaran anlayışı ile bölgemizdeki öncü firmalardan bir tanesi haline gelmiştir.

Özellikle yapı inşası alanında deneyimli ve uzman ekiplere sahip olan firmamız, yapı ve inşaat sektöründeki en yeni teknolojiyi takip ederek tüm işlerinde uygulamayı hedeflemiş, bu çerçevede personelin teknolojik gelişmelerdeki eğitimlerine de önem vererek hizmet kalitesini arttırmayı ilke edinmiştir.

Bizim öncelikli hedefimiz milletimize, devletimize faydalı olabilmek, ülkemizin ekonomisine katkıda bulunmaktır. Bu doğrultuda sürekli olarak yeni yatırımlar yapıyor, insanlarımıza istihdam sağlıyoruz. Bünyemizde 200’e yakın çalışanımız bulunmakta. Biz yap-satçı bir inşaat firması değiliz. Fabrika, havalimanları, okullar, camiler, viyadükler, rafine sanayisi yapıları ve altyapı işlerinin tamamını yapmaktayız. 

Firmamız, temelden başlayan iş akışları ile saha düzenleme, çevre düzenleme işleri ve dev endüstriyel yapıları inşa eden, uzun soluklu büyük projelerin tercih edilen firmalarından bir tanesi. Türkiye’nin önde gelen büyük firmalarının işlerini yapmaktayız. 

GÜÇLÜ YAPILAR
Irmaklar İnşaat olarak, geliştirdiğimiz veya restorasyonunu yaptığımız yapıların sağlam temellere oturmasına özen göstermekteyiz. Yüksek standartlarda malzeme ve kaliteli işçilik ile tüm yapılarda en iyiyi hedefliyoruz

GELİŞMİŞ MÜHENDİSLİK
Yapıların temelini oluşturan planlamalar yapıldığı sırada kalite ve kalıcılığı hedeflediğimiz için daha en başından özenli ve özverili bir çalışma yürütüyor, mesleki eğitimler ile geliştirdiğimiz personel ile birlikte projelerimizin kalıcılığını tasdikliyoruz

KALİTELİ İŞÇİLİK
Plan ve projelerin uygulanmasında, alanında deneyimli ve yetenekli personeller ile çalışıyor bu personellerin mesleki ve teknik gelişimlerine katkıda bulunacak etkinlikler ile sürekli gelişmelerini ve sektördeki teknolojilere adaptasyonlarını önemsiyoruz. Biz İzmir merkezli bir firma olmak yerine Kemalpaşa’mızı tercih ettik. 2011 yılından bu yana bölgemize 

Kemalpaşa’dan hizmet veriyoruz. 1996 yılından bu yana Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinde birçok büyük firmanın inşaat işlerini yaptık.Tüm yatırımlarımızı ilçemize yapıyoruz. Kemalpaşa, İzmir’in 30 ilçesi arasında iş potansiyeli bakımından en önemli 2 ilçesinden birisidir. Çanakkale tarafından geldiğiniz de Aliağa’dan İzmir’e giriyorsunuz. Aliağa, Türkiye’nin en büyük sanayisine sahip güzide ilçelerimizden biridir. Aliağa’da dünden bugünde devam eden uzun soluklu projelerimiz var. Ankara’dan İzmir’e gelişte ise Kemalpaşa bulunuyor. Kemalpaşa tarım, hayvancılık ve sanayi alanında çok önemli yatırımların bulunduğu bir ilçe. İzmir’in yüzde 60 et ihtiyacını karşılayan küçücük Halilbeyli, Kemalpaşa’nın sınırlarında. Kemalpaşa sanayi tesisleri bakımından sürekli gelişen ve büyüyen bir yer. Bu sebeple iş potansiyelimizin çok büyük bir bölümü Kemalpaşa’da. Firmamızın merkezide bu yüzden Kemalpaşa’dadır. 

Çalışanlarımızın da büyük bir kısmını Kemalpaşa’dan tercih ediyoruz. Vergilerimizi Kemalpaşa’da ödüyor, tüm kurumsal işlemlerimizi Kemalpaşa’da gerçekleştiriyoruz. Hafriyat işlerimizde Kemalpaşa firmaları ile çalışıyoruz. Kemalpaşa’da bulunan en küçük esnaftan en büyük esnafa tüm işyerlerimizden malzeme teminleri yapıyoruz. Kemalpaşa’yı seviyoruz, Kemalpaşa’nın kalkınması için elimizden geleni yapıyoruz. Kemalpaşa’da ki sanayicilerimizi de ilçemizden istihdam etmeye, esnafımızla çalışmaya davet ediyoruz.Bu güzel ilçenin ekmeğini yiyorsak, Kemalpaşa’ya Kemalpaşalıya sahip çıkmalıyız. 

SOSYAL SORUMLULUK ÖNCELİKLERİMİZDENDİR;
İnsanı merkez alan inşa politikalarına ek olarak, topluma saygılı, duyarlı, sosyal sorumluluğun bilincinde, bu alanda üzerine düşeni yapmaktan çekinmeyen bir inşaat firması olmaktan duyduğumuz gururu ifade etmek istiyorum. 
Kemalpaşa’da ki tüm okullara, amatör spor kulüplerine, derneklere destek vermeye gayret ediyoruz. Vatandaşlarımızın yardıma ihtiyacı olduğu her alanda katkı sağlamak en büyük önceliğimiz. Sosyal sorumluluk projesi önerilerine de her zaman açığız.

YATIRIMCININ ÖNÜ AÇILMALI
İzmir Büyükşehir Belediyesi yatırımcının ne kadar önünü açarsa İzmir, büyür. Bugün Kemalpaşa’da imar sıkıntısı var. Konut fiyatları almış başını gidiyor. Vatandaşın alım gücü zayıf. Bir ülkenin lokomotifi inşaat sektörüdür. İzmir’de Kemalpaşa’da giderek daralan bir iş hacmi var. Yerel yöneticilerimiz ivedilikle çözüm bulup, yatırımcının, sanayicinin, vatandaşın önünü açmalıdır. 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: RÖPORTAJ:, MEHMET, IRMAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı