Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 21:55
 
Röportaj: Ali KESMECİ
2009 ve 2014 yıllarında yapılan seçimlerde Sütçüler Mahallesi Muhtarı seçilen ve 10 seneden bu yana Sütçüler’de önemli hizmetlere imza atan Muhtar Ali Kesmeci, muhtarlığı döneminde yaptığı hizmetleri ve yapacaklarını anlattı.
KEMALPAŞA Haberi
Röportaj: Ali KESMECİ

Sütçüler halkı tarafından 2 dönemdir kendisine verilen muhtarlık görevini, yine Sütçüler halkının destekleri ile yerine getirmenin gururunu yaşadığını ifade eden Ali Kesmeci, Sütçülerde yaptığı hizmetlerin, hemşerilerinden aldığı destek, güven ve sevginin bir sonucu olduğunu ifade etti. 

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde muhtarlığa yeniden aday olduğunu söyleyen Kesmeci, Sütçüler’e yapmış olduğu hizmetlerin, yapacak olduğu hizmetlerin teminatı olduğunu belirtti. 

Sütçüler’de yaptığı ve yapılmasını sağladığı hizmetler hakkında bilgi veren Ali Kesmeci “10 yıldan bu yana Sütçülerimiz için gece gündüz demeden ekibimler beraber çalıştım. Bu süreçte mahallemizin alt yapıdan üst yapıya sorununun çözülmesini sağlarken, sosyal, kültürel ve sportif anlamda da önemli işler yaptık. 2019 yılından itibaren yeniden seçilmemiz durumunda, ilk günkü azim ve gayretimiz ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. 
 

TANITICI KEMER
Sütçüler’in tanıtımına katkı sağlaması amacıyla mahallenin girişine tanıtıcı bir kemer yaptırdıklarını belirten Ali Kesmeci, tanıtıcı kemerin Sütçüler’in sembollerinden biri haline geldiğini söyledi. 

KÖYÜMÜZE HALI SAHA YAPILMASINI SAĞLADIK
Kendi dönemlerinde Kemalpaşa Belediyesi tarafından Sütçüler’de yapılan halı saha yapıldığını belirten Ali Kesmeci, bu sayede vatandaşların ve Sütçülerli gençlerin modern bir tesiste spor yapma imkanına kavuştuğunu söyledi. 

SÜTÇÜLER DÜĞÜN SALONU
Gerçekleştirdikleri çalışmalar ve Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu’nun destekleri ile Sütçüleri kapalı bir düğün salonu kazandırdıklarını ifade eden Ali Kesmeci, bu proje ile Sütçüler halkının artık sokakta düğün yapmaktan kurtulduğunu belirtti. 

100 BİN METREKARE PARKE TAŞI DÖŞENDİ
2009 yılından bu yana Sütçüler’e 100 Bin metrekare parke taşı döşenmesini sağladıklarını söyleyen Ali Kesmeci “Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu’ya bu konuda göstermiş olduğu hassasiyet ve destek için teşekkür ediyoruz.  Parke taşı döşeme işleri halen devam etmekte. Yapacağımız çalışmalar ile Sütçüler’de parke taşı olmayan sokağımız kalmayacak” dedi.

YENİ PARKLAR YAPILDI
Muhtarlık hizmeti verdiği süre zarfında Sütçüler’e çok sayıda yeni park kazandırdıklarını söyleyen Ali Kesmeci “Köyümüzün biz cazibe merkezi haline gelmesi ve yeni parklar yapılması konusunda Kemalpaşa Belediye Başkanımız Arif Uğurlu’ya müracaatlarımız oldu. Girişimlerimiz sonucunda çok sayıda yeni parkın Sütçülerimize yapılmasını sağladık. Köy sakinlerimiz dinlenebileceği, güzel zaman geçireceği, çocuklarımızın güvenli ortamlarda oyun oynayabileceği parklarımız yapıldı. Bu konuda Başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. 

HALKIMIZLA BİRLİKTEYİZ
Muhtarlık yaptığı 10 yıldan bu yana Sütçüler halkı ile sürekli bir arada olduklarını söyleyen Ali Kesmeci “Sütçülerimiz’de yaşayan bütün vatandaşlarımız ile sürekli iletişim halindeyiz. Onların her konuda fikirleri bizler için oldukça önemli. Sürekli olarak vatandaşlarımız ile birlikte olmaya gayret ediyoruz. Her daim yanlarında olduğumuz vatandaşlarımızı, iyi günlerinde olduğu kadar kötü günlerinde de yalnız bırakmıyoruz” dedi.  

KAPALI PAZARYERİ
Sütçüler’e kazandırdıkları önemli projelerden birisinin de Kapalı Pazaryeri olduğunu belirten Ali Kesmeci “Sütçülerimiz’in en önemli eksikliklerinden birisi kapalı pazaryeriydi. Bizim dönemimizde bu sorunu da çözerek, daha modern ve daha düzenli bir alışveriş imkânı sunan kapalı pazaryerini vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” dedi. 

MEZARLIK DÜZENLEMELERİ YAPILDI
Sütçüler Kabistanlığı Muhtar Ali Kesmeci döneminde yapıldı.

SU BORULARI YENİLENDİ
Ali Kesmeci, köyün eskiyen su borularının İzmir Büyükşehir Belediyesi ile yaptıkları görüşmeler neticesinde yenilenmesi sağladıklarını ve bu sayede önemli bir soruna çözüm getirdiklerini belirtti.

KANALİZASYON SORUNU ÇÖZÜLDÜ
Ali Kesmeci, Sütçüler’in yıllardan beri devam eden kanalizasyon sorununu İzmir Büyükşehir Belediyesi ile yaptıkları görüşmeler neticesinde çözdüklerini söyledi. 

CAMİ PROJESİ TAMAMLANDI
Sütçüler merkez camisinin yetersiz olması sebebiyle, Fettah Camisini kendi dönemlerinde Dernek Başkanı Hamza Bıçak, Yılmaz Aslan ve hayırsever vatandaşlar ile birlikte Sütçüler’e kazandırdıklarını belirten Ali Kesmeci, caminin sondaj çalışmalarını da tamamladıklarını belirtti. 

ÇOCUKLARIMIZ İÇİNGÜVENLİ EĞİTİM
Sütçüler İlköğretim Okulunda eğitim gören çocukların güvenliği için Okul Müdürü Ali Gümüş, Okul Aile Birliği ve muhtarlık olarak okulun bahçe duvarlarını yaptırdıklarını söyleyen Ali Kesmeci “Çocuklarımız için okullarımıza hizmetlerimiz gelecek dönemde de devam edecek” dedi. 

BELEDİYE OTOBÜSÜ HİZMETİ BİZİM DÖNEMİMİZDE BAŞLADI
Önceki dönemlerde Sütçüler’de önemli bir ulaşım problemi olduğunu ifade eden Muhtar Ali Kesmeci,İzmir Büyükşehir Belediyesi ile yaptıkları görüşmeler neticesinde olumlu sonuç aldıklarını ve belediye otobüslerinin Sütçüler’de hizmet vermeye başladığını belirtti. 

Muhtar Ali Kesmeci'nin yeni dönem projeleri

• Anadolu Lisesi yaptıracağım.

• Köyümüze doğalgaz getireceğim.

• Köyümüze 3. camiyi yaptıracağım.

• Akevler Bölgesindeki yolumuzun iki tarafına da kaldırım yapıp ağaçlandırma
ve aydınlatma yapacağım.

• Köyümüz büyük bir nüfusa sahip olduğundan dolayı karakol kurulması için 
başvuru yapacağım.

• Köyümüzün sağlık ocağınının küçük olmasından dolayı büyük bir sağlık ocağı  yaptıracağız. (Köyümüz 6000 nüfusu geçtiğinden dolayı sağlık ocağı 24 saat 
hizmet verecektir. Müracaatlarımız yapıldı)

• Köyümüzün girişinden çıkışına kadar aydınlatma direkleri koyduracağım.

• Köyümüze taziye evi yaptıracağım. (Belediyemize başvuru yapılacak)

• Köyümüze ATM gelmesi için başvurularımızı yaptık, yerini belirledik.  Ziraat Bankası ATM’sini seçimden önce köyümüze kazandıracağız.

• Sütçüler Spor Kulübüne yardımlar devam edecektir.

• Sütçüler ilkokul ve ortaokuluna her yıl olduğu gibi maddi ve manevi yardımlar  devamedecektir.

• Fettah Camisinin yanına yapılacak olan Kur’an kursu ve lojman için gerekli 
yardımı göstereceğim.

• Ekibimle beraber, köyümüzün tamamında çevre düzenlemeleri
ve peyzaj çalışmaları yapacağız.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: Röportaj:, Ali, KESMECİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı