Haber Detayı
20 Haziran 2018 - Çarşamba 00:29
 
RÖPORTAJ: AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YAŞAR KIRKPINAR
Ak Parti'nin Kemalpaşalı Milletvekili Adayı Yaşar Kırkpınar ile 24 Haziran seçimleri öncesi röportaj gerçekleştirdik. Sorularımızı içtenlikle cevaplayan Yaşar Kırkpınar, adaylık sürecini, çalışmalarını ve vekil olması durumunda yapacağı çalışmaları anlattı.
SİYASET Haberi
RÖPORTAJ: AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YAŞAR KIRKPINAR

UZUN YILLAR KEMALPAŞA’DA SİYASETE YÖN VEREN ÖNEMLİ İSİMLERDEN BİRİSİ OLDUNUZ.  SİYASETE GİRME DÜŞÜNCENİZ NE ZAMAN VE NASIL OLUŞTU, AMACINIZ NEYDİ?

Ülkeme, milletime ve memleketime hizmet etmek istiyordum. Dolayısıyla iyi insanların, güzel insanların, memleketine, milletine hizmet etme sevdasında olan insanların siyaset arenasında yer alması gerekiyor. Ben siyasete AK Parti ile başladım ve Ak Parti ile de devam ediyorum. Elbette siyasete girme amacımız ülkemiz ve halkımız içindi. AK Parti'de siyasete girdik. AK Parti'nin kuruluşundan bugüne kadar çeşitli kademelerde göre aldık ve yaklaşık olarak 7 yıl ilçe başkanlığı görevinde bulunduk. Allah’ta nasip etti, şu anda Milletvekili adayı olarak siyasete devam ediyorum. İnşallah 24 Haziran'dan sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimize ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz.

MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAYA NASIL KARAR VERDİNİZ?
Siyasetteki bilgi ve tecrübelerimizi devam ettirmek adına Ankara'da Ege'nin incisi İzmirimiz’e hizmet etmek ve İzmir'i Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde daha ileriye taşıyabilmek ve aziz milletimize hizmet etmek için milletvekili adayı olmaya karar verdik ve gerekli istişareleri yaptıktan sonra müracaatımızı yaptık. Büyüklerimiz de uygun gördü. Şimdi kendimiz için değil, ülkemiz için milletimize gidiyoruz. İnşallah 24 Haziran'da Cumhurbaşkanımızı başkan seçip bizlerde mecliste onun liderliğinde milletvekili olduğumuz illere ve ülkemize hizmet edeceğiz.  

MİLLETVEKİLİ ADAYLIĞINIZ AÇIKLANDIKTAN SONRA ÇEVRENİZDEN NE TÜR TEPKİLER ALDINIZ?
İstişareye önem veren bir Peygamberin ümmeti olarak aday olmadan önce zaten gerekli istişarelerde bulunmuştuk. 7 yıl ilçe başkanı olarak görev yapmış ve insanlara kendimizi kanıtlamış biri olarak bütün hemşerilerimizden ve çevremizden çok olumlu tepkiler aldık. Seçim çalışmalarımız kapsamında da hemşerilerimizden çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. 

ADAY ADAYLIĞI VE ADAYLIK SÜRECİNDE EN BÜYÜK DESTEĞİ KİMLERDEN GÖRDÜNÜZ?
Malumunuz AK Parti İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek adayı aday olduk. Süreç içerisinde ailem başta olmak üzere 4 yıldan bu yana uyum içerisinde çalıştığımız Belediye Başkanımız Sayın Arif Uğurlu, teşkilat mensuplarımız yerel anlamda bizleri hiç yalnız bırakmadılar. Genelde ise Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım başta olmak üzere, Genel Başkan Yardımcımız ve İzmir milletvekili Hamza Dağ, İl Başkanımız Aydın Şengül. Desteklerini esirgemeyen herkese sizlerin aracılığı ile bir kez daha teşekkür ediyorum. 

4. SIRADAN ADAYSINIZ. SEÇİLEBİLME ŞANSINIZI NASIL GÖRÜYORSUNUZ VE AK PARTİ’NİN İZMİR’DE HEDEFLEDİĞİ MİLLETVEKİLİ SAYISI KAÇ?
24 Haziran seçimleri çok farklı bir seçim. Biz aslında milletvekili seçimleri demiyoruz buna. Bu seçim ülkemizin geleceğinin oylanacağı bir seçim. Ve inşallah biz bu seçimde Sayın Cumhurbaşkanımızı Başkan seçip, bu davanın birer neferi olarak hizmet edeceğiz. 2. bölge 4. sıradan aday gösterilmem benim için çok önemli değil aslında. AK Parti'den milletvekili adayı gösterilmek onur verici bir durum. Bunun için sıraya değil, bu çatının altında görev almaya önem veriyoruz. Allah'ın izni milletimizin desteği ile İzmir'den iyi bir seçim sonucu çıkarmayı amaçlıyoruz. 

SEÇİLMENİZ DURUMUNDA KEMALPAŞA’NIN CUMHURİYET TARİHİNDEKİ 2. VEKİLİ OLACAKSINIZ BU KONUDA NE SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?
Evet; 50 yıl aradan sonra Kemalpaşa 2. milletvekilini çıkaracak inşallah. Kemalpaşa ilçemizde yaptığımız seçim çalışmalarında hemşerilerimiz ile bu konuyu konuşuyoruz. Erzurumlu bir ailenin çocuğu olarak Kemalpaşa'nın ekmeğini yiyip, suyunu içerek büyüdük. 35 yıldan beri Kemalpaşa'da yaşıyoruz. Kemalpaşa'nın çıkaracağı 2. milletvekili olmak bizler için ayrı bir gurur İnşallah hemşerilerimiz 24 Haziran'da yüksek teveccühlerini gösterecekler. Bu anlamda Kemalpaşa'da kriterleri uymayan siyasetçi yoktu demek doğru olmaz. İzmir sadece Kemalpaşa'dan ibaret bir il değil. Türkiye'nin 3'üncü büyük ili olan İzmir'in Kemalpaşa ilçesinden 50 yıl aradan sonra bir milletvekili adayının bile çıkması bence büyük bir şans. Bizlerde Kemalpaşalılar olarak bu şansı çok iyi değerlendireceğiz inşallah.

SİYASETTE SİZİ HANGİ ALANDA DAHA AKTİF GÖRECEĞİZ?
16 yıldan beri bu davanın bir neferi olarak her yerde hizmet etmek için gece gündüz demeden çalıştık. Bize büyüklerimiz neyi uygun görürse biz o alanda hizmet etmeye devam ederiz.  İzmir’de o kadar çok değişmesi gereken şey var ki… Statlar, trafik, alt yapı sorunu… İzmir’in sadece merkezinde değil çevresinde de problemleri var. Turizm sorunu var. Biz bu tüm problemleri önem sırasına göre madde madde yazdığımızda 30’u bulabilir. Bunların yerine getirilmesi için gece gündüz çalışacağız. Önü açılması gereken illerin başında İzmir geliyor. 

MİLLETVEKİLİ SEÇİLMENİZ HALİNDE İZMİR İÇİN PROJELERİNİZ NELERDİR?
Biz İzmir için çok büyük düşünüyoruz. Allah'ın izni ile biraz öncede bahsettiğim gibi ilk olarak İzmir'in öncelikli sorunlarına el atacağız. İzmir'in sorunlarını iyi tanıyan ve kentin sorunlarını iyi bilen birisi olarak İzmir'e faydalı olabileceğimi düşündüğüm için aday oldum. AK Parti denince akla ilk gelen şey icraatlar. Yolundan hastanesine, sanayiden sağlığa kadar tüm sektörlerde ülkemiz çağ atladı. Bunu rakiplerimiz de ifade ediyor. İzmir - İstanbul otoyolu projesi, İzmir - Ankara hızlı tren projesi, bölge hastanesi kentimiz için son derece değerli. İzmir için 35 projenin yarısı bitti, yarısı ise devam ediyor. Projelerimizin takipçisiyiz. Hizmet etmediğimiz hiçbir sektör kalmadı. Özellikle Küçük Menderes ve Bakırçay bölgelerinde tarım ve hayvancılık ile ilgili verimin artması ve yeni pazarların bulunması noktasında yapacağımız işler var. Bölgedeki hayata katkıda bulunmak için yeni fakülteler kazandırmak istiyoruz. Kınık ve Bergama bölgesinde turizmi canlandırmak içinde çalışmalarımız olacak. 24 Haziran'da da Cumhur İttifakı'nın İzmir'de başarılı olacağına inanıyor, İzmirli hemşerilerimizin en doğru kararı vereceğine olan inancımı hatırlatmak istiyorum.  

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: RÖPORTAJ:, AK, PARTİ, MİLLETVEKİLİ, ADAYI, YAŞAR, KIRKPINAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı