Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 15:57
 
RIDVAN ÜRETEN “KARAKAYALI KENDİ KURDUĞU SPOR KULÜBÜNE SAHİP ÇIKMIYOR. ATA SPOR’U KAPATIYORUZ”
Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın talimatıyla 2010 yılında kurulan Kemalpaşa Ata Spor Kulübü kapılarını kapatıyor. Kulüp yönetimi olarak Kemalpaşa Ata Spor Kulübü’nü Kemalpaşa Belediyesi’ne devretmek istedikleri belirten Kulüp Başkanı Rıdvan Üreten, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın kendi kurduğu kulübe sahip çıkmadığını belirterek, kulübü kapatma kararı aldıkları söyledi.
KEMALPAŞA Haberi
RIDVAN ÜRETEN “KARAKAYALI KENDİ KURDUĞU SPOR KULÜBÜNE SAHİP ÇIKMIYOR. ATA SPOR’U KAPATIYORUZ”

2009-2014 yılları arasındaki Belediye Başkanlığı döneminde Rıdvan Karakayalı’nın talimatıyla kurulan Kemalpaşa Ata Spor Kulübü Şubat ayı kongresinde kapatma kararı alacak.

 

2014 yılında, Kemalpaşa Ata Gençlik ve Spor Kulübü’nün kurucusu Rıdvan Karakayalı’nın seçimleri kaybetmesinin ardından kulübe sahip çıkmak adına o günden bu yana kulüp başkanlığını sürdürdüğünü ifade eden Kemalpaşa Ata Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Rıdvan Üreten, Karakayalı’nın kendi kurduğu kulübe sahip çıkmadığını söyledi. Üreten, “Rıdvan Karakayalı’nın ilk beş yıllık görev süresi içerisinde, 2010 yılında kurulan Kemalpaşa Ata Gençlik ve Spor Kulübü, belediye spor kulübü olarak faaliyet göstermekteydi. Özellikle bayan ve erkek hentbol alanında büyük başarılar yakalayan kulübümüz, 2014 yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığını kazanan Arif Uğurlu tarafından belediye bünyesinden çıkartıldı. Bir tarafta seçimi kaybeden Karakayalı, bir tarafta da kulübü istemeyen yeni Belediye Başkanı Arif Uğurlu vardı. Tüm branşlarda hizmet verecek maddi gücümüz olmasa da Türkiye Hentbol Kadınlar 1. liginde oynayan ve geleceği bu kulübe bağlı olan 30 hentbolcu genç kızımıza sahip çıkmak adına, benim başkanlığımda yöneticilerimiz Barış Özdemir, Neşe Öztürk, Nejat Özden, Kemal Geren, Hasan Ali Oray, Özer İşçi, Kamil Beğen, Filiz Eroğlu, Can Özçömlekçi, Bülent Oray ve Ayhan Gökdemir ile kulübümüzü yaşattık. Esnaf ve sanayicilerimizden aldığımız katkılar ile kulübümüzü yaşatmaya çalıştık. Tüm maddi olumsuzluklara rağmen 2.ligde olan Bayan Hentbol takımımız 1. lige yükseldi. Ve ilçemizi 1. Ligde temsil etti.  Genç sporcu kızlarımızın birçoğu beden eğitimi öğretmenliğini kazandı. Milli takımlara kazandırdığımız sporcularımız oldu. Önemli başarılara imza attık. Herkesin de bildiği gibi maddi sıkıntılardan dolayı son bir yıldır maçlara bile katılamaz olduk. Kemalpaşa Belediyesi yetkililerine kulübü geri vermek istediğimizi söyledik. Konuyu Kemalpaşa Belediyesi Spor Koordinatörü Coşkun Dinçer’e ilettik, kulübü geri almak istemediklerini ve aynı şekilde yeniden Belediye Spor Kulübü kurma yönünde bir karar aldıkları bilgisini verdi. 5 yıl önce ben ve yöneticilerime emanet ettiği Kemalpaşa Gençlik ve Ata spor Derneğine Belediyenin sahip çıkmayacak olmasından dolayı bizde şubat ayında yapacağımız genel kurulla kulübümüzü kapatma kararı aldık, kamuoyuna da saygıyla bildiririz. Kulüp başkanları gelip geçicidir, önemli olan gençlere hizmettir. Dün Rıdvan Karakayalı vardı sonra Rıdvan Üreten, önemli olan isimler değil kurumlardır” dedi.

 

2010 yılından bu yana faaliyet gösteren Kemalpaşa Ata Gençlik ve Spor Kulübü bugüne kadar salon sporlarında birçok sporcu yetiştirdi. Hentbol, Basketbol, Voleybol branşlarında ön plana çıkan kulüp özellikle Hentbol’da ulusal anlamda önemli başarılar sağladı.  Fitness, aerobik, step ve pilates sporlarını da bünyesinde bulunduran kulübün Hentbol takımı Türkiye Hentbol Federasyonu üyesi.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: RIDVAN, ÜRETEN, “KARAKAYALI, KENDİ, KURDUĞU, SPOR, KULÜBÜNE, SAHİP, ÇIKMIYOR., ATA, SPOR’U, KAPATIYORUZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı