Haber Detayı
20 Temmuz 2019 - Cumartesi 12:51
 
PARSASPOR LİGE KATILMAMA KARARI ALDI
Yerel Yönetimlerden yeterli desteği alamayan Amatör Spor Kulüplerinden ilk tepki Parsaspor'dan geldi. Parsaspor bu sezon 1. Amatör Lige katılmayacağını duyurdu.
SPOR Haberi
PARSASPOR LİGE KATILMAMA KARARI ALDI

Geçtiğimiz sezon mücadele ettiği İzmir 1. Amatör ligi ikinci sırada tamamlayarak play-off oynayan Parsaspor’un yönetim kurulu, yeterli desteği bulamadıkları gerekçesiyle bu sezon 1. Amatör lige katılmama kararı aldı. 

 

Parsaspor Kulüp Başkanı Ferhat Çakır sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “Hemen hemen her kulübün yaşadığı maddi sıkıntıları Parsaspor kulübü olarak bizde fazlasıyla yaşıyoruz ve konuyla ilgili defalarca muhtarlar, meclis üyeleri belde başkanı siyasetçilere yardım talebimiz iletildiği halde umursamaz ve düşmanca tavırlar gördük bu sebeplerden dolayı bu sene birinci amatör maçlarına ben ve yönetim kurulumuz olarak şimdilik çıkmama kararı aldık” dedi.

 

Kemalpaşa’da ki birçok spor kulübünde gönüllü olarak görev yapan yöneticilerin büyük sıkıntılar içerisinde olduğunu ifade eden Parsaspor Kulüp Başkanı Ferhat Çakır “ bizim bu süreçte muhtarlarımız, meclis üyelerimiz, siyasilerimiz ve Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı ve Belediyenin spordan sorumlu yetkilileri ile diğer spor kulüplerimiz ile birlikte görüşmelerimiz oldu. Seçimlerden önce Amatör Spor Kulüplerine destek sözleri verilmişti. Ancak bu sözlerin hiçbir karşılığının olmadığını gördük. Parsaspor’da dahil olmak üzere birçok spor kulübümüz bu durumdan şikayetçi. Bu sebeple Parsaspor Yönetim Kurulu olarak şimdilik 1. Amatör lige katılmama kararı aldık” dedi.

 

 

 
 
 
Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: PARSASPOR, LİGE, KATILMAMA, KARARI, ALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı