Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 14:22
 
ÖZCAN BULUT ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Kemalpaşa Yörükler Derneğine Başkan Adayı olan Özcan Bulut, mevcut yönetimin ve muhtarların katıldığı bir kahvaltı düzenledi.
KEMALPAŞA Haberi
ÖZCAN BULUT ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Nazarköy Ali Baba’nın Yeri işletmesinde, kahvaltıda bir araya gelen Yörükler ve muhtarlar 16 Aralık’ta yapılacak olan kongrede, Kemalpaşa Yörükler Derneği başkan adaylarına başarılar diledi. Dernek başkanlığına aday olan Özcan Bulut, toplantıda kendisini tanıtarak, dernekle ilgili yapmayı planladığı projelerini anlattı. 

BİR OLALIM, BİRLİK OLSUN, DİRLİK OLSUN
16 Aralık’ta yapılacak Kemalpaşa Yörükler Derneği kongresi öncesi destek isteyen Özcan Bulut, Yörük kardeşlerine hizmet için yola çıktığını söyledi. Bulut, “bugüne kadar yönetimde olalım ya da olmayalım her daim derneğimizin yanında olduk. Şimdi de bir buçuk iki seneden beri başkanlığa soyunduk. Mevcut başkanımıza destek verdik, o da bizim yanımızda, Allah razı olsun. Bugüne kadar başkanlık yapan İsmail Savran, Mehmet Taşhan ve Osman Cengiz başkanlarıma teşekkür ediyorum. Bu derneğimizde eski başkanlarımızın ve yöneticilerimizin emeği var. Derneğimizi yaşatalım. Benim başkan olmam, olmamam önemli değil. Ama Yörükler Derneği yaşasın, çığ gibi büyüsün, bu ateş sönmesin. 16 Aralık’ta yapılacak olan kongrede tüm üyelerimizin gelip oy kullanmasını istiyorum. Büyük bir ilgi ve yoğunluğun yaşandığı derneğimizin kongresi Yörüklere yakışır olmalı. Her köyde bir Yörükler Derneği olmasın, bölünmeyelim. Bir olalım, birlik olsun, dirlik olsun. Bir olursak güçlü olabiliriz. Kemalpaşa’da yönetilen değil, yöneten olalım. Yürüyün harman olmaz yürüyün alay olmaz diye Kemalpaşalı Yörükler bugüne kadar hep avutuldu. Bu algıyı yıkalım. Boşnağım, Pomağım, Giritliyim diyoruz. Hâlbuki herkes Yörük, orta Asya’dan çıkmışız. Kimi Samsun’da kalmış, kimi Van’da kalmış, kimi Bolu’ya gitmiş, kimi Adapazarı’na, kimi Erzurum’a gitmiş, kimisi Makedonya’ya Bulgaristan’a gitmiş. Herkes Yörük. Orta Asya’dan gelmişiz. Bu yüzden hepimiz bu dernek çatısı altında toplanıp, bu derneğe sahip çıkmalıyız. Davetlim olarak katılan muhtarlara, Yörük başkanlarıma, yönetim kurulu üyelerine,  herkese teşekkür ederim. Desteğinizi bekliyorum” dedi.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: ÖZCAN, BULUT, ADAYLIĞINI, AÇIKLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı