Haber Detayı
05 Haziran 2019 - Çarşamba 13:47
 
ÖRNEKKÖY’ÜN MUHTAR ABLASI SELMA ATA
Örnekköy Mahallesinde 17 yıldan bu yana esnaflık yapan Selma Ata, 31 Mart yerel seçimlerinde muhtar adayı oldu ve tek kadın aday olarak girdiği seçimlerde erkek muhtar adayları geçerek Örnekköy mahallesinin yeni muhtarı oldu.
KEMALPAŞA Haberi
ÖRNEKKÖY’ÜN  MUHTAR ABLASI SELMA ATA

1976 Artvin Yusufeli doğumlu olan Muhtar Selma Ata Örnekköy’de 17 yıldan beri işlettiği tuhafiye dükkânı işletiyordu. Büyük küçük, genç yaşlı demeden tüm mahalle sakinlerinin gönüllerini kazanan Selma Ata, yerel seçimlerde muhtar adayı olmaya karar verdi ve 12 yıldır Örnekköy Muhtarlığı yapan Muhtar Emin Çınar ve 3 erkek adaya karşı yarıştı. Seçim kampanyasında özellikle kadınların ve gençlerin oyuna talip oldu. Öyle ki diğer muhtar adaylarının evlerine giderek, evin kadınlarından oy istedi.  
Örnekköy halkının, azalarının ve gönüllü azalarım olarak tabir ettiği destekçilerinin gayretleri ile seçimi kazandıklarını ifade eden Muhtar Selma Ata Örnekköy’ü tüm mahalle sakinleri ile birlikte yöneteceklerini söyledi. Ata “Mahallemizde muhtarlık seçimleri tam bir hoşgörü içerisinde, saygılı ve seviyeli bir şekilde gerçekleşti. Tüm muhtar adaylarımız centilmen bir şekilde yarıştı. Muhtar adayları Emin Çınar, Murat Şahin ve Vahit Akarsu’ya selamlarımı ve saygılarımı iletiyorum. Aday arkadaşlarım seçim sonrası muhtarlık binasına gelerek tebriklerini sundular. 12 yılan bu yana Örnekköy muhtarlığı yapan Emin Çınar’a bu zaman zarfında yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Şahsım adına daha güzel hizmetler yapacağıma inandığım için aday oldum ve seçim sonuçları neticesinde Örnekköy’ün yeni muhtarı seçildim. Burada esnaflık yaptığım süre zarfında özellikle gençlerimiz ve kadınlarımızın gönüllerini kazanmış olmam, birlikte yola çıktığım azalarım Mustafa Özalp, Rukiye Çelik, İbrahim Gencer, Seyfettin Ata, Muhlis Akpınar, Aslan Gültekin, Nuray Aktaş, Talat İstanbullu ve benim için büyük destekleri olan gönüllü azalarımın gayretleri ile bu seçimi kazandım. 8 azamla birlikte seçim boyunca bana destek veren, gönüllü azalarıma, kadın ve genç destekçilerime, Örnekköy halkına teşekkür ederim” dedi.

Kendilerini, vaatlerle değil, içten ve samimi duruşları ile Örnekköy halkına anlattıklarını söyleyen Muhtar Selma Ata “ Örnekköy çoğunlukla Artvin ve Erzurum’dan buraya yerleşen vatandaşlarımızdan oluşuyor. Öncelikli sorunlarımız,  tapu sorunları ve kanayan bir yara haline gelen altyapı problemleridir.  Mahallemize doğalgazın gelmesini de çok istiyoruz. Bu konular devletimizin ve yerel yönetimlerin çözmesi gereken sorunlar. Bu konularda ki gerekli girişimleri muhtar olarak yapacağım. Hiçbir kuruma kendimizi unutturmayacağız. Örnekköyümüz’ün yararına olacak her konuda ne kadar kapı varsa hepsini aşındıracağız. Buradan mahalle sakinlerimize de seslenmek istiyorum. Ben Örnekköy’de yaşayan herkesi muhtarlığımıza davet ediyorum. Gelin sohbet edelim, Örnekköy’ü konuşalım, proje üretelim. Ben muhtar olarak kadınlarımıza ve gençlerimize yönelik projelere öncelik vereceğim. Hükümet, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Kemalpaşa Belediyesi’nin tüm hizmetlerinden Örnekköy’ünde faydalanmasını sağlayıp, Örnekköy halkının eşit şekilde hizmet almasını vesile olacağım Bana güvenen yanımda olan destek veren herkese teşekkür ediyorum. Örnekköylü kardeşlerimin hepsini seviyorum, her zaman yanlarındayım. Örnekköy’ün muhtar ablasıyım” dedi.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: ÖRNEKKÖY’ÜN, , MUHTAR, ABLASI, SELMA, ATA,
Yorumlar
Haber Yazılımı