Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 11:54
 
ÖNKAYITLAR SÜRÜYOR
İzmir Kemalpaşa Özel KOSBİ Zülfü-Mevlüt Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 2020-2021 eğitim öğretim yılı için ön kayıtlara başlandı.
KEMALPAŞA Haberi
ÖNKAYITLAR SÜRÜYOR

16 Temmuz’da Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından ön kayıtlara başladıklarını ifade eden Özel KOSBİ Zülfü-Mevlüt Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Satı Çalışkan 20201-2021 eğitim öğretim yılında toplam 120 kişiyi alacaklarını ve şu anda ön kayıt için başvuranlarının sayısının 300’e yaklaştığını vurguladı.

 

Okulun bir seneyi geride bıraktığını ifade eden Özel KOSBİ Zülfü-Mevlüt Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Satı Çalışkan, okulun hem teknik ekipman hem de personel eksikliklerinin hızla giderildiğini vurguladı. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında öğrencilerin başarılı bir sene geçirdiğini söyleyen Çalışkan, “Öğrencilerimiz 2019-2020 yılının ilk dönemini akademik yönden başarılı bir şekilde tamamladılar. Bu süreçte öğrencilerimiz çok yakından takip edildi ve izlendi. Her ne kadar ikinci dönemde öğrencilerimizle yüz yüze eğitimi tamamlayamasak da öğrencilerimizin başarısı çok dikkat çekti. 16 Temmuz’da LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından 2020-2021 yılı eğitim öğretim dönemi için ön kayıtlara başladık” dedi.

 

“Puanlarımız giderek artıyor”

İkinci eğitim öğretim yılına başlayacak olmanın heyecanı içinde olduklarını ifade eden Çalışkan, “Ön kayıtlara bir haftada başvuranların sayısı 300’e yaklaştı. Bu sene toplam 120 öğrenci alacağız. Anadolu teknik programında endüstriyel otomasyon, elektrik-elektronik ve makine alanları olmak üzere toplam üç alanımız var. Bu alanlara ilgi oldukça yüksek ve puanlarımız gittikçe artıyor. Yüzde 25’lik dilim ve 350 puanla ön kayıta başladık. Okulumuza ilgi oldukça güzel.. Sadece ön kayıt için değil bilgi almak için arayan velilerimizin sayısı da oldukça yüksek. Okulumuzda öğrencilerimiz tamamı yüzde yüz burslu olarak okuyor. Geçen sene kayıt olan okulumuzun ilk öğrencileri ve bu sene kayıt olacak yeni öğrencilerimizle okulumuzu daha güzel yarınlara taşıyacağız” diye konuştu.

 

Kaynak: (Şiir) - Şiir İletişim Ajansı Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: ÖNKAYITLAR, SÜRÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı