Haber Detayı
12 Aralık 2019 - Perşembe 20:07
 
OLAĞANÜSTÜ MECLİSTE 2 MADDE KABUL EDİLDİ
Kemalpaşa Belediye Meclisi iki gündem maddesi için olağanüstü toplandı. Gündeme gelen maddeler oy birliği ile kabul edildi.
KEMALPAŞA Haberi
OLAĞANÜSTÜ MECLİSTE 2 MADDE KABUL EDİLDİ

Aralık ayı olağanüstü meclis toplantısının ilk gündem maddesi Belediye Hizmet Alanı(İtfaiye alanı) olarak belirtilen taşınmazın Kreş, gündüz bakımevi olarak planlanmasına ilişkin uygulama imar planı değişikliğinin karara bağlanması maddesiydi. Madde İmar komisyonuna havale edildi. Meclise verilen arada toplanan imar komisyonu maddeyi görüşerek oybirliği ile kabul etti. Madde, mecliste komisyondan geldiği şekliyle oylanarak oy birliğiyle kabul edildi.

 

İtfaiye alanının bulunduğu bölgeye yapılacak olan Kreş hakkında meclisi bilgilendiren Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı Kreşin yapımını bir hayırseverin üstlendiğini belirterek yapılacak kreşte 3-6 yaş arası yaklaşık 300 çocuğun eğitim göreceğini söyledi.  

 

Meclis gündeminin ikinci maddesi Eski Cezaevi’nin bulunduğu alanın yanında bulunan ve Kemalpaşa Belediyesi’ne ait olan 586 m2’lik hissenin Adliye Hizmet Binası yapılmak üzere hazine adına bedelsiz devrinin görüşülmesi maddesiydi. Bu madde de mecliste oylanarak, oybirliği ile kabul edildi.

 

Kemalpaşa Belediyesi tarafından paylaşılan meclis görüntülerini aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

 

 

Kaynak: Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: OLAĞANÜSTÜ, MECLİSTE, 2, MADDE, KABUL, EDİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı