Haber Detayı
25 Ekim 2019 - Cuma 10:44
 
ÖĞRENCİLER HEM MESLEK ÖĞRENİYOR HEM PARA KAZANIYOR
MOPAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojisi ve Matbaa Bölümü öğrencileri hem para kazanıyor hem de meslek öğreniyor.
EĞİTİM Haberi
ÖĞRENCİLER HEM MESLEK ÖĞRENİYOR HEM PARA KAZANIYOR

MOPAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojisi ve Matbaa Bölümü okulda dikkat çeken çalışmalar gerçekleştiriyor. Okulun döner sermaye işletme bünyesinde okullar, hastaneler ve resmi kurumlara temizlik malzemesi ve matbaa baskı işlerini yaparak, öğrenciler bu işten kazanç elde ediyorlar.

 

OKULLARIN HASTANELERİN TEMİZLİK MALZEMELERİNİ BU OKUL TEMİN EDİYOR
Kimya Teknolojisi alan şefi Ufuk Akış ve öğrencileri kurumların temizlik ürünü ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Öğrencileriyle birlikte el sabunu, çamaşır suyu, bulaşık deterjanı ve genel temizlik malzemesi yaptıklarını söyleyen Ufuk Akış “Mopak Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Kimya Teknoloji alanında tüm temizlik maddeleri üretimi yapılmaktadır. 2008 yılından beri ilimizde bulunan okullara ve hastanelere temizlik malzemesi temin etmekteyiz. Kimya teknoloji alanı öğrencilerimiz ile birlikte döner sermaye işletmesi bünyesinde ihtiyaç duyulan tüm temizlik maddelerinin üretimini yapmaktayız” dedi.

 

TÜM KAMU KURUMLARIN MATBAA’DA MATBU İŞLERİNİ BASMAKTAYIZ
2006 yılından beri resmi kurumların matbaa işlerini de bastıkları bilgisini veren Ufuk Akış, “İl Sağlık Müdürlüğü’nün baskı işlerini uzun yıllarca matbaa bölümü yapmıştır. Kimya teknoloji alanı ile matbaa alanı ilimiz bünyesindeki sağlık müdürlükleri ve resmi kurumlara ihtiyaçları ölçüsünde işler yapmaktadır. Yapılan her işte aktif olarak öğrenciler çalıştırılmakta. Öğrencilere çalıştıkları saat ücreti ödeme yapılmaktadır. Öğrencilerimiz bu işlerden bir kazanç elde etmektedir.  Aynı zamanda da uygulamalı işi yaptığı için bir mesleği olmuş oluyor” dedi.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: ÖĞRENCİLER, HEM, MESLEK, ÖĞRENİYOR, HEM, PARA, KAZANIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı