Haber Detayı
21 Temmuz 2020 - Salı 12:03
 
NEVZAT EFE CHP PARTİ MECLİSİ İÇİN ADAY OLDU
Kemalpaşalı Kurultay Delegesi Nevzat Efe CHP’nin 37. Olağan Kongresinde Parti Meclisi’ne (PM) aday oldu. 27 yaşındaki Nevzat Efe ““Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi ‘iktidar yolunda yaptığımız iktidar kurultayında partinin mutfağından yetişen bir partili olarak tüm delegelerin desteğini bekliyorum” dedi.
KEMALPAŞA Haberi
NEVZAT EFE CHP PARTİ MECLİSİ İÇİN ADAY OLDU

Yapılacak kongre öncesi,   CHP İzmir’de birçok partili PM’de yer almak için çalışmalarını sürdürürken, sürpriz bir adaylık açıklaması geldi. Kurultay delegesi Nevzat Efe, Parti meclisinde aday olduğunu açıkladı. Efe, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun gençlere verdiği önemi biliyoruz. Parti yönetiminde daha fazla gençlerin yer alması gerektiğini düşündüğüm için böyle bir karar aldım” dedi.

 

PARTİMİN KAPISINDAN 13 YAŞINDA GİRDİM
 “Partimin kapısından içeri ilk girdiğimde 13 yaşındaydım” diyen CHP’li Efe, “İlkokul yıllarımdan beri partime hizmet ediyorum. İlk olarak lise komisyon başkanlığı yaptım. 18 yaşıma girer girmez partime üye oldum. Daha sonra dönemin Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Yılmaz döneminde gençlik kolları il delegesi ve gençlik kolları başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. 2012 yılında gençlik kolları başkanı oldum.” dedi.  

 

AK PARTİ İKTİDARLIĞINA SON VERECEĞİZ
AK Parti iktidarına son vermek için gençlerin aktif siyasette yer alması gerektiğini kaydeden CHP’li Efe, “Bizler gençlik siyasetinin içinden geliyoruz ve en büyük hedeflerimizden birisi gençlerimizi partimizin içinde aktif duruma getirmek. Çünkü yeni gelen kuşak AKP faşizminin sonunu getirecek kuşak. Baskılar ve kısıtlamalara karşı en büyük direnişi sadece bizler ‘Z’ kuşağı olarak değil tüm cumhuriyet sevdalı büyüklerimizle de gerçekleştireceğiz” açıklamalarında bulundu.

 

TÜM DELEGELERİN DESTEĞİNİ BEKLİYORUM
Adaylığını açıklamadan önce partiden destek aldığını belirten Efe, “Ben örgütten gelen ve örgüte önem veren birisiyim eğer onların desteği olmasaydı bu yola çıkmazdım. Diğer yandan kurultay delegesi olarak genç arkadaşlarım, ağabeylerim ve ablalarımın da desteğini alarak bu kutsal göreve aday oldum. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi ‘iktidar yolunda yaptığımız iktidar kurultayı’nda partinin mutfağından yetişen bir partili olarak tüm delegelerin desteğini bekliyorum” dedi. 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: NEVZAT, EFE, CHP, PARTİ, MECLİSİ, İÇİN, ADAY, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı