Haber Detayı
26 Eylül 2019 - Perşembe 10:47
 
MUSTAFA GÖZÜTOK “KEMALPAŞA BELEDİYE MECLİSİ’NDE İYİ PARTİ YOK”
MHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gözütok, Cumhur İttifakı olarak Ak Parti ile birlikte girdikleri yerel seçimler sonrası Kemalpaşa Belediye Meclisinde MHP olarak kendi gruplarını kurduklarını ve grup olarak çalışmalarını sürdürdüklerini, Millet İttifakı olarak CHP ile birlikte seçime giren ve meclis grubu kurmayan İYİ Parti’nin mecliste olmadığını söyledi.
SİYASET Haberi
MUSTAFA GÖZÜTOK “KEMALPAŞA BELEDİYE MECLİSİ’NDE İYİ PARTİ YOK”

Kemalpaşa Belediye Meclisinde MHP’nin kilit parti olduğunu söyleyen MHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gözütok, “Yaşanabilir bir Kemalpaşa ve Kemalpaşalılar adına belediye meclisine gelen her gündem maddesi için hassasiyetlerimiz var. Kemalpaşa’nın menfaatine olan her şeyde MHP vardır. Kemalpaşa’nın zararına olan tüm konularda ise tepkimizi koyuyoruz. Mecliste siyaset yapmıyor, Kemalpaşa için çalışıyoruz. MHP, Belediye meclisinde kilit bir partidir. İşte tam da bu yüzden ittifakla seçime giren partimiz, yerel seçimin hemen ardından sorumluluğunun farkında olarak mecliste kendi grubunu kurmuştur. Kemalpaşa ve Kemalpaşalılar için partimiz ve meclis üyelerimiz canla başla çalışmaktadır. Kemalpaşa Belediye Meclisinde İyi parti diye bir parti yok, öyle bir gayeleri olmadığı için kendi gruplarını kurmadılar. Kemalpaşa Belediye meclisinde 3 grup var, AK Parti, CHP ve MHP. İyi Parti grubu yok. Mecliste olmayan bir partiyi nasıl muhatap alabiliriz. Neden olmadıklarını İyi partili kardeşlerim açıklasınlar. Kemalpaşa’da İyi Parti teşkilatı bulunmakta, ancak mecliste iyi partinin bir grubu yok” dedi.  

 

MHP KİLİT PARTİDİR. KEMALPAŞA ADINA HEM AK PARTİ HEM DE CHP İLE UYUM İÇİNDE ÇALIŞMAKTADIR
Kemalpaşa yararına mecliste alınacak kararlarda, hem AK Parti hem de CHP ile uyum içinde çalıştıklarını söyleyen MHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gözütok, “Milliyetçi Hareket Partisi milletin iradesine saygılıdır. Mecliste milletin iradesi Cumhur İttifakı’ndan yana olsa da Kemalpaşa Belediye Başkanlığı noktasında Millet İttifakı iktidar olmuştur. Saygımız vardır. Her anlamda partimiz kilit bir noktadadır. Bu sorumluluğun bilincinde olarak, uyum içerisinde çalışıp, Kemalpaşa’nın önünü açacak kararları almak için taşın altına elimizi koyuyoruz. Seçimden sonra mecliste kendi grubunu kuran partimiz, ittifakta bulunduğumuz AK Parti ile ne kadar uyumlu çalışıyorsa, belediye başkanlığındaki iktidar partisi olan CHP ile de o kadar uyumlu çalışıyor.En nihayet herkes Kemalpaşa’ya hizmet noktasında vardır. Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın yapmış olacağı bütün hizmetlerin arkasında duracağız, destek vereceğiz. Herkesin bunu böyle bilmesini istiyorum. Kemalpaşa’nın kısır döngüler üstünden tartışılmasına son verilmesi gerektiğini düşünmekteyim. Her şey Kemalpaşa için. Amacımız Kemalpaşa’nın geleceğini kapatmak değil açmaktır. Kemalpaşa ile ilgili olan tüm konularda partimiz, grup toplantıları ile karar almaktadır” dedi.

 

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: MUSTAFA, GÖZÜTOK, “KEMALPAŞA, BELEDİYE, MECLİSİ’NDE, İYİ, PARTİ, YOK”,
Yorumlar
Haber Yazılımı