Haber Detayı
28 Haziran 2018 - Perşembe 00:10
 
MUHARREM İNCE'YE KEMALPAŞA'DA YOĞUN İLGİ
Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce 24 Haziran seçimleriyle ilgili yürüttüğü miting programı kapsamında Kemalpaşa’ya geldi. Meydanda ‘Türkiye’ye güvence, Muharrem İnce’ sloganları atan coşkulu bir kalabalık vardı.
- Haberi
MUHARREM İNCE'YE KEMALPAŞA'DA YOĞUN İLGİ

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen İnce, vatandaşlardan cep telefonlarından canlı yayın yapmasını talep etti.  Muharrem İnce, “TRT, Tayyip Radyo Televizyonu oldu. İster göster, ister gösterme. Meydanları engelleyebiliyor musun? Bak görüyorsun. İzmir provası yapıyoruz, 21 Haziran’da iki milyon istiyorum İzmir’de. Yer gök insan olsun” dedi.
AKP’nin değişen Suriye politikasını eleştiren Muharrem İnce, “Bunlar doğru şeyler değil” dedi. İnce, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Meydanlara geliyor, anlatıyor, bir de ben anlatayım. Türkiye tekstilde iyi mi? İyi. Güzel elbiseler dikiyoruz, ama markası yok. İtalya alıyor 1, 15 katına satıyor. Gençler, sizinle birlikte ülkeyi ayağa kaldıracağız. Size meydanlarda bağırmam. Geleceğim, gençlere anlatacağım. Üniversitedeki gençler, size öğretmeninizden bir söz. İki yıl içinde sizi tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğim. 19 Mayıs’ta 500 TL, 29 Ekim’de 500 TL burs vereceğim. Ananızın ak sütü gibi helal size.”

Tarımda yaşanan sorunları çözeceği konusunda söz veren İnce, “Çiftçi kardeşim ne güzel kiraz hediye etti. Tam kiraz mevsiminde doğmuşum ben de. Evimin bahçesinden koparıp yiyemedim, burada yedim, mutlu oldum. Çiftçiye mazotu 3 TL’ye vereceğiz” diye konuştu.
Hükümetin herkesle kavgalı olduğunu ifade eden Muharrem İnce, “Herkesle kavga ediyoruz, Suriye’yle, AB’yle, Rusya’yla, ABD ile kavgalı. Gölgesiyle bile kavga ediyor. Bir de bakın biz söyledik sonra polise, öğretmene, hemşireye, din görevlisine 3600 vereceğini söyledi. O zaman getir KHK’yı, yap 3600’ü. Yiğitsen yap hadi. Sen Suriyelilere 40 milyar lirayı nereden buluyorsan ben de parayı oradan bulacağım” dedi.

Muharrem İnce daha sonra ise otobüsün üzerinden meşaleler yakan kalabalıkla özçekim yaptıktan sonra Kemalpaşa’dan ayrıldı.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: MUHARREM, İNCE'YE, KEMALPAŞA'DA, YOĞUN, İLGİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı