Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 16:04
 
MiNiKLERE GAZETECiLiK DERSi
Selman Çakır ve Sadık Güçlü’nün sahipleri olduğu Özel Bahar Çiçekleri Anaokulu, okul bünyesinde gerçekleştirdikleri farklı projeler ile dikkat çekiyor.
ÇOCUK Haberi
MiNiKLERE GAZETECiLiK DERSi

Özel Bahar Çiçekleri Anaokulu’nun müdiresi Emine Çakır düzenledikleri “uygulamalı meslek tanıtım projesi” kapsamında, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle Kemalpaşa Aktüel Dergisinin İmtiyaz Sahibi Filiz Eroğlu’nu okullarına davet etti.  Minik öğrenciler ile bir araya gelen Filiz Eroğlu öğrencilere, yazılı, görsel ve işitsel basın hakkında bilgiler vererek, soruları yanıtladı. 

Dünya’da ve Türkiye’de kutlanan meslek günlerinde, mesleklerini icra eden kişileri okullarına davet ederek, öğrencilerin meslekler hakkında bilgi sahibi olması için böyle bir proje gerçekleştirdiklerini ifade eden Özel Bahar Çiçekleri Anaokulu Müdiresi Emine Çakır, meslek tanıtımları ile öğrencileri aynı zamanda geleceğe hazırladıklarını söyledi. Çakır “Özel Bahar Çiçekleri Anaokulu’nda minik öğrencilerimize yönelik birçok etkinliğimiz bulunmakta. Tam gün hizmet veren okulumuzda, uygulamalı derslerin yanı sıra robotik kodlama, İngilizce, dama, satranç, dini değerler eğitimi, müzik ve ritim dersleri, akıl oyunları ile minik öğrencilerimiz eğlenerek öğreniyorlar” dedi.

Özel Bahar Çiçekleri Anaokulu’nun davetinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Gazeteci Filiz Eroğlu “Miniklerimiz ile güzel bir gün geçirerek, onlara mesleğimi anlatma fırsatı buldum. Düzenlenen meslek tanıtımı programı, çocukların gelecekteki meslek seçimleri noktasında oldukça değerli. Bu tür bir proje gerçekleştirdikleri için Bahar Çiçekleri Anaokulu yönetimini tebrik ediyorum” dedi. 

Özel Bahar Anaokulu öğrencileri ders sonunda Gazeteci Filiz Eroğlu’na kendilerinin yapmış olduğu maket fotoğraf makinesi hediye ettiler.

Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: MiNiKLERE, GAZETECiLiK, DERSi,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı