Haber Detayı
28 Ekim 2019 - Pazartesi 20:33
 
MERKEZ CUMHURİYET İLKOKULU'NUN YENİ BİNASI AÇILDI
Yapımı tamamlanan Merkez Cumhuriyet İlkokulu’nun yeni binası hizmete girdi. Bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlanarak hizmete giren binanın açılışı için program düzenlendi.
EĞİTİM Haberi
MERKEZ CUMHURİYET İLKOKULU'NUN YENİ BİNASI AÇILDI

Programa Kemalpaşa Kaymakamı Sayın Dr. Kemal KIZILKAYA, AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar KIRKPINAR, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Yılmaz, ilçe protokolü, davetliler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 

24 derslik olarak yapılan okulun açılışında konuşan Kemalpaşa İlçe Millî Eğitim Müdürü Fikret YILMAZ, "çifte bayramı kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız" dedi. Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü. Bugün iki heyecanı yaşamaktayız. Biri ilçemizin köklü okullarından olan Merkez Cumhuriyet İlkokulumuzun yeni binasının açılışını gerçekleştiriyor olmanın mutluluğu ve heyecanı, diğeri ise koca bir çınar olan Cumhuriyetimizin 96. Yılını kutlamanın mutluluğudur "dedi.

 

Okulun insan hayatındaki önemine değinen Fikret Yılmaz, "Devletimizin desteği ile inşa edilen 24 derslikli okulumuzun ilçemize değer katacağından, yıllar boyu eğitimimize katkı sağlayacağından şüphem yoktur. Merkez Cumhuriyet İlkokulumuzun öğrencileri, dün olduğu gibi bugünde, değerli öğretmenlerimizin rehberliğinde bilimin ışığında geleceğe yol alacaktır" dedi.

 

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar ise okulun Kemalpaşa’ya hayırlı olmasını dileyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Kemalpaşa İlçe Kaymakamı Dr. Kemal Kızılkaya yaptığı konuşmada “okulun açılmasında emeği geçen başta AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar'a, İlçe Millî Eğitim Müdürü Fikret Yılmaz'a teşekkür ederim. Okulumuzun açılışının Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yılına denk gelmesi ise ayrı bir mutluluktur. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılı bir eğitim öğretim geçirmelerini dilerim" dedi.

 

Öğrencilerin hazırlamış olduğu çeşitli gösterilerin ardından kurdele kesimi ile okulun açılışı gerçekleşti. İlçe Protokolü ve davetliler Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisi eşliğinde okulu gezerek incelemelerde bulundular.

Kaynak: (KMEM) - Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: MERKEZ, CUMHURİYET, İLKOKULU'NUN, YENİ, BİNASI, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı