Haber Detayı
31 Ekim 2018 - Çarşamba 11:33
 
KUDRET BALCI ZEYTiN DÜNYASI
Kemalpaşa’da zeytin hasadının başladığı bu günlerde, Kudret Balcı Zeytin İşleme Tesisi tam kapasite olarak çalışmalarını sürdürüyor. Kemalpaşa bölgesinde toplanan zeytinler, bu tesiste birçok işlemden geçtikten sonra sofralardaki yerlerini alıyor.
ESNAF Haberi
KUDRET BALCI ZEYTiN DÜNYASI

Kudret Balcı Zeytin Dünyası markası altında, kırma, çizme, biberli, dilimli, siyah ve kokteyl zeytin çeşitlerinin üretimi yapılıyor. Firma, kendi bahçesindeki zeytinlerin yanı sıra bölgeden temin edilen zeytinleri de işleyerek piyasaya sunuyor. Üretilen zeytinler, Kemalpaşa merkezinde hizmet veren Kudret Balcı Şarküteri ve Cuma günleri ilçede kurulan pazarda, firmanın kendisine ait tezgâhta satışa sunuluyor. Ürünlerin ayrıca iç piyasaya da satışları gerçekleştiriliyor. 

Kemalpaşa’da Kuyumculuk mesleği ile tanınan Kudret Balcı, aynı zamanda baba mesleği olan ziraat alanında da 70 dönümlük araziye kurulu büyük bir çiftlikte, zeytin işleme ve hayvancılık işleri de yapmakta.  

 

1956-1978 yılları arasında 22 yıl boyunca Kemalpaşa’da Ziraat Odası Müdürlüğü görevi yapan Mustafa Balcı’nın oğlu olan Kudret Balcı, baba mesleği olan ziraat ve tarım işlerini lise çağlarından bugüne kadar devam ettirmekte. O dönemden bu güne kuyumculuk dışında baba mesleğini de devam ettirdiğini belirten Kudret Balcı çiftçiliğin kendisi için özel bir öneme sahip olduğunu belirtti. Balcı “ 1956 senesinde dikilen zeytin ağaçlarımız 2002 yılına kadar babam Mustafa Balcı tarafından bakıldı.

 

Daha sonra da ben devir aldım. Ağaçlarımızın 90’ı yeşil zeytin diye tabir ettiğimi

z domat zeytinidir. 2005 yılından itibaren kendi tesislerimizde, hem kendi zeytinlerimizi hem de dışarıdan aldığımız zeytinleri sofralık işleyerek istenilen yerlere gönderiyoruz. Hem toptan hem de perakende satışımız oluyor. Ürünlerimiz Kemalpaşa içerisindeki şarküterimizde ve ayrıca Cuma günleri Kemalpaşa pazarında, tezgâhımızda satılmakta. Ürünlerimiz daha önceki yıllarda Polenezköy markasıyla büyük marketlerde 5 sene boyunca satıldı. Şuanda kendi markamızla satışımızı gerçekleştiriyoruz. Kudret Balcı Zeytin Dünyası markası olarak,  kendi malımızı işleyip, hem dükkânlarımızda hem de iç piyasada satmaktayız. Zeytin işleme tesisimizde zeytinyağı sıkmıyoruz, işlediğimiz zeytinler yemelik yani sofralık zeytinlerdir. Ben çiftçiliği çok seviyorum. Toprak ve ağaçlar bana huzur veriyor. Bu yüzden lise yıllarımdan beri bu işlerden hiç kopmadım. Kuyumculuktan arda kalan zamanlarımı bahçemde geçirmek beni mutlu ediyor ”dedi. 
Büyük bir araziye kurulu olan çiftliklerinde küçükbaş havyacılık işi de yaptıklarını belirten Kudret Balcı “ Adaklık koyun-kuzu satışlarımızda oluyor. Çiftlikte, doğal yemle beslenen tavukların günlük yumurtalarının satışını da Kemalpaşa’da bulunan şarküterimizde yapmaktayız.”dedi.

 
Kaynak: (KA) - Kemalpaşa Aktüel - Filiz Eroğlu Editör: Filiz Eroğlu
Etiketler: KUDRET, BALCI, ZEYTiN, DÜNYASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı